Premiera Soudal Window Installation na Monteriadzie 2024


Premiera Soudal Window Installation na Monteriadzie 2024
2024-02-13
2 lutego dobiegła końca tegoroczna edycja MONTERIADY, organizowanej przez Związek POiD w ramach targów BUDMA.

Podczas wydarzenia firma Soudal – światowy ekspert w dziedzinie rozwiązań dla energooszczędnego budownictwa oraz Partner MONTERIADY – zaprezentowała system do montażu stolarki w warstwie ocieplenia Soudal Window Installation (SWI).

MONTERIADA 2024, zrealizowana w powiązaniu z kampanią edukacyjną „TERMOMODERNIZACJA plus DOBRY MONTAŻ”,  była już siódmą odsłoną imprezy i tradycyjnie spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród uczestników targów BUDMA. Program obejmował cykliczne pokazy dobrego montażu okien i drzwi, premiery rynkowe, konsultacje ze specjalistami na stoiskach czołowych marek z branży stolarki budowlanej, a także wystawę zamontowanych produktów.

Atrakcją tegorocznej MONTERIADY były premierowe pokazy instalacji okien i drzwi z zastosowaniem Soudal Window Installation (SWI) – nowoczesnego systemu do montażu stolarki w warstwie termoizolacyjnej, opracowanego przez światowego lidera energooszczędnych rozwiązań budowlanych, firmę Soudal. W systemie tym stolarka montowana jest bezpośrednio na specjalnej ramie SoudaFrame SWI z materiału GFPR (tworzywo sztuczne wzmocnione włóknem szklanym), dzięki czemu ogranicza się liczbę metalowych wsporników, będących jedną z głównych przyczyn powstawania mostków termicznych. „Soudal Window Installation pozwala uzyskać najwyższe parametry izolacyjności cieplnej na styku okna lub drzwi ze ścianą zewnętrzną – pod warunkiem, że stosowany jest łącznie z Soudal Window System, czyli systemem warstwowego montażu stolarki autorstwa Soudal – i jest rozwiązaniem certyfikowanym przez Passive House Intitute” – podkreśla Michał Sawicki, Kierownik Działu Technicznego Soudal.

Odwiedzający stoisko Soudal mieli również wyjątkową okazję, by spotkać się z arch. Kamilem Wiśniewskim - dyrektorem Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Akademii Zdrowego Budownictwa – i uzyskać od niego wsparcie merytoryczne w kwestiach dotyczących m.in. instalacji okien w domach energooszczędnych i pasywnych. „Montaż stolarki okiennej w warstwie izolacji termicznej ma kluczowe znaczenie dla efektywności energetycznej zarówno nowych, jak i modernizowanych budynków. Bardzo się cieszę, że Soudal Window Installation dołącza do grona certyfikowanych rozwiązań, które możemy śmiało stosować w budynkach spełniających najwyższe standardy energetyczne” – mówi Kamil Wiśniewski.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BestBrands

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl