Remont szkolnych łazienek w liczbach – Geberit podsumowuje projekt społeczny


Remont szkolnych łazienek w liczbach – Geberit podsumowuje projekt społeczny
2016-12-13
Firmę Geberit i Szkołę Podstawową na warszawskiej Woli połączył wspólny cel. Projekt społeczny obejmował wyremontowanie łazienek i wyposażanie ich w nowoczesne rozwiązania sanitarne. Zakładał także edukację na temat higieny oraz naukę dbania o przyrodę.

Projekt w liczbach 

Jedna firma, jedna szkoła i jeden projekt społeczno-edukacyjny „Woda bezcennym darem natury”, za to wielu chętnych do wspólnego działania, by uczniowie z uśmiechem i ekologiczną świadomością korzystali ze szkolnych toalet. Wspólna praca jednego architekta, 12 wolontariuszy grupy Geberit z Niemiec, Austrii i Szwajcarii, 12-osobowej ekipy budowlanej oraz zaangażowanie ponad 30 nauczycieli z warszawskiej szkoły sprawiły, że uczniowie codziennie mogą korzystać z nowoczesnych, czystych i funkcjonalnych łazienek. 

Nie tylko remont

Wszystkie trudy prac wynagrodziły uśmiechy dzieci, które po powrocie z wakacji z ochotą zaczęły zwiedzać łazienki w swojej szkole. W nowym roku szkolnym odbyło się 25 lekcji edukacyjnych, na których uczniowie zgłębiali wiedzę dotyczącą higieny i oszczędzania wody. Chętnie brali także udział w tematycznych konkursach. W październiku w życie szkoły zaangażowali się także wolontariusze, zagraniczni pracownicy Grupy Geberit. 

Nowe łazienki na Mikołajki 

Zakończenie remontu odbyło się w świątecznej atmosferze w mikołajki - 6 grudnia. Zaproszeni goście mogli nie tylko podziwiać konkursowe prace uczniów oraz krótkie przedstawienie o przygodach kropelki wody, ale także zobaczyć efekty prac remontowych. Oficjalne podsumowanie akcji CSR nie kończy jednak współpracy firmy Geberit ze szkołą, nadal będą prowadzone działania wspierające edukację najmłodszych w zakresie rozsądnego gospodarowania wodą. 



Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kasia Surowik

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl