Roboferie w Galerii Copernicus


2023-01-31
Nie masz pomysłu na ferie? Spędź je w mieście! Podczas zimowej przerwy od nauki Galeria Copernicus przygotowała wiele ciekawych atrakcji dla młodszych oraz nieco starszych mieszkańców.

 

 W drugim tygodniu ferii w toruńskim centrum odbędą się Roboferie - cykl zajęć i warsztatów dla pasjonatów robotyki oraz programowania. Zaplanowane atrakcje to doskonała propozycja na spędzenie wolnego czasu podczas długich, zimowych dni.

Roboferie to wydarzenie dla całej rodziny, podczas którego nikt nie będzie się nudził! Uczestnicząc w zabawie można rozwinąć różne, przydatne umiejętności, a także zdobyć wartościową wiedzę. W akcji mogą wziąć udział również grupy zorganizowane, takie jak szkoły, przedszkola czy uczestnicy półkolonii. Codziennie, od 6 do 11 lutego br., w pięciu strefach tematycznych w Galerii Copernicus odbywać się będą zajęcia edukacyjne oraz kreatywne. Dodatkowo, zabudowa stoisk utrzymana będzie w zimowym klimacie.

Robo Masters to pierwsza strefa, dedykowana fanom budownictwa. Na sześciu stanowiskach najmłodsi mogą wybudować konstrukcje, takie jak makiety gór czy skoczni, z których będą zjeżdżały figurki na nartach lub na mini wyciągu. Kolejną atrakcją jest Strefa Robotyki, gdzie nie tylko będzie można budować i zaprogramować roboty, ale także wziąć udział w rywalizacji. Zadaniem uczestników będzie odśnieżenie terenu z waty imitującej śnieg oraz pluszowych pomponów. Dzieci będą musiały to zrobić za pomocą zdalnie sterowanych pojazdów; wygrywa osoba z najlepszym wynikiem. W tej strefie czeka również jeszcze jedna niespodzianka skierowana do najmłodszych gości galerii. Uczestnicy na przygotowanych stanowiskach będą mogli pomalować wirujące talerzyki oraz styropianowe kule, z których następnie stworzą kolorowe bałwanki.

Z kolei w Strefie Druku 3D będzie można zapoznać się z techniką druku specjalnymi długopisami 3D oraz zobaczyć z bliska jak działa prawdziwa drukarka 3D. Podczas warsztatów goście będą mieli okazję stworzyć szablony w kształcie śnieżynek, które następnie zabiorą ze sobą do domu i przyozdobią nimi swój pokój lub szkolną salę. Dostępne będą tutaj cztery stanowiska pracy. Czwartą atrakcją będzie Strefa Programowania, w której pod okiem instruktorów dzieci nauczą się podstaw programowania w środowisku Minecraft Education oraz Scratch. Do dyspozycji będzie także Ścianka Knoocker, czyli wielofunkcyjna tablica multimedialna wykorzystywana do zadań naukowych oraz rozrywkowych. Gra z użyciem ścianki Knoocker polega na kontrolowaniu animacji komputerowych poprzez trafienie piłkami w elementy wyświetlane na ściance. Zabawa ta uczy spostrzegawczości, refleksu, a także pozwala skupić się na zadaniu.

Na fanów zimowych sportów czekać będzie Zimowa Strefa Wirtualnej Rzeczywistości. Przy dwóch stanowiskach za pomocą gogli VR dzieci będą mogły spróbować swoich sił wcielając się w skoczka narciarskiego lub snowboardzistę, a także zwiedzić świat w zimowej scenerii. Nieco starszym uczestnikom dobrej zabawy i mocnych wrażeń dostarczy wehikuł czasu – stanowisko z komputerami stacjonarnymi z absolutnie kultową grą Deluxe SkiJump! Osoby pamiętające grę „w Małysza”, na pewno chętnie odwiedzą strefę retrogier.

  Podczas Roboferii nie zabraknie mini rywalizacji z nagrodami! Aby być na bieżąco z informacjami o zaplanowanych konkursach i wziąć w nich udział, wystarczy śledzić profil Fb Galerii.

 

Atrakcje w Galerii Copernicus odbędą się według poniższego harmonogramu:

  • Od poniedziałku do soboty – codziennie (6-11 lutego):

-strefa ROBOTYKI

-strefa VR

-strefa RETROGIER z kultową grą Deluxe SkiJump, interaktywna ścianka KNOOCKER 

·         Poniedziałek oraz sobota (6 i 11 lutego) – ZIMOWA STREFA KONSTRUKCYJNA

·         Wtorek oraz środa (7 i 8 lutego) – PROGRAMOWANIE MINECRAFT

·         Czwartek oraz piątek (9 i 10 lutego) – STREFA DRUKU 3D

 

Programowanie, robotyka, nauka nowych technologii to fantastyczne narzędzie wspierające kreatywność u dzieci oraz przygotowujące je do coraz bardziej zautomatyzowanego świata. Najmłodsi najszybciej i najchętniej przyswajają wiedzę poprzez doświadczanie i zabawę. Czas ferii to doskonała okazja, aby skorzystać z wolnego czasu i zdobyć nowe umiejętności oraz doświadczenia. Dlatego przygotowaliśmy dla najmłodszych mieszkańców Torunia ciekawą alternatywę dla spędzanych dni w domu. Zachęcamy do udziału w warsztatach zarówno indywidualnie, jak i dzieci w zorganizowanych grupach mówi Ewa Machowska dyrektor Galerii Copernicus.

Roboferie odbędą się w centrum handlowym Copernicus w dniach 6-11 lutego w godzinach 12.00-18.00. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny. Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie www Galerii Copernicus.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MonikaG.

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl