Sygnis S.A. realizuje największą w historii Polski jednorazową dostawę drukarek 3D do Moje Bambino


2022-02-23
Sygnis S.A., notowana na NewConnect deeptechowa spółka prowadząca projekty R&D w zakresie technologii hardware’owych, dostarczyła 1960 maszyn do druku 3D i 16 400 szpul filamentów (materiału do druku 3D) Moje Bambino.

Sygnis S.A., notowana na NewConnect deeptechowa spółka prowadząca projekty R&D w zakresie technologii hardware’owych, dostarczyła 1960 maszyn do druku 3D i 16 400 szpul filamentów (materiału do druku 3D) Moje Bambino. Jest to największa jednorazowa dostawa drukarek 3D i materiałów do druku 3D w historii polskiego rynku technologii addytywnych. Urządzenia trafią docelowo do polskich szkół w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Dostawa realizowana jest w ramach segmentu działalności spółki: nowe technologie przyrostowe.

- Współpraca z Moje Bambino nabiera tempa. Zamknęliśmy dostawę 1960 drukarek 3D i ponad 16 tysięcy szpul filamentu, które trafią docelowo do polskich szkół. Tym samym zrealizowaliśmy największą w historii polskiego rynku druku 3D dostawę do pojedynczego klienta. Zaczynaliśmy od druku 3D i sprzedaży drukarek 3D, dlatego cieszymy się, że z powodzeniem skalujemy działalność na rodzimym rynku i wyznaczamy nowe standardy jakości – komentuje Andrzej Burgs, Prezes Zarządu Sygnis S.A.

Współpraca z Moje Bambino jest realizowana w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. To inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

- Sygnis to firma łącząca biznes z nauką, dlatego chętnie uczestniczymy w inicjatywach edukacyjnych. Aby ułatwić nauczycielom oraz uczniom wykorzystanie pełnego potencjału technologii druku 3D, uruchomiliśmy bazę wiedzy Sygnis Edu Lab, dzięki czemu łatwiej poznają możliwości tego typu urządzeń. Oczywiście, w przyszłości zamierzamy uczestniczyć w kolejnych projektach edukacyjnych w kraju i zagranicą – dodaje Andrzej Burgs.

Na potrzeby realizacji umowy powstał projekt Sygnis Edu Lab, który stanowi bogatą bazę wiedzy dla nauczycieli i dydaktyków prowadzących zajęcia z zakresu druku, projektowania i modelowania 3D. Lekcje wchodzące w skład pakietu przygotowane zostały z pomocą doświadczonego zespołu nauczycieli.

***

O Spółce:

Sygnis S.A. to spółka deeptech prowadząca projekty badawczo-rozwojowe w zakresie technologii hardware’owych. Wywodząca się z dziedziny druku 3D, Grupa Sygnis obecnie pracuje nad kilkudziesięcioma projektami rozwiązując problemy w obszarach nowych technologii przyrostowych, biotechnologii, energetyki i nanotechnologii.

Zespoły badawczo-rozwojowe Sygnis, a także działy sprzedaży i marketingu,  zajmują się zagadnieniami w czterech głównych obszarach działalności spółki:

- Energetyka

- Biokonwergencja (biotechnologia)

- Nanotechnologia

- Nowe technologie przyrostowe

W każdym z powyższych obszarów spółka Sygnis prowadzi prace badawczo-rozwojowe własne i na zlecenie, a także dystrybuuje produkty swoich partnerów biznesowych. W celu budowania bardziej klarownej komunikacji, pojawiające się informacje prasowe o spółce zazwyczaj będą posiadały we wstępie adnotację dotyczącą obszaru działań, którego dana publikacja dotyczy.

Spółka jest notowana na rynku NewConnect od grudnia 2021 roku.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Franciszek Szukała

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl