W powietrzu już czuć smog. Rekuperacja w naszych domach może nas przed nim uchronić.
Temat smogu powraca jak bumerang. To zjawisko atmosferyczne powstałe w wyniku wymieszania się powietrza z dymem i spalinami przybiera na sile szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Przedostaje się również do naszych domów, stanowiąc zagrożenie dla naszego zdrowia.
Jak zadbać o jakość powietrza i zredukować smog? Rekuperacja może nam w tym pomóc.
Jak sprawić, aby nasz dom stał się strefą wolną od smogu?
Smog to narastający problem polskich miast. Niestety od kilku lat notuje się stałe pogorszenie jakości powietrza, co skłania nas do refleksji i podjęcia działań, które zminimalizują skutki oddziaływania tego zjawiska na nasze zdrowie. O zagrożeniach związanych ze smogiem mówią lekarze, międzynarodowe organizacje i eksperci ochrony środowiska. Wbrew pozorom to nie tylko pojazdy spalinowe są główną przyczyną smogu, problem tkwi również w zanieczyszczeniach emitowanych w naszych gospodarstwach domowych. Mowa tutaj przede wszystkim o piecach grzewczych, które nie spełniają obowiązujących norm spalania. To wszystko sprawia, że smog przedostaje się do naszych domów, narażając nas na oddychanie zanieczyszczonym powietrzem. W konsekwencji wpływa to na nasze zdrowie. Odczuwamy bóle głowy, stajemy się podatni na infekcje i alergie. Co więcej wzrost zanieczyszczenia w dłuższych okresach zwiększa ryzyko rozwoju nowotworów, chorób serca, powoduje również wzrost liczby zawałów i udarów. Kiedy w powietrzu pojawia się smog, rekuperacja wyposażona w odpowiednie filtry, może sprawić, że nasz dom stanie się zdrową strefą wolną od zanieczyszczeń.
Rekuperacja a smog
Głównym celem rekuperacji w naszych domach jest zapewnienie optymalnej wymiany powietrza oraz odzysku ciepła. Dzięki takiej instalacji szybciej suszymy pranie, nie parują nam szyby, a grzyby i pleśń nie rozprzestrzeniają się w naszych czterech kątach. Do listy zalet wynikających z posiadania sytemu rekuperacji mechanicznej z odzyskiem ciepła można zaliczyć również oczyszczanie powietrza ze smogu. Jest to możliwe za sprawą odpowiednich filtrów antysmogowych, które zatrzymują cząsteczki zanieczyszczeń pyłowych.
Smog - rekuperacja i filtry antysmogowe
Vasco Group, producent systemu VASO SILENT VENTILATION, właśnie wprowadził do swojej oferty nowy filtr antysmogowy cleanAir. To łatwy do montażu filtr kanałowy, skrzyniowy, skonstruowany w taki sposób, aby nie wymagał dużo miejsca, a jednocześnie pomieścił w sobie filtry o odpowiedniej gęstości i dużej powierzchni materiału filtrującego. Skrzynia zawiera nadający się do mycia filtr wstępny dla ochrony zasadniczych filtrów przez zanieczyszczeniami i prowadnice do włożenia 2 filtrów plisowanych.
W systemie VASCO można wybrać stopień zabezpieczania przed smogiem, uwzględniający rodzaj zanieczyszczenia występujący w danej okolicy. Podstawowy filtr antysmogowy to cleanAirFilter ISO ePM1 80%, który jest dobrym rozwiązaniem dla większość obszarów, ponieważ chroni przed smogiem pochodzącym z niskiej emisji, czyli ze spalania węgla, drewna i śmieci w domowych paleniskach. Drugim filtrem systemu VASCO SILENT VENTILATION jest cleanAirFilter NOx, SOx. To rozwiązanie dedykowane mieszkańcom dużych, zakorkowanych ruchem samochodowym miast, a także obszarów w sąsiedztwie autostrad i zakładów przemysłowych. Filtr ma też właściwości przeciwzapachowe.
Jak zredukować smog? Rekuperacja z odzyskiem ciepła wyposażona w odpowiednie filtry to najskuteczniejsze rozwiązanie, które nie tylko ochroni nas przed zanieczyszczonym powietrzem, ale również przyczyni się do oszczędności energii.
Więcej informacji na stronie: https://vasco.eu/pl/vasco-silent-ventilation
Profil Instagram: https://www.instagram.com/vascorekuperacja/
Nadesłał:
OKK!
|