Wielkoformatowy monitor interaktywny czy tylko wielkoformatowy?


Wielkoformatowy monitor interaktywny czy tylko wielkoformatowy?
2022-04-01
Monitor wielkoformatowy to taki, który ma przekątną co najmniej 55” – a najczęściej 65, 75, 85 i 98 cali. Jeśli jest interaktywny, to można go obsługiwać dotykając ekran, jak w smartfonie.

Monitor wielkoformatowy to taki, który ma przekątną co najmniej 55” – a najczęściej 65, 75, 85 i 98 cali. Przypomina duży telewizor LCD, ale nie jest wyposażony w tuner telewizyjny. Nie każdy monitor wielkoformatowy jest interaktywny, ale zasadniczo każdy interaktywny jest wielkoformatowy. Interaktywne możemy obsługiwać dotykiem i to jest podstawowa różnica.

Gdzie i w jakich okolicznościach znajdują zastosowanie takie monitory? Kiedy warto wybrać monitor interaktywny, a  w jakich okolicznościach wystarczy po prostu monitor wielkoformatowy?

 

Klasyczne monitory wielkoformatowe sprawdzają się w zastosowaniach Digital Signage w biurach i sklepach, zastępują projektory w salach konferencyjnych i bywają też bardzo przydatne podczas prezentacji – zwłaszcza jeśli prezenter nie jest entuzjastą interaktywnych wystąpień. Monitory obsługiwane dotykiem sprawdzają się w biurach zarządu i salach konferencyjnych przy burzach mózgów, są wykorzystywane w punktach informacyjnych. To popularne rozwiązanie na rynku szkoleniowym.  

Warto przyjrzeć się bliżej tym dwom rodzajom urządzeń na przykładach. Niech będzie to - Newline NT i monitor interaktywny Newline MIRA. 

Krystaliczny obraz

Każde z urządzeń wyświetla obraz o wysokiej rozdzielczości 4K (3840x2160) z gwarancją naturalnych, żywych kolorów, ponieważ wspierają standard WCG (Wide Color Gamut). Monitory są gotowe do pracy zaraz po uruchomieniu i są wyposażone w sprzętowy filtr niebieskiego światła. 

Wideokonferencja

Monitor Newline z serii NT jest wyposażony w zestaw 6 mikrofonów oraz 2 głośniki 20W.

Monitor interaktywny Newline MIRA ma dolną kamerę 1080p, cztery mikrofony z redukcją szumów i echa oraz dwa głośniki 15W – co czyni z niego kompletny zestaw do wideokonferencji.

Jeśli Newline NT wzbogacimy o kamerę internetową, także stanie się funkcjonalnym zestawem do cyfrowych spotkań

System, oprogramowanie Newline i funkcje

Oba monitory czerpią funkcjonalność z systemu Android 8 oraz zestawu oprogramowania Newline. W obu przypadkach mamy do dyspozycji tzw. dynamiczne USB - dzięki temu monitor zachowuje się jak hub USB. Podłączone do niego akcesoria są automatycznie udostępniane każdemu z urządzeń źródłowych. Dodatkowo oba urządzenia są  wyposażone w porty OPS co daje możliwość podłączenia komputera OPS.

Warte uwagi jest oprogramowanie Newline. To dzięki niemu mamy możliwość bezprzewodowego udostępniania treści z dowolnego urządzenia na monitor (Newline Cast). Mogą to być zdjęcia, grafiki, strony internetowe, a nawet filmy. W tym samym czasie można zobaczyć na monitorze obraz z czterech źródeł. Nie muszą one pracować w tej samej sieci WIFI czy korzystać z połączenia wideokonferencyjnego.

Zarówno korzystając z monitora Newline NT, jak i z Newline MIRA – możemy przesłać obraz – w drugą stronę – czyli na urządzenia mobilne i dotrzeć w ten sposób do nawet 200 odbiorców zlokalizowanych w dowolnych miejscach na świecie (Newline Broadcast).

Sprawnie i wygodnie możemy tez zarządzać grupą monitorów Newline przez specjalną, bezpieczną aplikację (Newline Display Management Plus).

Monitor interaktywny Newline MIRA w odróżnieniu od Newline NT  pozwala na szybkie i wygodne połączenie z kontem Office 365 (Newline Launch Control). Wystarczy zeskanować kod QR – aby uzyskać dostęp do własnym materiałów. Wylogowanie następuję automatycznie po odejściu od monitora.

Kluczowe różnice

Dotykowo obsługujemy smartfony, przyzwyczailiśmy się do ekranów dotykowych w bankomatach i samochodach, kioski informacyjne również wpisały się w nasza codzienność. Nic w tym dziwnego, bo dotykowa obsługa jest najbardziej intuicyjnym rozwiązaniem. Monitor interaktywny MIRA sprawia, ze praca na dokumentach MS Office jest czystą przyjemnością. W zestawie jest pisak, którym możemy swobodnie nanosić notatki – pracując zupełnie jak na tablicy suchościeralnej. W naturalny sposób wymazujemy dłonią, powiększamy i pomniejszamy dobrze znanym gestem czy przesuwamy materiały zupełnie jak na smartfonie. Takie możliwości daje monitor interaktywny. Oczywiście różni się on także ceną od klasycznego monitora wielkoformatowego nie obsługiwanego dotykiem.

Wszystko zależy od potrzeb i budżetu.  Wybierając monitor warto przeanalizować jego możliwości, żywotność i funkcjonalność. Trzeba zwrócić uwagę na warunki gwarancji i łatwość obsługi.  I odpowiedzieć sobie na pytanie – czy zaspokoi nasze potrzeby?

 Więcej o Newline - https://newline.solutions/


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl