Wiosenne porządki w sypialni? Tylko w duchu eko!


Wiosenne porządki w sypialni? Tylko w duchu eko!
2021-03-23
Jeśli na wiosnę planujemy odświeżyć sypialnię, należy dobrze zaplanować działania – wtedy szybko zobaczymy efekty naszej metamorfozy i porządków. Warto przy tej okazji zastosować kilka ekologicznych trików, dzięki którym unikniemy użycia chemicznych detergentów.

To również świetna okazja na wymianę kołder i poduszek, na przykład na linię EKO marki Wendre, która została wykonana w całości z materiałów recyklingowych.

 

Do sprzątania gotowi, start!

 

Wywietrz lub upierz kołdry i poduszki. W ciepły słoneczny dzień warto wynieść pościel na balkon lub ułożyć na parapecie i zostawić na parę godzin. Jeżeli warunki pogodowe akurat nie sprzyjają, możemy wywietrzyć tekstylia sypialniane wewnątrz pokoju, przy otwartym na oścież oknie. Pamiętajmy również o praniu kołdry i poduszki 2 lub 3 razy w roku. Dzięki temu zawsze będą czyste, świeże i wolne od roztoczy kurzu domowego.

Odkurz i odśwież materac. O czystość i świeżość materaca zadbajmy za pomocą zwykłej sody oczyszczonej: wystarczy równomiernie posypać powierzchnię materaca sodą i po upływie
2 godzin dokładnie odkurzyć go. Ten sprawdzony ekologiczny sposób jest zarazem najskuteczniejszy: soda neutralizuje nieprzyjemne zapachy i doskonale wchłania wilgoć.

Upierz narzuty i koce. Domowe tekstylia to prawdziwe siedlisko kurzu i pozornie niewidocznych zabrudzeń, dlatego tak ważne jest ich regularne czyszczenie. Pamiętajmy, aby sprawdzić zalecenia producenta co do prania i suszenia umieszczone na metce. Niektóre modele koców wymagają wyłącznie ręcznego prania lub delikatnego trybu, a przez niewiedzę łatwo popsuć ich estetyczny wygląd.

Wyczyść liście kwiatów.  Zielone rośliny w sypialni to naturalny filtr i nawilżacz powietrza. Gdy są zakurzone, wytwarzają mniej tlenu i tracą swój świeży wygląd. Liście delikatnie przecieramy miękką wilgotną ścierką, a w przypadku roślin z drobnymi listkami najlepszym sposobem będzie umycie kwiatu pod prysznicem, zabezpieczając powierzchnię ziemi folią.

Środki czystości - zrób to sam

 

Zwykłe środki czyszczące nie są najbezpieczniejszym produktem dla naszego środowiska, dlatego warto zrobić je samodzielnie. Niezbędne składniki z kupimy w eko sklepach, a niektóre nawet znajdziemy w swojej kuchni. Na przykład ocet - tradycyjny, znany od pokoleń środek czyszczący, nie zawiera szkodliwych dla środowiska elementów, a dodatkowo jest niedrogi. Na jego bazie można przygotować preparat, który nadaje się do mycia szyb, podłogi, przecierania i dezynfekcji powierzchni.

 

Sklepowy proszek do prania też możemy zamienić na samodzielnie przygotowany eko preparat. W internecie można znaleźć wiele sprawdzonych przepisów na domowy proszek. By go wykonać wystarczy kilka składników dostępnych w sklepach ekologicznych, godzina poświęconego czasu i chęć przyjęcia rozwiązań przyjaznych środowisku.

 

Eko rozwiązanie w zasięgu ręki

 

Tekstylia sypialniane też mogą być ekologiczne. Takie rozwiązanie proponuje marka Wendre w nowej linii kołder i poduszek EKO, które w całości wykonane są z materiałów recyklingowych. Tkaniny, z których zostały wyprodukowane mają kolor złamanej bieli, ponieważ w procesie produkcji nie zostały poddane żadnej chemicznej obróbce. Pikowana poduszka EKO dobrze dostosowuje się do naturalnego ułożenia głowy i szyi podczas snu,
a lekka, puszysta kołdra to idealny wybór dla osób ceniących ciepło i miękkość w dotyku. Produkty z linii są przyjazne alergikom, minimalizują rozwój roztoczy kurzu domowego, są uniwersalne i przeznaczone dla wszystkich miłośników dobrego snu.

 

Każde eko rozwiązanie w domu to dobry gest w kierunku środowiska naturalnego i szansa na czyste powietrze. Zadbaj o siebie i swój dom, troszcząc się również o naszą planetę.

 

 

Wendre umieszcza na etykietach kołder i poduszek szczegółowe oznaczenia dotyczące konserwacji każdego ze swoich produktów. Tylko kołdry i poduszki oznakowane logo Wendre są produktami oryginalnymi.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Wendre

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl