Włoskie połączenie rozwiązań dla przemysłu i posesji


2024-07-17
– najnowsza realizacja architektoniczna w siedzibie MANES

Czy da się połączyć ze sobą elementy ogrodzeń posesyjnych z tymi przeznaczonymi dla przemysłu? Realizacja w siedzibie jednej z włoskich firm pokazuje, że tak. I to w niezwykle udany sposób.

Ogrodzenie stanowi jedną z najważniejszych składowych posesji – zarówno, jeśli chodzi o dom, jak i firmę. Jego główną funkcją jest zabezpieczenie terenu przed intruzami i zapewnienie prywatności. Istotną kwestią jest jego estetyka – odpowiednio dobrane ogrodzenie podkreśli styl posesji i nada jej wyjątkowego charakteru. Dobrze, jeśli dopasujemy do niej solidną bramę wjazdową, furtkę czy segmenty, tak, jak zrobił to WIŚNIOWSKI dla firmy MANES w Północnych Włoszech. Inwestor zdecydował się połączenie rozwiązań dedykowanych dla przemysłu z tymi, które znajdują na co dzień zastosowanie w budownictwie posesyjnym.

Efektowna kompilacja

We firmie MANES Service zlokalizowanej w Mediolanie segmenty i furtka HOME INCLUSIVE doskonale współgrają z kolorem elewacji i prostotą budynku. Całość stanowi udane nawiązanie do modernistycznych form i barw, przełamane jedynie jaskrawym logotypem na jednej ze ścian. Świetnie pokazuje to włoski styl architektoniczny, coraz chętniej wybierany przez tamtejszych klientów.

Sama kolekcja WIŚNIOWSKI HOME INCLUSIVE jest jedną z najczęściej wybieranych przez klientów rozwiązań posesyjnych. Składa się ona z pięciu wzorów ogrodzeń wykonanych kształtowników zamkniętych oraz blach pełnych – w zależności od wzoru. Nowoczesne, minimalistyczne konstrukcje są idealne dla osób, które cenią sobie prywatność i chcą się nieco odgrodzić od świata zewnętrznego. Aby podkreślić indywidualizm czy styl - bramę, furtkę lub segment można spersonalizować w wybranych wzorach poprzez zastosowanie dekoru, pomalowanie lub perforację lameli. Można również zastosować jeden z sześciu rodzajów aplikacji ozdobnych.

Wjazd do firmy z kolei chroni brama przesuwna PI130 dedykowana rozwiązaniom przemysłowym. To naprawdę solidna, samonośna konstrukcja nie wymagająca montowania dodatkowych elementów w świetle wjazdu. Skrzydło przytwierdzone do szyny jezdnej porusza się za pomocą wózków jezdnych osadzonych na fundamencie betonowym. Brama przesuwa się na wysokości około 110 mm powyżej poziomu gruntu, nie ma więc kontaktu z podłożem. Może być montowana także na nieutwardzonym podjeździe. Umożliwia zamknięcie wjazdów do 9 metrów szerokości w przypadku jednej bramy wjazdowej, a przy zestawieniu dwóch bram zbieżnych – do 16 metrów.

Wypełnienie bramy to wypełnienie poziome z blachy o grubości 1 mm z prześwitem między panelami, czyli panele z kolekcji HOME INCLUSIVE wzór AW.10.228 - dokładnie te same, które zastosowano w segmentach. Pozwoliło to na uzyskanie spójnego, eleganckiego wyglądu całego ogrodzenia przy jednoczesnym zachowaniu wysokich parametrów wytrzymałości i bezpieczeństwa charakterystycznych da rozwiązań przemysłowych.

Bezpieczne rozwiązania

A skoro o bezpieczeństwie mowa, to należy podkreślić, że bramy ręczne i automatyczne PI130 mają znak CE gwarantujący zgodność produktów z normą PN EN 13241-1. Listwy bezpieczeństwa i fotokomórki zastosowane w bramie powodują zatrzymanie i cofnięcie się jej w przypadku zetknięcia z przeszkodą, a lampa ostrzegawcza informuje o poruszaniu się skrzydła bramy. Wyłącznik bezpieczeństwa w stacyjce powoduje natychmiastowe zatrzymanie bramy. Napęd w bramach automatycznych został schowany w słupie, co nie tylko chroni go przed warunkami atmosferycznymi, ale przede wszystkim uniemożliwia dostanie się do niego niepowołanych osób.

Dobre uzupełnienie

Doskonałym uzupełnieniem systemu segmentów, furtek i bram wjazdowych są panele ogrodzeniowe. Te od WIŚNIOWSKI, jak zauważył sam inwestor decydując się na wspólną realizację, są niezwykle trwałe i przez długie lata prezentują się znakomicie. Wszystko to dzięki ocynkowaniu gotowych elementów, a następnie pomalowaniu ich proszkowo w technologii DUPLEX.

Panele VEGA 2D SUPER stanowią uzupełnienie segmentów i furtki z posesyjnej kolekcji HOME INCLUSIVE oraz przemysłowej bramy wjazdowej PI130. Inwestor konsekwentnie postawił na prostotę, co dało efekt kompleksowego rozwiązania dla całej posesji. Ten rodzaj paneli charakteryzuje się brakiem przetłoczeń i podwójnym wzmocnieniem poziomym z drutu o większej średnicy. Pozwala to na uzyskanie wysokiej sztywności i trwałości konstrukcji. Różne rodzaje montażu umożliwiają idealne dopasowanie, bez względu na ukształtowanie terenu. Słupy mogą zostać osadzone bezpośrednio w gruncie lub na podmurówce betonowej z wykorzystaniem stóp montażowych.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mstrzykalska

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl