Woda w plastikowej butelce po wystawieniu na słońce zawiera szkodliwe substancje


Woda w plastikowej butelce po wystawieniu na słońce zawiera szkodliwe substancje
2024-07-18
Często kupujemy wodę w plastikowych butelkach, szczególnie w czasie letnich upałów i podróży. Najnowsze badania potwierdzają, że promieniowanie UV ma zdolność rozrywania wiązań chemicznych w tworzywach sztucznych.

Powoduje to szybki rozkład plastiku, w wyniku czego w wodzie mogą pojawić się szkodliwe dla zdrowia substancje. Austriacki Waterdrop wychodzi naprzeciw wyzwaniom współczesnego świata, dając konsumentom możliwość korzystania z ekologicznych rozwiązań, jak wielorazowe butelki na wodę wykonane ze szkła borokrzemowego i stali nierdzewnej.

W wodzie butelkowanej wystawionej na słońce uwalniają się toksyczne związki

Woda butelkowana nie traci na popularności, szczególnie w sezonie letnich upałów. Jest to rozwiązanie dla wielu konsumentów wygodne, jednak okazuje się, że spożywanie wody zakupionej w plastikowych butelkach może być szkodliwe dla naszego zdrowia. Nie mamy pewności, jak woda była przechowywana, zanim trafiła na sklepową półkę, a po zakupie nieraz zostawiamy napoje na słońcu i w nagrzanych samochodach. Z badania wynika, że istnieje potencjalne zagrożenie związane z uwalnianiem lotnych związków organicznych z plastikowych butelek na wodę po wystawieniu ich na działanie promieni słonecznych.

W badaniu przeanalizowano lotne związki organiczne uwalniane z sześciu rodzajów plastikowych butelek na wodę poddanych działaniu promieniowania UV-A i światła słonecznego. Wyniki wykazały, że testowane butelki zawierały mieszaninę szkodliwych dla zdrowia lotnych związków organicznych.

Produkcja każdej butelki wody pochłania wielokrotności jej pojemności

Woda w plastikowych butelkach może być nie tylko szkodliwa dla naszego zdrowia, lecz także jest nieekologiczna. Z danych wynika, że do wyprodukowania litrowej butelki wody potrzebne jest od 3 do nawet 6 litrów wody. Oznacza to, że produkcja zgrzewki sześciu litrowych butek może pochłaniać nawet 36 litrów wody. Alternatywą dla wody kupowanej w potencjalnie szkodliwym i nieekologicznym plastiku są butelki wielokrotnego użytku wykonane z wytrzymałego szkła borokrzemowego oraz wysokiej jakości stali nierdzewnej austriackiej marki Waterdrop.

Zrównoważony rozwój

Waterdrop dąży do tego, żeby stać się ekologicznym liderem w branży napojów. Obecnie marka dostępna jest w ponad 20 000 punktach sprzedaży na świecie. Ambasadorami oraz inwestorami marką są m.in. Hubert Hurkacz i Taylor Fritz. Waterdrop wierzy w świat bez plastiku i popularyzuje butelki wielokrotnego użytku oraz Microdrinki bez dodatku cukru i konserwantów.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Rocket Science Communications
http://

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl