Zalety siatek zgrzewanych
Doskonała wytrzymałość i wiele możliwości obróbki sprawiają, że siatki zgrzewane Betafence znalazły mnóstwo zastosowań w budownictwie i przemyśle.
Za sukcesem siatek zgrzewanych stoi przede wszystkich ich doskonała jakość, która w zestawieniu z bardzo atrakcyjną ceną czyni z nich produkt niemal doskonały. Kluczem jest sposób ich przygotowania: stalowe druty są ze sobą łączone za pomocą zgrzewania oporowego, a następnie zabezpieczane warstwami ochronnymi. W ten sposób tworzone są gotowe arkusze, które można ze sobą łączyć w większe konstrukcje.
Najpopularniejsze siatki zgrzewane - parametry
Siatki zgrzewane Betafence należą do najpopularniejszych rozwiązań na rynku. Zbudowane są z drutu o średnicy od 2,5 mm do 8 mm, który formuje oczka kwadratowe (od 20x20 mm do 100x100 mm) lub prostokątne (75x15 mm, 40x20 mm, 50x100 mm).
Najczęściej kupowane są siatki ze stali czarnej, ale coraz częściej klienci decydują się na wersję nierdzewną, cynkowaną ogniowo, elektrolitycznie lub malowaną proszkowo.
Siatki zamawia się w arkuszach z drutem brzegowym lub bez drutu brzegowego. Maksymalna szerokość arkuszu wynosi 2000 mm, zaś długość - 5000 mm. Wymiary niestandardowe wykonywane są na indywidualne zamówienie.
Zastosowania siatek zgrzewanych
Sposób produkcji siatki zgrzewanej sprawia, że świetnie nadaje się do obróbki mechanicznej. Można ją swobodnie przycinać, wyginać, spawać, malować czy cynkować.
Tak szerokie możliwości sprawiają, że siatki zgrzewane znalazły zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu oraz budownictwa. Przy ich pomocy można tworzyć:
- Balustrady i wygrodzenia bezpieczeństwa
- Altany śmietnikowe i pojemniki do segregacji odpadów
- Kojce i klatki dla zwierząt
- Wypełnienia furtek i bram
- Pojemniki transportowe
- Stojaki reklamowe
- Regały sklepowe
- Zabudowy dla samochodów dostawczych
To oczywiście tylko część zastosowań. Tak naprawdę możliwości, które dają siatki zgrzewane są nieograniczone i zależą od realnych potrzeb danej realizacji.
Nadesłał:
Betafence
|