ALUPROF wspiera środowisko akademickie
W dniach 7-9 grudnia 2016 roku odbyła się XIII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna „Budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym”. Jej organizatorem była Katedra Budownictwa Ogólnego i Fizyki Budowli Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej.
Uczestnicy konferencji mieli możliwość zapoznania się z procesem produkcji systemów aluminiowych w zakładzie ALUPROF w Bielsku-Białej. Konferencja nawiązywała do zagadnień związanych z racjonalizacją zużycia energii. Tematyce tej nie można odmówić aktualności, gdyż obecnie jest jednym z głównych nurtów w projektowaniu, realizacji i eksploatacji budynków. Wykorzystanie energooszczędnych technologii jest niezmiennie szansą na zaoszczędzenie ogromnej ilości energii, tak w starym jak i nowym budownictwie. Konferencja, która stała się już niemal tradycją, zgromadziła 70 osób w tym przedstawicieli instytucji naukowo-badawczych oraz uczelni z kraju i zagranicy.
Obok części referatowej, odbył się również moduł praktyczny, który pozwolił zgromadzonym poznać konkretne realizacje architektoniczno-budowlane, technologie oraz proces produkcji wybranych wyrobów. W tej edycji uczestnicy odwiedzili zakład ALUPROF w Bielsku-Białej. Podczas wizyty zwiedzili linie produkcyjne, prototypownie oraz laboratorium sprawdzające jakość produkowanych wyrobów. – Dołożyliśmy wszelkich starań, aby nasi goście jak najpełniej mogli zapoznać się z procesem technologicznym wytwarzania profili aluminiowych, z innowacyjnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi systemów stolarki budowlanej i bogatą listą obiektów referencyjnych wybudowanych z wykorzystaniem naszych systemów – mówi Bożena Ryszka, Marketing Manager w ALUPROF. Teoretyczna i praktyczna prezentacja przygotowana w zakładzie producenta systemów aluminiowych świetnie wpisała się w tematykę tegorocznej konferencji ukierunkowanej na propagowanie energooszczędnych rozwiązań dla budownictwa.
Nadesłał:
RedPen
|