Asustor: nowy dysk sieciowy NAS do użytku domowego


Asustor: nowy dysk sieciowy NAS do użytku domowego
2017-05-18
Popularny producent dysków sieciowych NAS właśnie wprowadził nowy produkt AS6302T, przeznaczony do użytku domowego. Jest to propozycja kierowana zwłaszcza do użytkowników znających się nieco na technologii – to właśnie oni będą mogli w pełni wykorzystać funkcjonalność prezentowanego modelu.

AS6302T może z powodzeniem pełnić rolę centrum domowej rozrywki. Urządzenie Asustora posiada wbudowany silnik graficzny, wspierający standardy kompresji HEVC i VP9, które mają zwiększyć efektywność działania multimediów i obrazu o nawet 30%. Do tego dochodzi też technologia dual-channel, pozwalająca otrzymać płynny obraz w jakości 4K, czy wejście HDMI 2.0, które również znacząco wpływa na jakość wyświetlanych filmów. 

Nowoczesne „bebechy”
Za właściwe wyniki osiągane przez AS6302T odpowiada procesor Intel Celeron Apollo Lake, który według zapewnień producenta zapewnia o 30% lepszy wynik osiągany przez CPU I GPU w stosunku do procesorów poprzedniej generacji. Urządzenie wyposażono też w port USB 3.0 Type-C, pozwalający na podłączenie do NAS-a nawet najbardziej zaawansowanych technologicznie sprzętów.

Bez zmartwień o rachunki
Asustor przygotował też coś dla osób, które chcą mieć stały dostęp do NAS-a, ale boją się, że gdy urządzenie będzie włączone 24/7, przyjdzie im zapłacić astronomiczny rachunek za prąd. Zaradzić temu mają funkcje WOW (Wake on WAN) i WOL (Wake on LAN). Pierwsza z wymienionych pozwala na uruchomienie dysku sieciowego za pośrednictwem Internetu, druga zaś gdy użytkownik przebywa w tej samej sieci, co podpięty do niej NAS.

Windows czy Linux? Co za różnica!
Producentowi zależało na tym, by uprościć zarządzanie NAS-em. Służyć temu mają liczne aplikacje przeznaczone dla NAS-ów Asustora czy uproszczony system migracji danych. Dodatkowo AS6302T jest kompatybilny z różnymi systemami operacyjnymi, niezależnie czy użytkownik korzysta z Mac OS X, Linuxa czy Windowsa.

Haker płakał, gdy próbował złamać
Troszcząc się o posiadane na NAS-ie pliki, użytkownik może ustawić różny poziom RAID, określający sposób wykorzystania i współpracę między większą ilością dysków. Rozwiązanie to ma pozwolić na zwiększenie stopnia ochrony danych. AS6302T posiada też m.in. firewalla, program antywirusowy, opcję bezpiecznego łączenia czy 2-stopniowy system weryfikacji.

NAS jak archiwum
Podstawowym celem AS6302T jest przeprowadzanie backupu i przechowywanie plików. Produkt Asustora daje możliwość zapisania danych na którejś z popularnych publicznych chmur: Amazon S3, Dropbox, Google Drive, OneDrive itd. Istnieje też opcja magazynowania informacji przy pomocy aplikacji MyArchive, dzięki której podłączony do NAS-a dysk zamieni się w archiwum, zdatne do podłączenia do komputera. 

Bezpieczny dom
NAS może również stać się centrum monitoringu, przekazującym na urządzenie mobilne obraz z maksymalnie czterech zamontowanych w domu czy biurze kamer. Jeśli użytkownik chce rozszerzyć sieć monitoringu na większą przestrzeń, może po prostu dokupić dodatkowe licencje do aż 25 kamer.

Dysk sieciowy AS6302T kosztuje około 1999 zł. Produkt objęty jest trzyletnia gwarancją. Dystrybutorem rozwiązań Asustor w Polsce jest firma Impakt.


Dane techniczne:

·         Procesor: Intel Celeron J3355 Dual-Core 2.0 GHz

·         Pamięć RAM: 2 GB SO-DIMM DDR3L (1GB x 2, maksymalnie do 8 GB)

·         Ilość dysków (produkt dostarczany jest bez dysków twardych): 2 x HDD 2.5”/3.5”, SATA II/III lub SSD

·         Maksymalna pojemność: 20 TB (2 x 10 TB HDD, pojemność może zależeć od poziomu RAID)

·         Interfejs sieciowy: 2 x Gigabit Ethernet

·         Złącza dodatkowe: 4 x USB 3.0 (3 x Type A, 1 x Type C)

·         Wyjścia: 1 x HDMI 2.0, 1 x S/PDIF

·         Wentylator systemowy: 1 x 70 mm

·         Zasilacz/adapter: 1 x 65 W

·         Moc wejściowa: od 100V do 240V AC

·         System operacyjny: ADM

·         Maksymalna ilość obsługiwanych kamer IP (Surveillance Center): 25 (4 bezpłatne licencje)

·         SMB zapis/odczyt: do 218/218 MB/sek.

·         Szyfrowanie: AES-NI


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Entrymedia

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl