Asustor prezentuje NAS o pojemności 100 TB


Asustor prezentuje NAS o pojemności 100 TB
2017-03-27
Gdy firma osiągnie już odpowiedni pułap rozwoju, żarty się kończą, a urządzenia, z jakich korzysta się w takim miejscu, muszą być najwyższej klasy. Asustor przekonuje, że taki właśnie jest jego dysk sieciowy NAS AS6210T.

Dysk sieciowy do dużych firm powinien zapewniać znacznie lepsze osiągi i pojemność niż przeciętny NAS. Stąd maksymalna pojemność AS6210T to 100 TB (dziesięć dysków po 10 TB każdy). Prócz tego urządzenie wyposażono w potężny procesor Intel Celeron quad-core, z 4 GB pamięci (i z możliwością zwiększenia do 8 GB), mający gwarantować osiągi na poziomie około 398 MB/s (odczyt) i 355 MB/s (zapis).

Łączy, zamiast dzielić
Niemal zawsze jest tak, że firmy operują na wielu urządzeniach o różnych portach dostępu. Dlatego AS6210T posiada złącza USB 3.0 i 2.0, eSATA i 4 porty Gigabit Ethernet z technologią dual-channel, pozwalające zintegrować różne sprzęty w firmie, tylko pozornie niekompatybilne ze sobą.

Wiele rozwiązań dla backupu
Najważniejszym zadaniem AS6210T jest backup i przechowywanie plików. Stąd wsparcie dla różnych środowisk, takich jak: Vmware, Citrix czy Hyper-V, jak i możliwość zapisania danych na jednej z popularnych publicznych chmur: Amazon S3, Dropbox, Google Drive, OneDrive itd. Pliki można też przechowywać przy pomocy aplikacji MyArchive, zmieniającej podłączony do NAS-a dysk twardy w archiwum, które następnie zdatny jest do podłączenia do komputera.  

Inwestycja w bezpieczeństwo
Żaden biurowiec nie obędzie się przy tym bez kamer chroniących cenny sprzęt przed zakusami rabusiów. Dzięki AS6210T szef może na ekranie urządzenia mobilnego śledzić obraz z 4 kamer umieszczonych w miejscu pracy (istnieje możliwość dokupienia kolejnych licencji na kamery, do maksymalnie 25).

500 +
Do NAS-a dostęp musi mieć spora liczba pracowników, dlatego AS6210T obsługuje równocześnie 4096 kont, podzielonych na 512 grup. By usprawnić wzajemną współpracę, użytkownicy mogą stworzyć 512 współdzielonych folderów. Dodatkowo z urządzeniem może jednocześnie połączyć się 512 osób.

NAS eko-przyjazny
Producent zapewnia, że jego urządzenie zostało wykonane z przyjaznych ekologicznie komponentów. NAS skonstruowano tak, by nawet przy normalnej pracy nie konsumował zbyt dużych ilości energii. Gdy AS6210T znajduje się w stanie hibernacji wartości te spadają niemal o połowę, do 34,4 W.

Proste rozwiązanie
To, że urządzenie przeznaczone jest głównie do użytku biznesowego nie oznacza, iż musi być skomplikowane w obsłudze. Wszystkie NAS-y od Asustora posiadają intuicyjny system operacyjny ADM – z możliwością postawienia wirtualnej maszyny, także na urządzeniu mobilnym. Takie rozwiązanie odciąża użytkownika od konieczności instalowania dodatkowego, obciążającego system softu. Do tego dochodzą też liczne aplikacje przeznaczone do urządzeń Asustora.

Dysk sieciowy AS6210T kosztuje około 4200 zł. Produkt objęty jest trzyletnią gwarancją. Dystrybutorem rozwiązań Asustor w Polsce jest firma Impakt.


Dane techniczne:

·         Procesor: Intel® Celeron™ 1,6 GHz Quad-Core

·         Pamięć RAM: 4 GB SO-DIMM DDR3L (2GB x 2, maksymalnie do 8 GB)

·         Ilość dysków (produkt dostarczany jest bez dysków twardych): 10 x SATA3 6 Gb/s; 3.5”/2.5” HDD/SSD

·         Maksymalna pojemność: 100 TB

·         Interfejs sieciowy: 4 x Gigabit Ethernet

·         Złącza dodatkowe: 3 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, 2 x eSATA

·         Wyjścia: 1 x HDMI 1.4b, 1 x S/PDIF

·         Wentylator systemowy: 2 x 120 mm

·         Zasilacz/adapter: 1 x 250 W

·         Moc wejściowa: od 100V do 240V AC

·         System operacyjny: ADM

·         Maksymalna ilość obsługiwanych kamer IP (Surveillance Center): 25 (4 bezpłatne licencje)

·         Max. ilość użytkowników: 4096

·         Max. ilość grup: 512

·         Max. ilość połączeń: 512

·         Max. ilość folderów: 512

·         SMB zapis/odczyt: do 355/398 MB/sek.

·         Szyfrowanie: AES-NI


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Entrymedia

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl