BenQ X3000i zdobył prestiżową nagrodę EISA GAMING PROJECTOR 2022-2023


BenQ X3000i zdobył prestiżową nagrodę EISA GAMING PROJECTOR 2022-2023
2022-08-16
Po raz siódmy międzynarodowe grono ekspertów Audio Wideo wyróżnia projektor BenQ.

BenQ, wiodąca światowa marka projektorów, z dumą informuje, że jej projektor do gier X3000i zdobył prestiżową nagrodę EISA GAMING PROJECTOR 2022-2023 w kategorii „Home Theater Display & Video” (wyświetlaczy i wideo do kina domowego).

Jurorzy EISA nagrodzili projektor X3000i stwierdzając: „EISA docenia i podziwia wydajność w grach uroczej kostki projektora BenQ, która wykorzystuje źródło światła 4LED, aby zapewnić deklarowaną jasność 3000 ANSI lumenów obrazu z najnowszego procesora DLP 4K wykorzystującego technikę przesunięcia pikseli. Gracze docenią wstępnie skonfigurowany „tryb szybki”, z klawiszem włączania go na pilocie i czasem reakcji 4 ms przy 1080p/240 Hz (i 16 ms dla 4K/60 Hz), a także trzy tryby zoptymalizowane pod kątem różnych gatunków gier - RPG, FPS i SPG (Sports Game). Co więcej, X3000i zapewnia również jasne i płynne odtwarzanie filmów, w których ważna jest jakość kolorów.  Dzięki własnej, unikatowej technologii BenQ CinematicColor™ projektor zapewnia 100% pokrycie gamy kolorów DCI-P3. Dołączony do zestawu Android TV Stick i wbudowane głośniki stereo sprawiają, że X3000i jest kompletnym centrum rozrywki”.

Reprezentujące około 60 spośród najbardziej cenionych czasopism z zakresu elektroniki użytkowej w 30 krajach świata), stowarzyszenie EISA (Expert Imaging and Sound Association) od 1982 roku przyznaje nagrody dla najbardziej innowacyjnych, zaawansowanych i najnowocześniejszych produktów w swoich kategoriach.

„Docenienie naszego projektora do gier X3000i za jego możliwości w grach jest dla nas wielkim zaszczytem”, mówi Steve Chu, prezes BenQ Europe. „X3000i jest nie tylko bardzo wszechstronnym projektorem dla graczy, jest także ucieleśnieniem dążeń BenQ o tworzenie innowacyjnych produktów dla użytkowników i dostarczania im wysokiej jakości urządzeń”, kontynuuje Chu. „Już po raz siódmy uzyskane wyróżnienie naszych projektorów przez tak renomowane stowarzyszenie potwierdza, że podążamy właściwą ścieżką dla naszych klientów” – podsumowuje prezes BenQ Europe.

Dzięki wyjątkowej technologii BenQ CinematicColor™ scenerie gier są wyświetlane ze 100% pokryciem szerokiej gamy kolorów DCI-P3. W połączeniu z przestrzennym systemem dźwiękowym treVolo i zaledeie 4 ms opóźnieniem reakcji umożliwia graczom zatopić się w magicznym świecie gier czy innej multimedialnej rozrywki.

X3000i wciąga graczy głęboko w fabułę gry dzięki rozdzielczości 4K UHD, wiernym kolorom i jasności 3000 ANSI lumenów, kontrastem 500 000:1 z algorytmami Dynamic Black czy HDR z obsługą HDR10 / HLG. Źródło światła 4LED z automatyczną kalibracją kolorów gwarantuje lata niezmiennej, najwyższej jakości obrazu. Co więcej, wszystko to jest połączone z wolną od opóźnień kontrolą – 4 ms czasem reakcji przy częstotliwości odświeżania 240 Hz.

Bongiovi DPS (Digital Power Station) wykorzystuje opatentowany algorytm ze 120 punktami kalibracji
do optymalizacji sygnału audio w czasie rzeczywistym oraz funkcją Dynamic Stereo Enhancement do generowania reaktywnego dźwięku przestrzennego dla różnych potrzeb. W połączeniu z dwoma 5W głośnikami treVolo z komorą rezonansową X3000i tchnie nową jakość i pozwoli całkowicie zatopić się w magicznym świecie multimedialnej rozrywki. Dodatkowo, gniazdo HDMI Audio Return z eARC pozwala wyprowadzić sygnał audio do zewnętrznego systemu dźwiękowego.

Zdefiniowane fabrycznie tryby ustawień umożliwiają szybką zmianę parametrów wyświetlanych obrazów i dostosowanie ich do rodzaju i natężenia oświetlenia otoczenia oraz wyświetlanych treści np. uzyskanie naturalnych odcieni skóry zawodników i żywej zieleni murawy stadionu czy boiska. Tryb Gra pozwala lepiej dostrzegać szczegóły w cieniach i ciemnych partiach obrazu, co ma ogromny wpływ na skuteczność rozpoznawania przeciwnika i podejmowanie szybkich decyzji prowadzących do zwycięstwa. Te starannie skalibrowane ustawienia mają również zastosowanie w modelach projektorów, takich jak TK700STi i TK700, uzupełniając pełną linię projektorów przeznaczonych do gier.

Zaprojektowana w dynamicznym stylu obudowa sprawia, że X3000i pasuje do każdego wnętrza miłośnika gier. Elastyczność konfiguracji, 1,3-krotny zoom, 2D keystone oraz źródło światła 4LED zapewnia ponad 30 000 godzin lub ponad 10 lat rozrywki w żywych kolorach bez potrzeby wymiana lampy. 

X3000i jest dostępny w sugerowanej cenie detalicznej 9319 zł. Gwarancja 24 miesięcy, ewentualne naprawy w trybie door-to-door.

Więcej informacji na stronie produktu: https://www.benq.eu/pl-pl/projector/gaming-projector/x3000i.html

 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl