Bezpłatne badania spirometryczne w mobilnej przychodni z Fundacją NEUCA


Bezpłatne badania spirometryczne w mobilnej przychodni z Fundacją NEUCA
2023-01-04
Fundacja NEUCA dla Zdrowia już 9 stycznia rozpoczyna kolejną akcję, skierowaną tym razem do osób, które chcą zbadać swoje płuca. Spirobus odwiedzi aż 40 lokalizacji w całej Polsce, w tym m.in. Wrocław, Gdańsk, Szczecin i Poznań.

Przewlekły kaszel, odkrztuszanie wydzieliny, duszność i nawracające stany zapalne to niepokojące symptomy schorzenia dróg oddechowych. Osoby, które doświadczają wymienionych problemów zdrowotnych szczególnie powinny kontrolować zdrowie swoich płuc. Wychodząc temu naprzeciw Fundacja NEUCA dla Zdrowia już 9 stycznia rozpoczyna kolejną akcję, skierowaną tym razem do osób, które chcą zbadać swoje płuca. Spirobus odwiedzi aż 40 lokalizacji w całej Polsce, w tym m.in. Wrocław, Gdańsk, Szczecin i Poznań.

 

Mobilna przychodnia umożliwia Fundacji NEUCA dla Zdrowia dotarcie z profilaktyką chorób układu oddechowego do czterdziestu lokalizacji w całej Polsce. Pomiar spirometryczny, który będzie oferowany pacjentom odwiedzającym Spirobus, jest podstawowym i najczęściej stosowanym badaniem w diagnostyce chorób układu oddechowego. Główne czynniki negatywnie wpływające na zdrowie płuc i przyczyniające się do rozwoju wielu chorób układu oddechowego to zanieczyszczone powietrze i palenie papierosów.

 

Zdrowie płuc powinny mieć na uwadze osoby z różnych grup wiekowych i różnych warstw społecznych. Nie należy bagatelizować niepokojących objawów, gdyż profilaktyka i wczesne wykrycie choroby znacząco zwiększa szansę na skuteczne leczenie. Dodatkowo, niezmiennie płuca są narządem, który najczęściej jest obciążony w przypadku infekcji SARS-CoV-2 – mówi Justyna Kołtońska z Fundacji NEUCA dla Zdrowia.

 

Szacuje się, że na choroby płuc cierpi ponad 6 mln Polaków. Około 4 mln na astmę a 2,5 mln na POChP. Niestety połowa chorych na astmę i ponad ¾ chorych na POCHP nie wie o swojej chorobie. Dlatego tak ważne jest wykonywanie profilaktycznych badań spirometrycznych, które pomagają w postawieniu diagnozy.

 

Wykrycie schorzenia w odpowiednim czasie pozwala na zastosowanie odpowiedniego leczenia, które poprawia jakość życia i często pozwala na wydłużenie życia chorego – komentuje Prezes Fundacji NEUCA dla Zdrowia, Bogusława Golus-Jankowska.

 

Fundacja NEUCA dla Zdrowia zaprasza na bezpłatne badania, należy mieć jednak na uwadze, że osoby przed 21 rokiem życia, po zawale serca, udarze mózgu, po jakimkolwiek zabiegu inwazyjnym na sercu, po operacji oczu (pół roku), osoby z tętniakami, odmą opłucnową lub zwiększonym ciśnieniem wewnątrzczaszkowym nie mogą przystąpić do badania spirometrycznego.

 

Dodatkowo, w mobilnej przychodni pacjenci mają możliwość samodzielnego wykonania pomiaru poziomu cukru we krwi. Nad poprawnością wykonania pomiaru czuwać będzie personel zapewniający instruktaż oraz bezpieczne warunki do wykonania tych czynności. Cukrzyca jest zjawiskiem globalnym, obecnie będącym bliskim rozmiarom pandemii, a Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna (IDF) szacuje, że na świecie z cukrzycą żyje co dziesiąta dorosła osoba.

Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Można ich dokonywać przed planowanym badaniem pod tym samym adresem, gdzie odbywać się będą badania. Badania odbywają się w godzinach 10:00 – 16:00.

 

Fundacja NEUCA dla Zdrowia dokłada wszelkich starań, aby w aktualnej sytuacji epidemicznej zapewnić wszystkim Pacjentom bezpieczeństwo. W spirobusie będą odbywać się tylko umówione wizyty. Zapraszamy pacjentów, którzy nie mają podejrzeń zakażenia koronawirusem i posiadają maseczki zakrywające usta i nos.

 

Wszelkie szczegóły na temat przeciwskazań do wykonania badania, terminów badań, lokalizacji i zapisów znajdują się na stronie Fundacji NEUCA dla Zdrowia w sekcji Aktualności (www.fundacjaneuca.pl).

 

 

***

 

O Fundacji:

Fundacja NEUCA Dla Zdrowia powstała w 2013 roku. Działalność Fundacji pozwala NEUCA jeszcze lepiej wypełniać misję społeczną, którą rozumiemy jako budowanie kultury zdrowia. Kluczowym celem, jaki sobie stawiamy zgodnie z Narodowym Programem Zdrowia, jest dążenie do poprawy zdrowia i związanej z tym jakości życia społeczeństwa.

 

W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu:

kontakt@fundacjaneuca.pl lub tel. 505490731 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Franciszek Szukała

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl