Biała truskawka o smaku ananasa na pomoc w walce z odwodnieniem


Biała truskawka o smaku ananasa na pomoc w walce z odwodnieniem
2023-01-10
Truskawka ananasowa to najstarsza odmiana tego owocu. Dziś może pomóc również w walce z odwodnieniem, z którym zmaga się wielu Polaków – jedynie co piąty wie, jaka jest zalecana dzienna ilość wody, a tylko 6 proc. faktycznie ją wypija. Do prawidłowego nawadniania organizmu zachęca firma Waterdrop®

Polacy piją za mało wody

Najnowsze badania dowodzą, że Polacy spożywają za mało płynów, dotyczy to nawet 80 proc. z nas. Po napoje sięgamy dopiero w momencie, kiedy czujemy pragnienie, co jest już oznaką odwodnienia organizmu. Jego skutkami są: bóle głowy, senność, obniżony nastrój, problemy z koncentracją oraz mniejsza wydolność fizyczna. Jedynie co piąty z nas wie, że dziennie powinno się wypijać 8 szklanek wody, a tę zalecaną ilość faktycznie wypija zaledwie 6 proc. Według ekspertów ważne jest, aby płyny spożywać regularnie, a odpowiednie nawodnienie organizmu poprawia funkcjonowanie mózgu i pamięć, wspomaga pracę nerek i układu pokarmowego. 

 

Mikrodrink Waterdrop® SKY o smaku truskawki ananasowej, marakui oraz opuncji 

Biała truskawka pojawiła się w Europie w XIX wieku z Ameryki Południowej. Do Polski trafiła z upraw w Holandii. Jej angielska nazwa – pineberry – pochodzi od zbitki angielskich słów pineapple (ananas) oraz strawberry (truskawka). Owoc zwykle osiąga małe rozmiary – do 2,5 cm średnicy. Biała truskawka zawiera witaminy A, C i E, wartościowe dla zdrowia, szczególnie podczas zimy. Charakteryzuje się oryginalnym smakiem przypominającym ananasa.
Smak pierwotnej ananasowej truskawki dołączył do oferty Waterdrop®, producenta rozpuszczalnych kapsułek smakowych, zaprojektowanych, aby zachęcić do nawadniania organizmu osoby, które nie przepadają za smakiem zwykłej wody. Niskokaloryczna, rozpuszczalna w wodzie kapsułka zawiera składniki odżywcze, magnez, wapń, ekstrakty z roślin i owoców oraz witaminy C, B1 i B3.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

w.mulik

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl