Białe AGD w kuchni – plusy i minusy


2016-12-30
Uniwersalny, lekki i nowoczesny – biały dominuje we współczesnych wnętrzach, a zabudowa w tym kolorze jest najczęściej wybieraną przy aranżacji nowoczesnych kuchni. Wykorzystanie bieli pomaga stworzyć ponadczasowe przestrzenie, które komponują się z wystrojem całego mieszkania.

Coraz modniejszym dodatkiem jest także sprzęt gospodarstwa domowego w tym kolorze. Oto plusy i minusy białego AGD, który po kilkunastu latach w wielkim stylu wraca do polskich kuchni. 

O ile jeszcze kilka lat temu białe AGD było praktycznie standardem, to obecnie w polskich kuchniach  dominuje sprzęt w kolorze srebrnym czyli inox. Czas jednak na zmiany. Duża popularność zabudowy kuchennej w odcieniach bieli sprawia, że coraz chętniej sięgamy bo białe AGD. Dlaczego?

Biel kojarzona jest z elegancją i czystością, ale także z uniwersalnością i sterylnością. Mimo, że należy do palety zimnych barw, pasuje praktycznie do każdego wnętrza, a sprzęt gospodarstwa domowego w tym kolorze jest idealnym uzupełnieniem zarówno do nowoczesnych rozwiązań, jak i do zabudowy stylizowanej na klasyczną lub rustykalną.

Współczesne białe AGD ma także niewiele wspólnego z kuchenkami czy lodówkami, które pamiętamy sprzed kilkunastu lat. Nowoczesne linie wzornicze, inteligentne technologie i wysokiej jakości materiały, zapewniają komfortowe użytkowanie bez obaw o pożółkniecie czy nieestetyczne porysowania. Nie wiesz czy białe AGD to praktyczne rozwiązanie do kuchni? Oto jego plusy i minusy.

 

Największe zalety białego AGD

 

  1. Uniwersalność – białe sprzęty AGD będą pasowały praktycznie do każdej zabudowy kuchennej, a na zasadzie kontrastu – nawet do najbardziej wyszukanych frontów o różnych fakturach.
  2. Łatwe utrzymanie w czystości – podobnie jak w przypadku białych mebli, do czyszczenia lodówki, pralki czy frontu piekarnika wystarczy jedynie mokra szmatka. Urządzenia są również mniej podatne na zabrudzenia niż np. te w kolorze inoxowym – nie widać na nich odcisków palców, osiadających drobinek kurzu czy smug powstałych w wyniku czyszczenia.
  3. Szeroki wybór i nowoczesne wzornictwo – obecnie na rynku dostępnych jest coraz więcej linii urządzeń w kolorze białym, co pozwala na łatwe skompletowanie całego wyposażenia kuchni. Dodatkowo mimo, że AGD w kolorze białym jest coraz bardziej popularne i staje się prawdziwym hitem w aranżacjach, jego cena nadal jest stosunkowo niższa niż urządzeń
    w innych kolorach. 

  

Czy biały sprzęt AGD ma jakieś minusy?

Decydując się na zakup białego AGD do kuchni szczególną uwagę trzeba zwrócić na materiał z jakiego jest on wykonany. Te z gorszej jakości tworzywa mogą z czasem stracić swoją nieskazitelną barwę i zżółknąć. Dlatego najlepiej wybierać urządzenia wykonane z stali nierdzewnej pokrytej wytrzymałą emalią, nakładaną nowoczesną metodą kataforezy, szkła żaroodpornego czy specjalnego rodzaju szkła Triplex.

 

O czym pamiętać wybierając białe AGD 

Zastosowanie bieli we wnętrzach sprawia, że stają się one bardziej rozświetlone i wydają się większe. Dlatego też jest ona tak chętnie wybierana do niewielkich kuchni czy ciemnej wnęki przeznaczonej na zabudowę kuchenną. Ponadto białe AGD stanowi subtelne uzupełnienie nawet najbardziej nowoczesnych i designerskich mebli. Przy wyborze sprzętu w tym kolorze należy zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał z jakiego jest wykonany oraz czy jest z połyskiem – wtedy dodatkowo będzie odbijać światło i tym samym doświetlać przestrzeń. Przy wyborze urządzeń wolnostojących warto zdecydować się na produkty występujące w tej samej linii wzorniczej. Dzięki temu będziemy mieli gwarancję, że piekarnik i płyta grzewcza będą w tym samym odcieniu, a cały zestaw będzie spójny kolorystycznie.

 

Biała linia AGD od marki Freggia:

·       Chłodziarka FREGGIA LBF25285W

·       Płyta do zabudowy FREGGIA HC640VGTW

·       Piekarnik do zabudowy FREGGIA EMF65W

·       Okap kuchenny FREGGIA CHPA6GTW

·       Pralkosuszarka FREGGIA WDIE14106


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JI PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl