Czy trudny rok może być dobry? Olivia Centre podsumowuje 2024 rok.


Czy trudny rok może być dobry? Olivia Centre podsumowuje 2024 rok.
2025-01-13
Olivia Centre, największe centrum biznesowe w Polsce, zyskuje na rynkowych zmianach. Rozwija swoją ofertę, dopasowuje się do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości i przygotowuje nowe projekty, pozwalające otworzyć się na nowe rynki i wciąż podnosić swoją atrakcyjność. Czy trudny rok może być dobry? Olivia Centre podsumowuje 2024 rok. 
Zdjęcia: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84jbgmg2uffzM6jLlSWg?e=2XHeTD 

 

Olivia Centre, największe centrum biznesowe w Polsce, zyskuje na rynkowych zmianach. Rozwija swoją ofertę, dopasowuje się do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości i przygotowuje nowe projekty, pozwalające otworzyć się na nowe rynki i wciąż podnosić swoją atrakcyjność. 

 

Utrzymujący się model pracy zdalnej i hybrydowej powoduje, że firmy optymalizują swoją przestrzeń. To doprowadza do trudnej sytuacji w obiektach o niższym standardzie, skąd najemcy wyprowadzają się do atrakcyjnych powierzchni, zwalnianych przez największe korporacje. Dla nich oznacza to okazję do przenosin do reprezentacyjnych obiektów i poszerzenie możliwości biznesowych w nowym środowisku. 

 

W dużych i nowoczesnych centrach biznesowych pozwala to tworzyć większy mix branż, a co się z tym łączy większą niezależność od czasowych zawirowań w poszczególnych sektorach gospodarki, stabilność i przewidywalność biznesu. Pozwala także na tworzenie bardziej zróżnicowanych hub-ów biznesowych, a zatem i lepiej funkcjonujący ekosystem biznesowy dla najemców. Wstrzymanie budów nowych obiektów biurowych tworzy przed istniejącymi centrami biurowymi spore szanse i powoduje, że rozwijający się najemcy szukają powierzchni w istniejących obiektach. To sprzyja komercjalizacji powierzchni wysokiej klasy budynków, których konkurencyjność w oczach mniejszych przedsiębiorstw w ostatnich latach rośnie.

 

Powyższe tezy potwierdzają liczby. Olivia Centre zamknęła 2024 rok umowami komercjalizacji powierzchni na blisko 35 tys. m.kw. Umowy objęły 9 nowych rezydentów, wśród których znaleźli się Navblue z grupy Airbus, Adampol, Adar, Aker, Archer, Dac.Digital oraz Masterlease, a swoje dotychczasowe umowy przedłużyło także 4 dużych dotychczasowych rezydentów: Epam, Capgemini, Lyreco i Arrow. Olivia poszerzyła także ofertę swoich usług o nowe lokale gastronomiczne (Zachcianki) i rozrywkowe: uwielbiane przez rodziny i młodzież centrum zabaw i integracji PIXEL XL, który wprowadził się do rozległego lokalu w Olivii Prime. Nowa umowa objęła także placówkę jednego z najpopularniejszych w Polsce banków, jednak umowa ta na obecnym etapie pozostaje objęta klauzulą poufności. 

 

Olivia także rozpoczęła realizację na swoim terenie istnej zielonej rewolucji: tereny patio stopniowo przechodzą metamorfozę, w ramach której chodniki zamieniane są na ogrody kieszonkowe, zieleńce oraz miejsca spotkań i wypoczynku pracowników rezydentów Olivii. Na wiosnę przygotowywana jest dla nich także nie lada atrakcja: dwa zewnętrzne boiska do siatkówki plażowej, które stanowić będą kolejną odsłonę projektu klubów sportowych i integracji pracowników poprzez sport.

 

Z roku na rok Olivia rośnie – staje się coraz bardziej przyjazna, otwarta i atrakcyjna dla wszystkich: od pracowników rezydentów, przez mieszkańców Trójmiasta, aż po turystów – mówi Maciej Kotarski, dyrektor z Olivia Centre. Ostatnie lata pozwoliły nam także podnieść naszą elastyczność i zwiększyć tenant mix, co sporo nas nauczyło i pokazało także nowe ścieżki biznesowe. Po raz kolejny okazuje się, że kluczem jest elastyczność, a nawet trudne warunki biznesowe mogą stanowić szanse rynkowe, które nasz zespół nauczył się doskonale wykorzystywać.
 
Dużymi sukcesami może pochwalić się działający w Olivii O4 Coworking. W trzech z czterech budynków, w jakich oferuje biura ma 100% wynajętej przestrzeni. W 2024 roku do O4 dołączyło aż 35 firm, powiększając społeczność O4 o kolejne 180 osób. Coworking w ten sposób utrzymuje swoją dominującą pozycję na trójmiejskim rynku i wciąż rozwija swoją działalność. 

 

Jak podkreśla Marta Moksa, dyrektor O4 integracja, wsparcie wewnętrznych procesów i odpowiedź na potrzeby rezydentów O4 to priorytety także na kolejne lata: Doświadczenia we współpracy z naszymi najemcami nauczyły nas doskonale odpowiadać na ich zmieniające się potrzeby. Koncentrujemy się na ofercie pozwalającej im się dynamicznie rozwijać, odciążamy ich od potrzeb prowadzenia aktywnej i często trudnej rekrutacji, a także integrujemy i rozwijamy kompetencje. Ten trend pozwala do nas przyciągać coraz więcej firm, które czują wymierne korzyści z wyboru O4. Do tego dochodzi możliwość współpracy ze środowiskiem kreatywnych i dynamicznych start-up’ów oraz coś, co w obecnych czasach pracy zdalnej należy do oferty trudnej do przecenienia: mamy aktywną, stale obecną społeczność, która przyciąga ludzi do pracy w biurze. Pracując w O4 pracownicy zawsze mają pewność, że przyjdą do tętniącego życiem biura, będą częścią pełnej energii społeczności i poczują się jak za starych dobrych czasów, kiedy dokładnie codziennie biura tętniły życiem.

 

O4 koncentruje się na organizacji szeregu wydarzeń, które powodują, że kalendarz eventowy coworkingu wypełniony jest po brzegi spotkaniami, szkoleniami i integracją, a także projektami specjalnymi. O4 zamknęło 2024 rok 15 spotkaniami networkingowymi, dużą konferencją LeadWell, skierowaną dla kadry zarządzającej rezydentów i gości z zewnątrz, w której wzięło udział 120 osób. Wsparcie rekrutacyjne otrzymało 20 firm, dla których we współpracy z lokalnymi uczelniami wyższymi zostały zorganizowane szybkie randki rekrutacyjne. Speed dating w O4 to nie tylko szansa na poznanie się pracowników i pracodawców w trakcie intensywnych spotkań osobistych, ale także szkolenia i warsztaty przygotowujące młodych ludzi do wejścia na rynek pracy. W 2024 roku wzięło w nich udział 100 studentów i prawie taka sama liczba uczniów szkół z województwa pomorskiego.

 

Olivia z roku na rok poszerza swoją ofertę i podnosi jakość przestrzeni, dzięki czemu każdego roku wita nowych rezydentów – mówi Bogusław Wieczorek, pełnomocnik zarządu Olivia Centre. Sukces projektów prowadzonych przez nas w ostatnich latach pokazuje, że jest to właściwy kierunek, który także w kolejnych latach będzie kontynuowany. Chcemy rozwijać naszą ofertę dla mieszkańców, być częścią dynamicznie się rozwijającego, otwartego miasta i wpływać na podniesienie atrakcyjności Gdańska dla inwestorów i pracowników.
 

Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

krzysztof@ultrarelations.com

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl