Dom jak z puzzli


Dom jak z puzzli
2017-01-31
Czy możliwe jest stworzenie domu idealnego w zaledwie kilka dni? Owszem. Budownictwo prefabrykowane, sprawia, że współczesna budowa przypomina raczej szybkie składanie puzzli, niż mozolne wznoszenie kolejnych poziomów. Nieodzowne są w niej elementy drewnopochodne np. płyty LivingBoard Pfleiderer.
Budownictwo prefabrykowane, choć znane od wielu lat, dziś przeżywa swój renesans. Przestaje być kojarzone z wielką płytą, a staje się synonimem nowoczesnej, łatwej, ekologicznej i przede wszystkim szybkiej metody budowlanej. Oparte na wykorzystywaniu przygotowanych uprzednio w fabrykach elementów (większych i mniejszych), w praktyce przypomina składanie mebli zapakowanych w pudełka. 
Choć metoda ta ma wiele odmian, w praktyce zawsze przebiega podobnie. W zakładzie prefabrykacji, zgodnie z wybranym przez klienta projektem, przygotowywane są pojedyncze elementy przyszłego domu. Przy wykorzystaniu drewna i płyt drewnopochodnych tworzone są części ścian, stropów i dachu, które później dostarcza się na plac budowy i tam składa w jedno. Montaż takiego budynku trwa zaledwie kilka dni, a czas trwania całej inwestycji (obejmującej montaż instalacji i wykończenie wnętrz) to maksymalnie 2-3 miesiące. 
Stwórz swój przyjazny dom 
Co ważne zazwyczaj inwestor może wybrać opcjonalne, zbliżone pod względem parametrów elementy i materiały, jakie zostaną użyte podczas budowy. I tu otwiera się szerokie pole wyboru i dostosowania domu do indywidualnych potrzeb. Szczególnie polecane są zwłaszcza materiały ekologiczne, które gwarantują nie tylko ochronę środowiska naturalnego, ale przede wszystkim przyjazne i zdrowsze miejsce do życia. 
Doskonałą propozycją są płyty LivingBoard Pfleiderer, które wykonane są z drewna świerkowego pochodzącego z kontrolowanych upraw. Płyty te charakteryzują się naturalnie niską emisją związków lotnych i są klejone klejem PU wolnym od formaldehydu. Dzięki temu LivingBoard spełniają wszelkie wymagania stawiane zarówno wobec nowoczesnej płyty budowlanej wysokiej jakości, jak i wobec ekologicznego materiału rekomendowanego do zapewnienia zdrowego mieszkania.

Wiele zastosowań
LivingBoard znakomicie sprawdza się jako poszycie ścian, stropów i podłóg. Wysoka wytrzymałość na zginanie we wszystkich kierunkach gwarantuje wysoką wydajność i optymalizację odpadu. Odporne na wilgoć połączenia PU i optymalna geometria wiórów pozwala na osiągnięcie wyraźnie niższego pęcznienia grubości pod wpływem wilgoci (o 33 procent! niż w przypadku standardowej płyty OSB/3). Przy zachowaniu zalecanych przerw dylatacyjnych oznacza to znaczącą redukcję ryzyka wypaczenia. Wytrzymałość na wilgoć oznacza również minimalizację ryzyka rozwoju pleśni i innych grzybów. 
Dzięki jednolitej budowie i równomiernie wysokiej gęstości objętościowej płyty LivingBoard, udało się uzyskać redukcję szybkości jej wypalania, co oznacza większe bezpieczeństwo w przypadku pożarów. Poza tym oferują one znakomite właściwości akustyczne. 
Na życzenie płyta LivingBoard jest dostępna w różnych klasach jakości i wersjach (z mikrowiórem do zastosowań w warunkach wilgotnych, z powierzchnią ochronną Face Contiprotect chroniącą przed deszczem na otwartych robotach budowlanych), co pozwala dopasować ją do konkretnych zastosowań. Na uwagę zasługuje zwłaszcza wersja LivingBoard z frezami pióro-wpust (czterostronnymi). Połączenie to gwarantuje użytkownikowi jeszcze większy komfort pracy i lepsze wykorzystanie materiału. Pióro-wpust pozwala na uzyskanie gładkiej, jednolitej i wytrzymałej powierzchni. Minimalizuje liczbę mostków termicznych i znacząco skraca czas pracy.  

Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Profundo PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl