eFlota - jedno narzędzie, wiele możliwości!


2022-07-05
PayTel oferuje swoim partnerom coraz to nowsze narzędzia, które doskonale łączą świat online ze światem offline. Tylko w tym roku wdrożone zostały takie produkty jak terminal mobilny SoftPOS, bramka płatnicza eCommerce, a od dziś w ofercie PayTel dostępna także eFlota.

eFlota to innowacyjna propozycja PayTel, która umożliwi bezgotówkową płatność za paliwo oraz inne usługi motoryzacyjne na terminalu płatniczym z wykorzystaniem karty flotowej. Wdrożenie nowego rozwiązania na terminalach PayTel pozwoli również na zwiększenie przychodów firmy przy jednoczesnej oszczędności czasu, zarówno sprzedawcy, jak i klienta. Przy wykorzystaniu terminali z uruchomioną usługą eFlota, stacje paliw będą mogły akceptować wszystkie kluczowe karty flotowe dostępne na polskim rynku, nawet te, które nie są przypisane do konkretnej sieci stacji. Należą do nich m.in karty takich emitentów jak: Eurowag, UTA, E100, DKV. W najbliższej przyszłości oferta zostanie rozszerzona o nowych wystawców. 


Merchanci, którzy zdecydują się na korzystanie z eFloty muszą spełnić określone wymagania. Warto zaznaczyć, że nie są one skomplikowane. Aby transakcja flotowa miała miejsce wystarczy, że Akceptant posiada: umowę z Emitentami kart flotowych, aplikację sprzedażową pozwalającą na obsługę transakcji flotowych, umowę na najem terminala płatniczego oraz aplikację eFlota. 

Samo wykonanie transakcji flotowej jest bardzo intuicyjne i niczym nie odbiega od zwykłej transakcji kartowej. Cały proces jest realizowany z wykorzystaniem programu sprzedażowego stacji i terminala płatniczego, co poprawia ergonomię oraz oszczędza miejsce w punkcie kasowym.

Unikalny produkt PayTel

Rozwiązania wprowadzane do oferty PayTel zasługują na szczególne wyróżnienie w porównaniu do konkurencyjnych produktów. Nowa usługa spełnia podstawowe założenia obsługi płatności kartami flotowymi. Jednak to, co ją wyróżnia to fakt, że partnerzy korzystający z eFloty będą mogli liczyć na atrakcyjne warunki współpracy oraz najwyższą jakość i terminowość działań wszystkich dostępnych na terminalu usług. Warto również podkreślić, że wszystkie informacje na temat transakcji kartowych, flotowych i innych usług dodatkowych  partnerzy znajdą w jednym serwisie transakcyjnym PayTel.

Rozwiązanie PayTel pozwala na posiadanie tylko jednego urządzenia, by móc dokonywać płatności za otrzymane usługi flotowe.  Ponadto Klient korzystający z terminala PayTel ma do dyspozycji pełną gamę zintegrowanych rozwiązań i usług dodatkowych tj. płatności w walucie karty zagranicznej, sprzedaż produktów przedpłaconych, wypłata gotówki. 

Rola PayTel w nowej usłudze

PayTel pełni funkcję integratora pomiędzy emitentami a akceptantami kart flotowych, oferując przy tym ergonomię. Co ważne, usługa jest zaprojektowana w taki sposób, aby jej rozwój i rozszerzenie akceptacji o kolejne schematy kart flotowych miał minimalny wpływ na systemy sprzedażowe partnerów. PayTel wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku i udostępnia produkty, których ostatecznym celem jest dotarcie do każdej wielkości przedsiębiorstw. Zarówno do małych prywatnych stacji paliw, jak i dużych, posiadających tysiące punktów w różnych miastach Polski.  

PayTel nieustannie wprowadza nowe propozycje usług skierowanych do klientów biznesowych, nie zapominając przy tym o korzyściach płynących dla klientów indywidualnych. Słuchamy naszych klientów i stale pracujemy nad tym, by jak najlepiej odpowiadać na ich potrzeby. Oszczędność zasobów, wykorzystywanie jak najmniejszej liczby urządzeń, prostota i funkcjonalność - to wymagania, którymi kierowaliśmy się podczas tworzenia narzędzia, jakim jest eFlota. Merchanci korzystający z terminala PayTel, mogą zdecydować się na narzędzie nowej generacji - eFlotę, bez konieczności spełniania dziesiątek dodatkowych wymagań, zaoferować swoim klientom intuicyjne rozwiązanie, które zapewnią bezpieczeństwo transakcji, a także zaoszczędzić ich czas i pieniądze. 

- mówi Bartosz Berestecki, CEO PayTel S.A. 

Karty flotowe nieprzypisane do konkretnej sieci stacji 

Popularne stacje benzynowe działające na terenie Polski oferują swoim klientom karty paliwowe. Najczęściej należą one do konkretnych sieci dużych koncernów. Na rynku pojawia się jednak coraz więcej produktów pod postacią kart flotowych, które nie są związane z żadną znaną marką. Ich popularność stale wzrasta ze względu na możliwość korzystania z różnych usług stacji np. uiszczanie opłat za oleje, płyny do spryskiwaczy czy korzystanie z myjni, nie tylko na terenie Polski, ale również całej Europy. 

Do najpopularniejszych emitentów niezwiązanych z dużymi koncernami w kraju i zagranicą, obsługujących transakcje kartami flotowymi zalicza się: UTA, DKV, e100 oraz EuroWag. Jak podają na swoich stronach poszczególni emitenci (tab.1), DKV akceptuje ok. 56 tysięcy stacji benzynowych w Europie, UTA z kolei obsługuje 30 tysięcy stacji paliw, z E100 natomiast można korzystać w 23 krajach Europy na 15 tysiącach stacji benzynowych. Łącznie to dość spora liczba punktów, w których z usług flotowych mogą skorzystać nie tylko prywatni użytkownicy aut, ale również kierowcy firm transportowych i kierowcy samochodów służbowych. 

Tab.1

Emitent

Liczba stacji benzynowych 

Jakie stacje akceptują kartę w Polsce?

Dla kogo?

W ilu krajach jest dostępna?

UTA

30 tys. w Europie

Orlen, BP, Shell, Circle K

Klienci biznesowi

13

DKV

66 tys. w Europie

Shell, Aral, Total

Klienci biznesowi

45

E100

15 tys. w Europie

Moya, Lotos, Watis, Amic, Discount Paliwowy

Klienci biznesowi

23

EuroWag

15 tys. w Europie

Lotos, Orlen, Moya, 

Klienci biznesowi

26



Podsumowując, eFlota to narzędzie uniwersalne, które odpowiada na potrzeby sektora paliwowego niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, pozwalające zwiększyć atrakcyjność oferowanych usług, a przede wszystkim jest narzędziem do zwiększenia wolumenów sprzedaży paliw. Ponadto, korzystanie z terminala wyposażonego w eFlotę stanie się nie tyle dodatkiem podnoszącym prestiż i innowacyjność firmy, co narzędziem pracy niezbędnym do efektywnego zarządzania i kontroli.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Klang! Media

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl