FUNDACJA NEUCA DLA ZDROWIA EDUKUJE O MĘSKICH CHOROBACH UROLOGICZNYCH


FUNDACJA NEUCA DLA ZDROWIA EDUKUJE O MĘSKICH CHOROBACH UROLOGICZNYCH
2022-08-05
Choroby układu moczowo-płciowego u mężczyzn i ich profilaktyka wciąż stanowią temat tabu wśród Polaków.

Choroby układu moczowo-płciowego u mężczyzn i ich profilaktyka wciąż stanowią temat tabu wśród Polaków. Powikłania będące wynikiem pewnych schorzeń, urazów, genetyki, a nawet wady wrodzonej mogą dotknąć każdego mężczyznę dlatego ważnym jest nie bagatelizowanie niepokojących objawów! Wychodząc temu naprzeciw Fundacja NEUCA dla Zdrowia rozpoczyna nową akcję urologiczną. Urobus rusza w Polskę i oferuje bezpłatne badania, które potrwają od 9 do 12 sierpnia. Ponadto, dzięki fantomowi jąder, każda kobieta i mężczyzna będą mogli dowiedzieć się jak poprawnie badać jądra. Urobus pojawi się m.in. w Toruniu, a także w mniejszych miejscowościach.

 

W urobusie Fundacji NEUCA dla Zdrowia zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą dowiedzieć się jak poprawnie badać jądra oraz dzięki fantomowi jąder poznać strukturę guzków, które mogą świadczyć o nowotworze. Tak! Zapraszamy również kobiety, które chcą zadbać o edukację mężczyzn ze swojego otoczenia w tym zakresie. Zdarzają się również przypadki kiedy to druga osoba rozpoznaje u swojego partnera niepokojące zmiany i zwraca uwagę na konieczność udania się do urologa. Niestety, rak jądra to jeden z najczęściej występujących nowotworów u młodych mężczyzn jednak samobadanie pozwala na szybką diagnozę i wdrożenie odpowiedniego leczenia.

 

Każdy pacjent będzie miał możliwość dowiedzieć się jak poprawnie wykonywać samobadanie jąder dzięki szczegółowej instrukcji medyka oraz ćwiczeniom na fantomie znajdującym się w gabinecie mobilnym. Udostępniamy również możliwość skorzystania z edukacyjnej rozmowy z zakresu schorzeń układu moczowo-płciowego u mężczyzn. Pacjent otrzyma również wartościowe materiały edukacyjne oraz część uczestników akcji otrzyma bon na bezpłatną wizytę u lekarza urologa. Ilość bonów jest ograniczona.

 

Dodatkowo, w urobusie udostępniamy pacjentom możliwość samodzielnego wykonania pomiaru poziomu cukru i kwasu moczowego we krwi. Nad poprawnością wykonania pomiaru czuwać będzie personel zapewniający instruktaż oraz bezpieczne warunki do wykonania tych czynności.

 

Cukrzyca jest zjawiskiem globalnym, obecnie będącym bliskim rozmiarom pandemii. Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna (IDF) szacuje, że na świecie z cukrzycą żyje co dziesiąta dorosła osoba. W Europie 36% osób chorujących na cukrzycę jest niezdiagnozowana a w kraju statystyki są równie niepokojące. Raport dotyczący cukrzycy opublikowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) informuje o 14% wzroście zachorowalności wśród dorosłych Polaków w latach 2013-2018. W Polsce raportowano, że na cukrzycę choruje 9,1% ludności a ten odsetek prawdopodobnie nieprzerwanie wzrasta.

 

Zagrożenie również stanowi insulinoodporność oraz zespół metaboliczny, który znacząco podwyższa ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 (3-6-krotnie) oraz zdarzeń sercowo-naczyniowych i zgonu bez względu na przyczynę (około 2-krotnie). Z tego względu Fundacja NEUCA dla Zdrowia podjęła się przesiewowego badania poziomu glikemii we krwi.

 

Oferowany pomiar kwasu moczowego we krwi jest szczególnie rekomendowany u osób z  nadciśnieniem tętniczym, otyłością, cukrzycą i chorobą wieńcową. W epidemiologicznych i klinicznych badaniach jednoznacznie potwierdzono związek zwiększonego stężenie kwasu moczowego we krwi z występowaniem m.in. zawału serca i wszystkich zdarzeń sercowo-naczyniowych w populacji ogólnej.

 

Udział w badaniu jest bezpłatny, możliwe są wcześniejsze zapisy na konkretną godzinę wizyty w urobusie, jednak nie są one obowiązkowe. Można ich dokonywać pod tym samym adresem, gdzie odbywać się będą badania, nie później niż w przeddzień badania. Akcja odbywa się w godzinach 10:00 – 16:00.

 

Wszelkie szczegóły dot. terminów badań, lokalizacji i zapisów znajdują się na stronie Fundacji NEUCA dla Zdrowia w sekcji Aktualności.

 

 

O Fundacji:

Fundacja NEUCA Dla Zdrowia powstała w 2013 roku. Działalność Fundacji pozwala NEUCA jeszcze lepiej wypełniać misję społeczną, którą rozumiemy jako budowanie kultury zdrowia. Kluczowym celem, jaki sobie stawiamy zgodnie z Narodowym Programem Zdrowia, jest dążenie do poprawy zdrowia i związanej z tym jakości życia społeczeństwa.

 

W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu:

kontakt@fundacjaneuca.pl lub tel. 512746125


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Franciszek Szukała

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl