Gas Station Simulator 4 stycznia zadebiutuje na macOS na Steam


Gas Station Simulator 4 stycznia zadebiutuje na macOS na Steam
2023-01-04
Gas Station Simulator – bestsellerowa gra od DRAGO entertainment, już dziś zadebiutuje na urządzeniach z systemem macOS na platformie Steam.

Gas Station Simulator – bestsellerowa gra od DRAGO entertainment, już dziś zadebiutuje na urządzeniach z systemem macOS na platformie Steam. Krakowska spółka pełni przy projekcie zarówno rolę producenta, jak i wydawcy. W październiku ubiegłego roku tytuł trafił w ręce fanów gier konsolowych, a dywersyfikacja kanałów sprzedażowych pozytywnie wpływa na monetyzację tytułu. Dzięki intensywnemu i konsekwentnemu rozwijaniu gry sprzedaż przekroczyła 1 mln egzemplarzy.  

- Cieszę się, że udaje nam się konsekwentnie realizować strategię opartą na tworzeniu autorskich produkcji przy równoległym rozwijaniu własnego działu wydawniczego. Właśnie uruchomiliśmy sprzedaż gry Gas Station Simulator, kompatybilną ze sprzętem Applea na platformie Steam. Wartym podkreślenia jest, że jest to pierwszy port, który został stworzony przez nas. To natywna wersja na macOS, która działa przy systemach opartych na procesorach Intel i M1.– mówi Joanna Tynor, prezes zarządu DRAGO entertainment. Liczę, że najnowsza odsłona projektu wpłynie na dalsze wzrosty przychodów ze sprzedaży naszej flagowej produkcji. Jesteśmy dobrej myśli, ponieważ gry dedykowane urządzeniom Applea niezmiennie cieszą się dużą popularnością ze względu na dobrą wydajność i najlepszą grafikę, co wpływa na komfort rozgrywki – dodaje.

Już dzisiaj Gas Station Simulator zadebiutuje na urządzeniach z systemem macOS. Ponadto od 20 października 2022 roku gra dostępna jest także na konsolach PlayStation, Nintendo Switch oraz Xbox. Dywersyfikacja kanałów sprzedażowych gry, pozytywnie wpływa na monetyzację tytułu i tym samym przekłada się na wyniki finansowe spółki. Sprzedaż tytułu Gas Station Simulator niedawno przekroczyła ważny próg 1 miliona egzemplarzy.

Mechanika Gas Station Simulator obejmuje rozbudowę i odnawianie zniszczonej stacji benzynowej, którą twórcy gry zlokalizowali wzdłuż drogi Route 66 w USA. Globalna premiera gry w sklepie Steam odbyła się 15 września 2021 roku. Budżet produkcyjny zwrócił się jej twórcom zaledwie w 90 minut od premiery. W pierwszej dobie od rozpoczęcia sprzedaży, projekt uplasował się na 1. pozycji na Global Top Sellers oraz na 1. miejscu w zestawieniu New and Trending i Top Sellers. Zainteresowanie symulatorem rozbudowy amerykańskiego biznesu nie słabnie. Na ponad 16 300 recenzji na Steam, 86 proc. ocen jest pozytywnych.

Założeniem Spółki jest ciągły rozwój projektu, zarówno o płatny, jak i bezpłatny content. Niedawno Studio wprowadziło nowy update Gas Station Simulator – hit otrzymał m.in. świąteczne akcenty, co pozytywnie wpłynęło na aktywność graczy.

Zespół DRAGO entertainment tworzy również nowe, odrębne tytuły z tego samego uniwersum,m.in. Spółka pracuje nad grą Road Diner Simulator oraz płatnymi dodatkami do Gas Station Simualtor - Airstrip i Shady Deals. Gry z uniwersum Gas Station Simulator będą miały wzajemny wpływ na siebie. Deweloper zamierza w pełni wykorzystać potencjał swojego hitu z 2021 roku i stworzyć uniwersum dla graczy, które zapewni im wiele dodatkowych godzin rozrywki.

*** DRAGO entertainment S.A. to notowany na rynku NewConnect producent i deweloper gier wideo o ponad 20-letnim doświadczeniu. Spółka w ostatnich latach z sukcesem przeprowadziła dwie oferty publiczne w formie crowdfundingu udziałowego – na platformie SmartFunds i CrowdConnect. Pozyskane środki zostały przeznaczone na rozwój własnych produkcji. Flagowym tytułem Studia jest Gas Station Simulator. Gra zadebiutowała na rynku 15 września 2021 r. i zaraz po wydaniu stała się Bestsellerem platformy Steam. Koszty produkcji zwróciły się w 1,5 godz. po premierze. Miało to przełożenie na znaczący wzrost wyceny Studia, która we wrześniu 2021 osiągnęła poziom 100 mln zł, czyli ponad 3-krotnie wyższy w porównaniu do kapitalizacji z dnia debiutu na NewConnect. Produkcja posiada 87% bardzo pozytywnych opinii w sklepie Steam. Spółka niezmiennie rozwija uniwersum swojego hitowego tytułu, w produkcji jest m.in. zapowiedziany Road Diner Simulator, który od chwili publikacji karty w ciągu 3 dni znalazł się na Global Top Wishlist.

14 września 2022 roku odbyła się premiera Food Truck Simulator, koszty produkcji zwróciły się po 54 godzinach od premiery. Studio jednocześnie prowadzi prace nad grą z gatunku survival pt: Winter Survival, rozwija uniwersum Gas Station Simulator o płatne i bezpłatne dodatki, jak również nowe gry, które będą wzajemnie na siebie wpływać, m.in. Road Diner Simulator. DRAGO entertainment zamierza przenieść akcje spółki z NewConnect na Rynek Główny GPW.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Franciszek Szukała

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl