IRIScan Desk 6 Business - przenośny skaner dla tych, którzy nie uznają kompromisów


IRIScan Desk 6 Business - przenośny skaner dla tych, którzy nie uznają kompromisów
2022-12-08
Firma IRIScan od wielu miesięcy oferuje kilka uznanych skanerów z serii Desk 6. Czołowym modelem ciągle pozostaje wariant Business cechujący się m.in. możliwością skanowania stron czy nagrywania wideo i dźwięku.

IRIScan Desk 6 Business to wielofunkcyjny skaner rejestrujący dokumenty w formacie A3 lub A4. Pliki mogą być później zapisywane w formacie JPG lub PDF (z możliwością wyszukiwania tekstu), a także w formie dokumentów programu Excel czy Word. Urządzenie posiada też opcję nagrywania dźwięku i wideo w rozdzielczości HD przy 30 klatkach na sekund. Skaner może posłużyć nawet do tworzenia ebooków w formacie ePub czy w formie pliku mp3 lub wav, a wszystko to dzięki funkcji TTS (Text-to-Speech). 

Skaner działa w oparciu o dwa obiektywy rejestrujące obraz w maksymalnej rozdzielczości 4608 × 3456 pikseli. Urządzenie samo wykrywa strony i okładki książek, reaguje także na ich zmianę. Co więcej, można liczyć na funkcję automatycznego spłaszczania stron, uzupełniania rogów czy usuwania palców przytrzymujących kartki. IRIScan Desk 6 Business sprawdzi się nie tylko na biurku w trybie stacjonarnym - wyposażony on został w sześć lamp LED, a całość zasilana jest z portu USB lub osobnego zasilacza. 

Desk 6 Business to flagowy przenośny skaner od firmy IRIScan, jednak w portfolio tego producenta znajdują się nie mniej atrakcyjne, niżej wycenione modele. Jednym z nich jest Desk 6 Pro Dyslexic przeznaczony dla osób zmagających się z dysleksją. Produkt oferuje m.in. funkcję czytania na głos książek, dokumentów i plików cyfrowych czy powiększania lub pomniejszania tekstu dla lepszej czytelności. Urządzenie posiada wszystkie cechy skanera Desk 6 Pro. Jego specyfikacja znajduje się w linku porównującym wszystkie modele (na dole).

W zestawie ze skanerem IRIScan Desk 6 Business znajduje się przewodowy przycisk do wyzwalania skanowania dokumentów, a także dodatkowy przycisk nożny. Urządzenie można nabyć w polskich sklepach w cenie od ok. 2299 zł. Skaner IRIScan Desk 6 Pro Dyslexic z oprogramowaniem Readiris Dyslexic kosztuje ok. 1879 zł.

 

Dane techniczne skanera IRIScan Desk 6 Business:

 • maks. rozmiar dokumentu: A3 
 • szybkość skanowania: poniżej 1 sekundy na stronę A4
 • wbudowane lampy LED:  6
 • rozdzielczość wyjściowa: 300 dpi
 • tryby skanowania: kolor, czarno biały, skala szarości
 • Interfejs: USB 2.0
 • zasilanie: z portu USB
 • formaty wyjściowe:
  1. Dokumenty: JPG, PDF, Word, TXT, Excel
  1. e-book: ePub, 
  1. audio: MP3, WAV
 • wymiary: 30,7 x 15 x 40,2 cm
 • waga: 1200 g
 • zalecana liczba skanowanych stron: do 500/dzień

 

Zdjęcia hi res do pobrania tutaj: https://onedrive.live.com/?authkey=%21AG0uKiYVn7tHfb4&id=8F332546DBFD2D72%21198535&cid=8F332546DBFD2D72

Pod tym linkiem znajduje się porównanie skanera IRIScan Desk 6 Business z innym modelami IRIScan Desk: https://download.irislink.com/Documents/Products/Document_scanner/IRIScanDesk6/Compare/ISD5vsISD6-comparison_table-a4-en-web.pdf?


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Entrymedia

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl