Jesienne czytanie - Książkowe menu na chłodne wieczory


2022-10-21
Jesienne wieczory znowu zawitały do naszego życia. Krótsze dni i niższe temperatury sprzyjają spędzaniu ich w naszych ciepłych i przytulnych domach. Czy jest lepszy sposób na umilenie sobie tej wyjątkowej pory roku, niż ciepły kocyk, ulubiona herbata i dobra książka?

Przedstawiamy Wam 5 książkowych pozycji obowiązkowych, które idealnie wpiszą się w magiczną aurę jesiennych wieczorów i pozwolą Wam zrelaksować w towarzystwie przyjemnego dreszczyku emocji.

Jesień to zazwyczaj czas lektury mrocznych kryminałów i trzymających w napięciu thrillerów. Jest to idealny moment na zanurzenie się w świecie literackiej grozy i oderwanie myśli od deszczowej pogody czyhającej za oknem – chociaż przytulna atmosfera sprzyja również romantycznym intrygom. Oto 5 propozycji, od których nie będziecie chcieli się oderwać:

 

Uzasadniony lęk czy „Paranoja”? 

Amerykańska autorka Lisa Jackson zabiera nas w mroczną podróż z Rachel Gaston – morderczynią, która jedynie dzięki znajomościom nie została skazana za zbrodnię dokonaną dwadzieścia lat wcześniej. Nikt jednak nie zna całej prawdy o nieszczęśliwym wypadku podczas zabawy nastolatków, której ofiarą stał się przyrodni brat Rachel. Teraz, po dwudziestu latach od zdarzenia, kobieta czuje, że traci rozum. Ma wrażenie, że ktoś ją śledzi, obserwuje, a w miasteczku dochodzi do kolejnych zbrodni.  Strach staje się paraliżujący… Na jaw wychodzą nowe fakty na temat wypadku sprzed lat, Rachel uzmysławia sobie, że nie zdoła uciec przed przeszłością i po raz kolejny będzie musiała stawić jej czoła.

Prawda może okazać się o wiele mroczniejsza niż najgorsze lęki…  

„Spalona Ziemia” autorki bestsellerowej serii

Trwa Wielka Wojna, lato 1915 roku. Ponosząca klęskę carska armia wycofuje się na wschód. Rosjanie uciekają z Warszawy, wywożąc cenne przedmioty i fabryki z całym wyposażeniem. Wśród mieszkańców miasta narasta strach przed nadchodzącym niemieckim wojskiem. Kellerówny próbują wieść zwyczajne życie, ale nie wszystko idzie po ich myśli. Pola przekonuje się, że dorosłość oprócz blasków, ma także i cienie, a naprawianie cudzych błędów bywa ryzykownym zajęciem. Julia musi dokonać wyboru między dwoma kochającymi ją mężczyznami i zdecydować, na czym naprawdę jej zależy. Nina boi się, że już nigdy nie zobaczy męża. Zofia odkrywa, że nawet odwaga ma swoje granice, a jej marzenia o wolnej Polsce mogą drogo kosztować całą rodzinę. Wszystkie siostry wciąż poszukują człowieka, który zrujnował ich ojca.

Niestety, we wszechobecnym zamęcie plączą się drogi, zacierają ślady i mnożą pytania bez odpowiedzi. Z czyjej winy zginęła kolejna osoba? Kto jest przyjacielem, a kto bezwzględnym wrogiem? Czy można pomylić miłość z przyjaźnią? I co naprawdę znaczą słowa „nie opuszczę Cię aż do śmierci”? Na te pytania odpowie wam Ida Żmijewska w swojej nowej serii „Zawierucha”.

„Czarna krew” płynąca w dwóch historiach

Czerwiec 2022. W centrum warszawy płonie jeden z klubów nocnych. Ktoś zrobił to celowo, by ukryć zbrodnię jego właściciela – Jakuba Korna. To tragiczne zdarzenie uruchamia lawinę dramatycznych wydarzeń, które niczym fatum, ciąży nad rodziną zamordowanego. Marek Smuga, prywatny detektyw podejmuje śledztwo, na drodze którego pojawia się coraz więcej ofiar. Październik 1944. Na prawym brzegu Wisły instaluje się NKWD. Wśród miejscowej ludności karty rozdaje lokalny watażka o pseudonimie Czarny. Karze miejscowych złodziei, psuje plany oprychom, wymusza okupy. Kim jest i czym się kieruje? Działa na rzecz podziemia czy może jest w cichej zmowie z UB? Co łączy obie te pozornie niezależne historie?

„Czarna krew” Krzysztofa Bochusa to fascynująca opowieść o grzechach, które trudno odkupić, miłości przekraczającej granice i tajemnicy, która pokonała czas i ludzi uwikłanych w meandry dziejów.

Ewa Bauer „Pokoloruję twój świat” 

Poruszająca historia kobiet, którym przyjdzie zmierzyć się z trudnymi relacjami i najcięższymi wyborami w życiu. Beata jest młodą panią architekt, która zakochuje się w koledze z pracy. Ich relacja szybko zmienia się w coś więcej, mimo że mężczyzna jest żonaty. Wkrótce kobieta zachodzi w ciążę. Jak na te wieści zareaguje partner? Czy Beata udźwignie nową rolę i podoła byciu matką na pełny etat? Jakie wyzwania staną przed jej matką i siostrą?

Ewa Bauer napisała pełną emocji powieść, o tym, że wsiadając na rollercoster życia lepiej zapiąć pasy, a jeden nierozważny krok potrafi zaprowadzić człowieka w takie rejony, z których trudno powrócić na właściwą ścieżkę.

Premierowe „Lilie”

Doktor Jakub Bernatowicz po awanturze z żoną idzie do lasu i przepada bez śladu. Podczas pościgu za byłym żołnierzem podejrzanym o zabójstwo narzeczonej, policja odnajduje zwłoki zamordowanych brutalnie innych kobiet. Policjant z jednej z powiatowych komend bada sprawę gwałtu sprzed wielu lat podejrzewając, że skazany został niewinny człowiek. Tymczasem ofiar jest coraz więcej. Czy wszystkie te sprawy mogą się ze sobą łączyć, a stoi za nimi jeden zabójca? W chaosie wydarzeń i związków między nimi, nadkomisarz Marcin Zakrzewski będzie musiał odnaleźć Bestię zanim pojawią się nowe ofiary. Tylko, że wszystkie tropy wiodą donikąd, a podjęte przez Zakrzewskiego decyzje mogą doprowadzić do dramatycznego finału…

Nowy, mroczny kryminał Mieczysława Gorzkiego dostępny dla czytelników już od 26 października!

Jesienne czytanie to nasza ulubiona aktywność w ciągu całego roku. Warto wykorzystać tę sprzyjającą porę na zaczytanie się w chłodne wieczory. A Ty, którą książkę z menu wybierzesz?


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

k.zajkowska@agencjafaceit.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl