Jesienne porządki – czas start! Przygotuj swoje wnętrza i garderobę na zbliżającą się zimę


Jesienne porządki – czas start! Przygotuj swoje wnętrza i garderobę na zbliżającą się zimę
2022-10-21
Coraz dłuższe wieczory i znacznie niższe temperatury sprawiają, że częściej niż na wyjście z domu wybór pada na kanapę, film i ciepły koc. Jesień wcale jednak nie musi być nudna! To dobry moment na wprowadzenie przytulnych zmian w domu czy mieszkaniu, a także uzupełnienie garderoby i akcesoriów.

Nowy obraz? A może nietuzinkowe zabawki dla dzieci? Albo roślina oczyszczająca powietrze? Nadchodzące wydarzenia w Centrum Praskim Koneser to nie tylko wiele kreatywnych inspiracji, ale także możliwość zdobycia unikatowych przedmiotów.

Chcesz coś zmienić w swoim mieszkaniu, ale brakuje Ci pomysłu? Nic straconego. Już w najbliższą niedzielę (23 października, godz. 11.00-17.00, Pasaż Konesera) w Centrum Praskim Koneser po raz pierwszy zagości Targowisko Sztuki Użytkowej. Znajdzie się tam wybór ceramiki, biżuterii, zabawek, ilustracji, lamp czy ubrań. A to wszystko stworzone przez kilkudziesięciu projektantów. Podczas wydarzenia (wstęp bezpłatny) można będzie bezpośrednio zakupić ich prace.

- Targowisko Sztuki Użytkowej to już drugi projekt twórców Targowiska Sztuki, realizowany w Centrum Praskim Koneser. Cyklicznie gościmy obiecujących artystów podczas kolejnych odsłon tego wydarzenia, a teraz dołączają do nich młodzi designerzy. To naturalne, zwłaszcza że nasze przestrzenie pełne są prężnie działających muzeów i galerii sztuki. Cieszymy się, że możemy wspierać rozwój niezwykle utalentowanych twórców - mówi Magdalena Socorro-Czerwińska, dyrektor komercyjna projektu Centrum Praskie Koneser.

Kto przegapi pierwszą odsłonę Targowiska Sztuki Użytkowej - niech się nie martwi. Kolejna szansa już w weekend 26-27 listopada (godz. 11.00-17.00, w przestrzeni Warsztat w Pasażu Konesera). Tydzień wcześniej natomiast szansa na upiększenie wnętrz pracami artystów, którzy będą uczestniczyli w Targowisku Sztuki vol. 6 (19-20 listopada, godz. 11.00-17.00, również w przestrzeni Warsztat w Pasażu Konesera).

Zbliżająca się zima i coraz chłodniejsze dni to także dobry moment, by wyposażyć wnętrza w nowe rośliny. W czasie sezonu grzewczego - wpływającego niekorzystnie na jakość powietrza - warto zaopatrzyć się w domowe „zielone płuca" podczas Festiwalu Roślin (22 października, godz. 8.00-20.00, Filtracja i 23 października, godz. 10.00-18.00, Butelkownia). Skrzydłokwiat, dracena, sansewieria czy aloes to gatunki, które filtrują zanieczyszczenia. A do tego są bardzo efektowne!

A na deser kreatywne pomysły na odświeżenie swoich szaf, w lokalnym duchu. 30 października (niedziela) podczas Targów Polskiej Mody „Fashion In Warsaw - JESIEŃ!" w przestrzeni Filtracji (od godz. 11.00 do 18.00) będzie można znaleźć ubrania, dodatki, biżuterię i kosmetyki.

Więcej informacji o jesiennych wydarzeniach w Centrum Praskim Koneser na stronie internetowej koneser.eu.

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Boska Woda i Zagroda, Ferment Praski, frankie's, ORZO, Koneser Grill czy Setki Powodów, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów, takie jak Centrum Twórcze Przerób-My. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki, Muzeum Sztuki Fantastycznej, Fundacja Nova Ars Poloniae i nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery oraz Zwierz. 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

p.artymowski@cecpolska.pl

Wasze komentarze (2):

  • avatar
    ~Nina, 2022-11-10 16:06:26

    Koneser to przepiękne miejsce i można znaleźć tutaj dosłownie wszystko

  • avatar
    ~Wiki, 2022-10-31 07:25:22

    U mnie już letnie rzeczy w garderobie są na dnie szafy, wyjęłam ciepłe bluzy i swetry. Z roombą przy okazji posprzątałyśmy mieszkanie. Ja nawet myłam okna czego serdecznie nie znoszę.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl