Kuehne+Nagel debiutuje na liście Fortune Global 500


Kuehne+Nagel debiutuje na liście Fortune Global 500
2022-08-05
Po raz pierwszy Grupa Kuehne+Nagel znalazła się na liście Fortune Global 500, opracowywanej corocznie przez magazyn Fortune. Z obrotem 36,699 miliardów CHF w roku podatkowym 2021, Kuehne+Nagel zajmuje 396. miejsce na światowej liście i 9. miejsce w Szwajcarii.

Lista Fortune Global 500 to najbardziej rozpoznawalny ranking największych światowych spółek giełdowych, mierzący przede wszystkim roczne obroty i zyski. Firmy z listy Fortune Global 500 wygenerowały obrót w wysokości 37,8 bln USD w 2021 r., ponad jedną trzecią światowego PKB.

Kuehne+Nagel to największy na świecie spedytor morski i lotniczy, zajmujący znaczące pozycje w logistyce drogowej i kontraktowej. Grupa zbudowała swój sukces na realizacji strategii, koncentrującej się na klientach, technologii i ludziach oraz przekraczaniu ambitnych celów finansowych. W rezultacie Kuehne+Nagel odnotowało wyjątkowo dobre wyniki w roku finansowym 2021 i kontynuowało ten trend w pierwszej połowie 2022 roku.

Dr Joerg Wolle, przewodniczący rady dyrektorów Kuehne+Nagel International AG, komentuje: „Kuehne+Nagel wykazało się zdolnością do adaptacji i proaktywnego reagowania na częste zmiany, zachodzące wokół nas. Grupa udowodniła swoją wartość, a także zademonstrowała istotną rolę, jaką logistyka odgrywa dla całego społeczeństwa. Debiut na liście Fortune Global 500 odzwierciedla pomyślny rozwój Kuehne+Nagel jako wiodącej Grupy logistycznej na świecie”.

Firma Kuehne+Nagel została również niedawno doceniona przez firmę doradczą Gartner za swoje zorientowanie na klienta, pionierskie rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju i wizjonerskiego podejścia w zakresie logistyki 3PL.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kuehne + Nagel

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl