Mroczny komediodramat 'Below' już na Viaplay


Mroczny komediodramat 'Below' już na Viaplay
2022-08-22
Najnowsza oryginalna produkcja Viaplay przedstawia życie młodej kobiety, która w wyniku nieszczęśliwego wypadku samochodowego musi przystosować się do nowej rzeczywistości. Za scenariusz odpowiada Tina Rygh (autorka scenariuszy do takich tytułów jak ‘Sigurd Can't Get Laid’ oraz ‘Basic Bitch’).

‘Below’ to mroczny komediodramat z Marią Austgulen (‘Made in Oslo’) w roli głównej. Najnowsza oryginalna produkcja Viaplay przedstawia życie młodej kobiety, która w wyniku nieszczęśliwego wypadku samochodowego musi przystosować się do nowej rzeczywistości. Za scenariusz odpowiada Tina Rygh (autorka scenariuszy do takich tytułów jak ‘Sigurd Can't Get Laid’ oraz ‘Basic Bitch’), która debiutuje w roli twórcy sześcioodcinkowego serialu. Reżyserią zajęła się Siri Seljeseth (Zdobywczyni Złotego Ekranu w plebiscycie Young and Promising). Nowa produkcja będzie miała swoją premierę jesienią wyłącznie na platformie Viaplay.

 

W drodze powrotnej z wieczornego spotkania z przyjaciółmi Fanny (Maria Austgulen) bierze udział w wypadku samochodowym, w którym ginie jej najlepszy przyjaciel Kurt, a sama zostaje sparaliżowana od pasa w dół. Kobieta jest zmuszona do zamieszkania ze swoją siostrą, której unikała od czasów dzieciństwa. Cały czas tęskni za powrotem do swojego mieszkania na czwartym piętrze i dawnego stylu życia.

„Chciałam stworzyć opowieść o ludziach znajdujących się w kryzysie – to dobry punkt wyjścia do przedstawienia bolesnych, intymnych i wstydliwych wątków. Fanny nie pasuje do obrazu osoby, która skupia się na swoich problemach. W pewnym sensie odrzuca sytuację, w której się znalazła, jednocześnie nie mogąc się z niej uwolnić. Cieszę się, że Viaplay dostrzegło potencjał tej historii.” – podkreśla scenarzystka ‘Below’, Tina Rygh.

„Jest to mocna i nieszablonowa opowieść, która na każdym kroku stawia przed widzem pewnego rodzaju wyzwanie. Serial podejmuje ważne tematy z perspektywy bardzo złożonej postaci, jaką jest Fanny. Im bardziej odpychająca stara się być, tym bardziej do siebie przyciąga. ‘Below’ ma potencjał, by stać się hitem na wielu międzynarodowych rynkach.’ – zaznacza Filippa Wallestam, Viaplay Group Chief Content Officer.

Produkcją serialu ‘Below’ (oryginalna nazwa ‘Nede’) zajęli się Bård Fjulsrud i Aurora Bjørnhaug z Monster Scripted. Producentem wykonawczym ze strony Viaplay Group jest Tanya Nanette Badendyck. Za międzynarodową dystrybucję odpowiada zespół Viaplay Content Sales.

 

Kolejnymi norweskimi produkcjami oryginalnymi Viaplay będą: serial dramatyczny ‘The Fortress’, dramat kryminalny ‘Fenris’, trzeci sezon serialu ‘Pørni’ oraz film opowiadający o II Wojnie Światowej – ‘Gold Run’, który będzie pierwszą pełnometrażową norweską produkcją Viaplay. W 2022 roku Grupa Viaplay zaprezentuje widzom co najmniej 70 oryginalnych produkcji.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Malgorzata Urbas

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl