Nie ma muzyki na martwej planecie. Music Declares Emergency


2023-01-19
Nie ma muzyki na martwej planecie. To dobitne hasło ruchu Music Declares Emergency, który na całym świecie pracuje nad lepszym jutrem. Od niedawna za sprawą Misi Furtak również w Polsce.

 “Jako organizacja Music Declares Emergency wzywamy rządy i instytucje medialne do mówienia prawdy o kryzysie klimatycznym i ekologicznym. Mamy świadomość, że również jako branża muzyczna mamy wpływ na środowisko, dlatego sami zobowiązujemy się do podjęcia działań w tym zakresie. Nasze spotkanie to świetna przestrzeń do tego, by uczyć się od siebie nawzajem” – mówi Misia Furtak, która prowadzi polski oddział Music Declares Emergency. 

Już 11 lutego w Food Town w Fabryce Norblina w Warszawie odbędzie się pierwsze wydarzenie przygotowane merytorycznie przez polski oddział Music Declares Emergency. Warsztat, panele dyskusyjne, spotkanie branżowe, a wszystko to zwieńczone koncertami doskonałych reprezentantów muzyki alternatywnej. Misia Furtak, Niemoc i Kathia - to oni swoimi nazwiskami nawołują do udziału w ważnej dyskusji z muzyką w tle link do wydarzenia

Wydarzenie otwiera warsztat "Napisz swój eko-rider" skierowany do zamkniętej grupy osób, które chcą zgłębić wiedzę o pisaniu zielonych riderów dla artystów oraz pod okiem fachowców stworzyć jeden z nich. Rider Hospitality z wykluczeniem plastikowych opakowań, czy zrównoważone transporty to praktyka stosowana na szeroką skalę za granicą i jednocześnie nieunikniony ruch w wielu branżach, a w tym wypadku w branży muzycznej. Bilet wstępu na warsztaty można kupić pod linkiem. Liczba miejsc ograniczona.

Po warsztacie odbędzie się pierwszy panel dyskusyjny pod nazwą „Zielone wydarzenia muzyczne – oczekiwania vs rzeczywistość” a zaraz po nim panel “Odpowiedzialność ekologiczna w muzyce klasycznej”. Zmierzenie się z problemem ogromnej logistyki orkiestry i jednocześnie wyjście naprzeciw ekologii jest możliwe. Zapisy na panele prosimy kierować na adres: zapisy@fundacjafabrykinorblina.pl

link do paneli i warsztatu

Zwieńczenie tego wydarzenia odbędzie się na deskach sceny Food Town’u. Wśród osób performujących: Misia Furtak, Kathia i Niemoc (live act i dj set).

Music Declares Emergency to grupa artystów i artystek, przedstawicieli i przedstawicielek branży muzycznej. Łączymy siły, żeby zwrócić uwagę na kryzys klimatyczny i wypracować wspólne rekomendacje i sposoby działania, które doprowadzą do trwałych zmian. Jeżeli chcesz zgłębić wiedzę na temat MDE sprawdź ich stronę  HYPERLINK "https://www.musicdeclares.net/pl/"https://www.musicdeclares.net/pl/

Miejsce wydarzenia nie jest przypadkowe. Fabryka Norblina łączy w sobie dwie istoty Music Declares Emergency – muzykę i ekologię. Codziennie można się tu delektować grą na żywo w Piano Bar czy sali Gimlet Live w Food Town. Na miłośników dobrych brzmień czekają także cośrodowe Jam Session Scena Młodych – autorski projekt Fundacji Fabryki Norblina.

Ekologiczne rozwiązania natomiast to coś, co Grupa Capital Park wprowadza w każdym swoim projekcie. Fabryka Norblina posiada ekologiczny certyfikat BREEAM. Już na początkowym etapie inwestycję zaplanowano w duchu gospodarki obiegu zamkniętego – cały kompleks pofabryczny został zrewitalizowany, a historyczne elementy dawnej fabryki platerów znalazły tu swoje nowe miejsce. Fabryka Norblina stawia także na zrównoważony transport. Oprócz ładowarek do samochodów elektrycznych, znajduje się tu pierwszy w Polsce podziemny, automatyczny parking dla rowerów. Przestrzeń kompleksu wypełniają drzewa, a na dachu mieszczą się ule miejskie.

Partnerami wydarzenia są Art Box Experience z wystawą Save The Planet, BioBazar, Muzeum Fabryki Norblina oraz Food Town w Fabryce Norblina. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryki Norblina.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KasiaBeyond

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl