Nie trzeba się bać pracowników z niepełnosprawnością!


Nie trzeba się bać pracowników z niepełnosprawnością!
2021-04-22
Czy wiecie, że… ludzi z niepełnosprawnością nie trzeba się bać? Oni są tacy sami jak wszyscy – wykształceni, zdolni, chętni do pracy!

Mają jedynie o jedno doświadczenie życiowe więcej na koncie, a poza tym dokładnie takie potrzeby jak wszyscy – chcą żyć samodzielnie, zarabiać na swoje utrzymanie, kochać i być kochani.  

 

Teraz praca zdalna daje im szansę na znalezienie pracy ich marzeń. Pomimo pandemii widać więc szansę i nadzieję dla tych, którzy chcą być aktywni pomimo swojej niepełnosprawności.   

 

Trwa kampania PRACODAWCA Z SERCEM, której eksperci zachęcają wszystkich pracodawców, by zatrudnili choć jedną osobę z niepełnosprawnością do swojego zespołu – można skorzystać ze wsparcia we wdrożeniu nowych pracowników oraz bazy pracowników firmy BPO Network, pomysłodawcy akcji. Uwaga! Każdy pracodawca, który zatrudni osobę z niepełnosprawnością może liczyć na wyróżnienie specjalnym e-medalem i uzyskaniem tytułu Pracodawcy z Sercem a pod koniec pierwszej edycji akcji wziąć udział w uroczystej gali wręczenia odznaczeń. W zdalnej formule niepełnosprawność pracowników jest na drugim planie – podkreśla Joanna Olszewska z BPO Network, pomysłodawczyni akcji Pracodawca z Sercem. Każdy pracodawca może też bez trudu przejść formalności związane z zatrudnieniem i wdrożeniem takich kandydatów do pracy – tu służymy konsultacją. Korzyści są wielowymiarowe – nie tylko zyskujemy pracowników, którzy po prostu doceniają daną im pracę i angażują się w zlecane zadania, ale też pomagamy ludziom i tworzymy bardziej przyjazny świat, w którym jest miejsc dla wszystkich!

 

10 powodów, dla których nie należy się bać pracowników z niepełnosprawnością:

 

1.       Są wykształceni – wiele szkół i uczelni umożliwia naukę w trybie zdalnym – osoby                                       z niepełnosprawnością chętnie korzystają z tego rozwiązania.

2.       Są chętni do pracy i przebywania wśród ludzi -  tak, jak inni mają potrzebę bycia zauważonym, potrzebnym i docenionym.

3.       Są mocni i łatwo się nie poddają – mając za sobą doświadczenie np. wypadku, lub funkcjonując z niepełnosprawnością od urodzenia nauczyli się, że trzeba sobie radzić również w trudnych sytuacjach.

4.       Muszą się utrzymać – potrzebują pracy, by żyć – tak samo jak wszyscy.

5.       Są lojalni – nie skaczą z kwiatka na kwiatek w poszukiwaniu idealnych miejsc – korzystają
z szansy, jaką daje im pracodawca i chcą rozwijać się w strukturach jednej firmy.

6.       Są komunikatywni – informują o swoich możliwościach i oczekiwaniach – tego nauczyło ich życie.

7.       Są efektywni – pracują o godzinę krócej niż pełnoetatowi pracownicy, ale nie zmienia to faktu, że mogą wykonywać daną pracę efektywnie.

8.       Naprawdę doceniają fakt, że mają pracę.

9.       Cieszą się z małych rzeczy, motywując do zmiany perspektywy i spojrzenia na świat wielu osób.

10.   Stanowią inspirację i wzmacniają zespół poprzez swoje aktywne i pozytywne podejście do życia.

  Nie bójmy się i zatrudniajmy osoby z niepełnosprawnością! Więcej na: www.pracodawcazsercem.pl


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Aneta Koszyczek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl