Nowa wersja Opery na Androida – remedium na przeciążone sieci


Nowa wersja Opery na Androida – remedium na przeciążone sieci
2020-03-30
Obecnie bardziej niż kiedykolwiek miliony użytkowników korzystają z Internetu, aby nie tylko zdalnie wykonywać swoją pracę, ale także zapewnić sobie dostęp do informacji, rozrywki i kontakt ze światem. Zwiększone wykorzystanie internetu często jednak zwalnia prędkość połączenia.

Dzisiaj Opera (NASDAQ: OPRA) wprowadza nowe aktualizacje flagowej mobilnej przeglądarki na Androida, które wraz z istniejącymi funkcjami, takimi jak popularna funkcja blokowania reklam, zapewnia użytkownikom płynniejsze przeglądanie nawet w okresie wzmożonego ruchu w sieci.

 

Ograniczenie wykorzystania danych w celu płynnego przeglądania

 

W czasie wzmożonego ruchu w sieci, wielu użytkowników jest skazanych na znacznie wolniejsze połączenie. Ostatnio Komisja Europejska z powodzeniem wezwała Netflix i inne serwisy streamingowe do przejścia z jakości HD na SD w momentach wzmożonego ruchu w Internecie, argumentując swój apel walką o sprawne funkcjonowanie sieci podczas walki z koronawirusem.

 

Wersja 57 Opery na Androida została wyposażona w bardzo przydatną funkcję oszczędzania danych, która znacznie zmniejsza zużycie transferu danych i sprawia, że strony ładowane są łatwiej i szybciej. Aby umożliwić użytkownikom stałą kontrolę nad oszczędzaniem danych, w najnowszej Operze obok paska adresowego zamieszczony został specjalny wskaźnik trybu oszczędzania. Każdy może sprawdzić ile danych zostało zaoszczędzone lub w razie potrzeby – wyłączyć tryb oszczędzania. Licznik jest widoczny dopóki tryb jest włączony lub do następnej sesji przeglądania.

 

Od zeszłego roku wprowadziliśmy ponad 100 ulepszeń do Opery na Androida, dzięki czemu stała się ona najbardziej wielofunkcyjną przeglądarką, jaką obecnie można zainstalować na smartfonie bądź tablecie. Teraz idziemy o krok dalej, albowiem ułatwiamy korzystanie z funkcji oszczędzania danych, w celu przyspieszenia przeglądania sieci w najtrudniejszych czasach. mówi Stefan Stjernelund, Product Manager, Opera na Androida. Nasza przeglądarka na Androida to potężne narzędzie, które oferuje całą gamę unikatowych i wbudowanych funkcji - w tym blokowanie reklam, wbudowaną sieć VPN i portfel kryptowalut.

 

Aby przyspieszyć przeglądanie sieci w czasie największych przeciążeń, Opera zaleca również włączenie funkcji blokowania reklam, która znacznie przyspiesza ładowanie stron. Wbrew pozorom blokada jest funkcjonalnością przyjazną wydawcom, albowiem możliwe jest jej wyłączenie w wybranych witrynach, co pozwala na aktywne wspieranie ulubionych twórców.

 

Korzystając z tych funkcji możemy usprawnić własne przeglądanie, ale i zarazem zostawić większą przepustowość dla innych użytkowników dodaje Stjernelund.

 

Ulepszone strony offline

 

Po całym dniu pracy czasami warto się odłączyć - przechodząc na telefonie w tryb samolotowy. Wieczory, podczas kwarantanny, to dobry moment, aby nadrobić zaległości, jak np. czytanie długich artykułów i tekstów. W tej wersji Opery na Androida wprowadzono ulepszoną obsługę stron offline, która pozwala użytkownikom zapisywać dowolne witryny do późniejszego przeczytania w trybie offline. Sekcja stron offline staje się w ten sposób biblioteką stron internetowych i artykułów, z którymi można się zapoznać później, w trybie samolotowym. Ta funkcja przyda się również w przyszłości, kiedy podróżowanie stanie się ponownie możliwe.

 

Użytkownicy Androida mają teraz również możliwość wybierania lokalizacji plików z zapisanymi stronami offline. Oznacza to koniec problemów z przestrzenią na urządzeniach, których pamięć wewnętrzna jest pełna, a karta zewnętrzna świeci pustkami. Dostęp do fizycznej lokalizacji plików to także możliwość swobodnego przenoszenia zapisanych stron między urządzeniami.

 

 

Błyskawiczny dostęp do “szybkiego wybierania”

 

Dawno temu to właśnie Opera wymyśliła ekran szybkiego wybierania, umożliwiając każdemu szybszy dostęp do ulubionych stron. Badając zachowania użytkowników, programiści Opery zauważyli jednak, że ludzie i tak intensywnie korzystają z paska adresu kiedy nie znajdują się na stronie startowej przeglądarki i często wpisują znacznie więcej niż jest to wymagane. W odpowiedzi na to, w wersji 57 Opery na Androida wprowadzono funkcję autouzupełniania elementami z ekranu szybkiego wybierania. Oznacza to, że gdy tylko użytkownicy zaczną wpisywać w pasek adresowy słowo pasujące do elementu z ekranu szybkiego wybierania, zostanie ono automatycznie uzupełnione bezpośrednio w pasku adresu i nie trzeba będzie wybierać sugestii z listy.

 

Łatwe zakupy kryptowalutowe na całym świecie

 

Najnowsza wersja Opery na Androida zawiera także kilka aktualizacji portfela krytpowalut, eksploratora dApp i możliwości przeglądania Internetu 3.0. Od grudnia 2018 r. Opera jest jedyną przeglądarką internetową, która faktycznie obsługuje technologię blockchain. Po wprowadzeniu tej funkcji najpierw w Skandynawii, a później w Stanach Zjednoczonych, Opera umożliwia teraz łatwy zakup kryptowalut, a więc doładowanie portfela kryptowalut bezpośrednio z przeglądarki użytkownikom w całej Unii Europejskiej i wielu innych krajach świata.

 

Opera od teraz obsługuje również protokół IPFS, który pozwala na zdecentralizowane „bezchmurne przechowywanie”. Opera daje też dostęp do domen .crypto, dzięki któremu zarówno portfelom kryptowalut jak i stronom w internecie 3.0 można nadawać łatwe nazwy (np. operafan.crypto) zamiast długich ciągów liczb i cyfr.

 

Niecałe sześć tygodni temu w Operze na Androida wprowadzono ulepszony tryb czytania, który został dobrze przyjęty przez miliony użytkowników na całym świecie. Ponadto w ostatnim czasie dodano także ponad 100 nowych funkcji i ulepszeń, co czyni mobilną Operę najbardziej wszechstronną  przeglądarką dostępną obecnie w sklepach z aplikacjami. Funkcje te obejmują m.in. bezpłatną i nieograniczoną sieć VPN (wirtualną sieć prywatną), ulepszoną funkcję blokowania reklam, narzędzie blokujące wyskakujące powiadomienia o plikach  cookie, a także wbudowany portfel kryptowalut oraz dostęp do sieci Web 3. Opera umożliwia też przeprowadzanie transakcji za pomocą najpopularniejszych obecnie krytpowalut: Bitcoin, Ethereum  i TRON.

 

Przeglądarka pierwszego wyboru dla milionów

 

Opera na Androida to czołowa niedomyślna przeglądarka: wybierają ją  miliony użytkowników na całym świecie. W drugiej połowie 2019 r. Opera zwiększyła miesięczną globalną liczbę aktywnych użytkowników o 40 proc. Przeglądarka Opera na Androida zarejestrowała również ponad trzy miliony recenzji w Google Play, a użytkownicy przyznali jej średnią ocenę 4,6.

 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Parol PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl