Od jasnej wizji do technologii przyszłości - 25 lat innowacji Transition Technologies
Oprogramowanie, z którego korzysta ponad 600 obiektów energetycznych na świecie, program do analizy danych medycznych, aplikacja dla niewidomych – to tylko kilka z rozwiązań Transition Technologies. W ciągu 25 lat od powstania, spółka znalazła się w czołówce polskich firm.
Kilkuosobowy zespół i wizjonerskie spojrzenie na technologie – tak w skrócie można przedstawić pierwsze lata działalności Transition Technologies, która dziś tworzy systemy dla największych światowych korporacji takich jak Emerson, Parametric Technology Corporation, Roche i wielu innych. Od ponad dekady firma udowadnia, że innowacje technologiczne nie tylko wspierają rozwój głównych sektorów gospodarki w Polsce, ale także budują pozycję naszego kraju na arenie międzynarodowej. Autorskie systemy Transition Technologies dedykowane na rynek energii elektrycznej oraz gazu zostały wdrożone w ponad 600 obiektach energetycznych na całym świecie. W Polsce większość wytwórców i sprzedawców energii korzysta z co najmniej jednego z produktów Transition Technologies dostępnych w chmurze. Rozwiązania spółki pozwalają optymalizować zarządzanie podziemnymi magazynami gazu oraz lepiej zarządzać procesami w elektrowni, jak również redukować emisję CO2. - Inspirację w tworzeniu naszych innowacyjnych technologii czerpiemy przede wszystkim z otaczającego nas świata. Obserwując układ odpornościowy organizmów żywych jako jedni z nielicznych opracowaliśmy unikatowe na skalę światową, opatentowane w kilku krajach, rozwiązanie optymalizujące proces spalania między innymi w elektrowniach węglowych, a to tylko przedsmak naszych możliwości – mówi prof. Konrad Świrski, Prezes Transition Technologies.
Badania i rozwój – klucz do innowacji
Obecnie Transition Technologies posiada ponad 60 innowacyjnych produktów - od zaawansowanych systemów dla energetyki i przemysłu przez autorskie rozwiązania dla medycyny do aplikacji mobilnych. Badania i rozwój są jednym z najważniejszych aspektów działalności firmy- od 6 lat jako jeden z nielicznych podmiotów w Polsce TT posiada status Centrum Badawczo-Rozwojowego i jest trzecią firmą pod względem nakładów finansowych na ten obszar[1]. Grupa Kapitałowa Transition Technologies zatrudnia 1000 osób, ma 9 regionalnych oddziałów, 3 zagraniczne przedstawicielstwa, a swoje, kolejne biuro planuje otworzyć w Malezji.
Technologie dla ratowania życia i zdrowia
Transition Technologies to nie tylko technologie dla energetyki i przemysłu. Firma specjalizuje się także w opracowywaniu aplikacji mobilnych i aktualnie jest trzecim producentem tego typu narzędzi w Polsce[2]. Wśród najważniejszych rozwiązań stworzonych przez inżynierów spółki są aplikacje ważne społecznie, w tym Seeing Assistant- narzędzie ułatwiające wykonywanie codziennych czynności osobom niewidomym. Aplikacja została doceniona przez użytkowników na całym świecie m.in. w Stanach Zjednoczonych i Europie (tytuł Dobroczyńca Roku 2015 nadany przez Internautów), należy też zauważyć, że rynek amerykański jest drugim pod względem liczby pobrań tej aplikacji. W Polsce natomiast, dużą popularnością cieszy się aplikacja ratująca życie w górach. „Pomoc w Górach” pozwala szybciej dotrzeć ratownikom Grupy Beskidzkiej GOPR do poszkodowanych w wypadkach.
Polacy dla przyszłości globalnej gospodarki
Transition Technologies wchodzi w skład międzynarodowego konsorcjum prowadzącego prace badawcze nad modelem Fabryki Przyszłości. Efekty działań zespołów mają zrewolucjonizować dotychczasowe podejście do rozwiązań wykorzystywanych w tradycyjnie rozumianym przemyśle poprzez wdrożenie technologii opartej na rozwiązaniach Internet of Things i modelu Smart Factory.
Firma od kilku lat tworzy i obsługuje wyspecjalizowane centra outsourcingowe z zakresu prac programistycznych oraz inżynierskich w wiodących technologiach. - Dostarczanie specjalistycznych usług IT to kolejny, ważny trzon naszej działalności. Z naszych usług korzystają najwięksi rynkowi gracze m.in. z branży odzieżowej, automotive i farmacji. Dla naszych, wieloletnich Partnerów otwieramy dedykowane centra outsourcingowe, w ramach których prowadzimy prace projektowe - począwszy od wstępnej analizy - na utrzymaniu produktu skończywszy. O wysokiej jakości oferowanych przez nas usług świadczy zaufanie naszych Partnerów, którzy pracują z nami nieprzerwalnie od ponad 25 lat jak np. Emerson – dodaje prof. Świrski. Firma kładzie szczególny nacisk na rozwój swoich regionalnych biur, w których zatrudnia setki specjalistów, wspierając lokalne ośrodki naukowe między innymi przez prowadzenie wspólnych projektów z uczelniami wyższymi czy promocje informatyki w szkołach średnich czy gimnazjach. Oddziały firmy znajdują się w 9 największych miastach Polski. Spółka posiada także swoje przedstawicielstwo w USA, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Szwecji. Aktualnie spółka zatrudnia ponad 1000 osób i stale zwiększa liczbę pracowników.
[1] Raport Computerworld TOP200, edycja 2016.
[2] Raport Computerworld TOP 200, edycja 2016.
Nadesłał:
Mondaypr
|