Oszczędność i komfort - rozwiązania Aluprof pozwalające obniżyć rachunki za energię


Oszczędność i komfort - rozwiązania Aluprof pozwalające obniżyć rachunki za energię
2022-12-08
Rekordowo wysokie ceny źródeł energii, przekładające się na wyższe rachunki dla przedsiębiorstw i gospodarstw domowych, skłaniają do szukania energooszczędnych rozwiązań m.in. w obszarze budownictwa.


Starając się o ograniczenie wydatków za prąd, gaz czy węgiel, coraz większą uwagę przywiązuje się do drzwi i okien, które są newralgicznymi punktami na mapie izolacyjności termicznej budynków. Nie bez znaczenia pozostaje też kwestia zmniejszenia zużycia prądu latem, gdy chcąc obniżyć temperaturę w nagrzanych pomieszczeniach korzystamy z klimatyzacji czy wentylatorów. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku rozwiązaniem mogą okazać się nowoczesne produkty oferowane przez firmę Aluprof – aluminiowe systemy okienno-drzwiowe,  rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe.

Systemy aluminiowe Aluprof skutecznym narzędziem w walce o niższe rachunki

Okna i drzwi to te elementy budynku, przez które najczęściej ucieka ciepło – z reguły albo są nieprawidłowo zamontowane, albo nie posiadają odpowiednich parametrów technicznych. Dobrze więc zadbać, by były nie tylko prawidłowo osadzone w ścianach budynku, ale też charakteryzowały się jak najlepszą izolacyjnością termiczną. Pomocne w tym względzie mogą się okazać systemy aluminiowe. „Jeśli chcemy zadbać o najwyższy poziom izolacji cieplnej budynku, postawmy na produkty wykonane z bardzo trwałego aluminium. Ich doskonałe i udokumentowane badaniami oraz certyfikatami parametry izolacyjne znacząco minimalizują straty ciepła i podnoszą standard energetyczny całego obiektu, co w efekcie przekłada się na wymierne oszczędności”, wyjaśnia Sabina Gustof, Marketing Project Manager z firmy Aluprof.

„Od lat nasze rozwiązania dla domów pasywnych łączymy z dużym przeszkleniem w postaci okien lub szklanych fasad. Wbrew pozorom jedno nie wyklucza drugiego, ponieważ właściwe uszczelnienie i dobór odpowiednich materiałów konstrukcyjnych z aluminium pozwalają nam projektować duże szklane powierzchnie, które dzięki orientacji południowej doświetlają pomieszczenia i przede wszystkim pozyskują bezpłatną energię słoneczną, która ogrzewa wnętrza. Jeśli jednak nasłonecznienie okazuje się nadmierne i powoduje zbytnie nagrzanie wnętrza, wówczas można zastosować nasze systemy osłon przeciwsłonecznych, jak żaluzje fasadowe, screeny czy rolety zewnętrzne”, dodaje ekspert.

Osłony przeciwsłoneczne Aluprof sposobem na obniżenie rachunków


Ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem ma ogromny wpływ na izolacyjność termiczną pomieszczeń, a tym samym na zapewnienie właściwego komfortu dla mieszkańców. Dlatego niezwykle ważny jest wybór odpowiedniego rozwiązania, które będzie w stanie sprostać naszym oczekiwaniom. W ofercie Aluprof dostępne są trzy kategorie produktów, których zastosowanie w widoczny sposób wpływa na ograniczenie zużycia energii, gwarantując znaczne oszczędności w budżetach domowych. Przykładem mogą być żaluzje fasadowe, które dzięki opcji regulacji kąta nachylenia lameli  umożliwiają użytkownikom samodzielne ustawienie stopnia zaciemnienia wnętrza. Tym samym, pomimo dużych przeszkleń, pomieszczenie zostaje doskonale zabezpieczone przed nadmiernym nagrzaniem oraz przenikaniem zbyt dużej ilości promieni słonecznych, które mogą przeszkadzać mieszkańcom w trakcie codziennych domowych czynności.

Podobny efekt termiczny można uzyskać, wybierając screeny, w przypadku których osłonę okna stanowi specjalistyczna tkanina o właściwościach refleksyjnych, transmisyjnych, absorpcyjnych i przepuszczalnych. Dzięki temu, produkty te stanowią skuteczną barierę chroniącą wnętrza pomieszczeń przed powstaniem efektu cieplarnianego, przy równoczesnym zachowaniu dobrej widoczności na zewnątrz (możliwość doboru stopnia przezierności materiału). Co ważne, zastosowane w screenach Aluprof tkaniny techniczne są odporne na odkształcenia i rozdarcia oraz warunki atmosferyczne, w tym promieniowanie UV. Szczególną jednak uwagę warto zwrócić na kolejne rozwiązanie z rodziny osłon przeciwsłonecznych, jakim są rolety zewnętrzne. Tworząc izolację w postaci swoistej poduszki powietrznej powstającej pomiędzy szybą okna a pancerzem, rolety pozwalają na zachowanie optymalnej temperatury w pomieszczeniach. Możliwość ochrony wnętrza przed utratą ciepła w chłodniejsze dni oraz zabezpieczenie go przed przegrzaniem w trakcie upałów to najlepszy dowód na uniwersalność tych produktów. Warto przy tym podkreślić, że wspomniana już dodatkowa przegroda w skuteczny sposób pozwala ograniczyć przepływ ciepłego powietrza z/lub do wnętrza budynku. Rolety są zatem doskonałym wyborem, który w dłuższej perspektywie czasu wpłynie na niższe rachunki. Produkt ten bowiem pozwala nam na kontrolę bilansu zużytej energii potrzebnej do ogrzania pomieszczenia, jak też przeciwdziała stratom ciepła.

Automatyzacja działania osłon przeciwsłonecznych – efekt synergii

Możliwość sterowania pracą wymienionych powyżej rozwiązań oferowanych przez firmę Aluprof to dodatkowy czynnik wspierający ich energooszczędne oddziaływanie na cały budynek. „Decydując się na zakup osłon przeciwsłonecznych, warto pomyśleć o wyposażeniu ich w specjalne czujniki pogodowe, które pozwalają na sterowanie przesłonami w zależności od temperatury powietrza, poziomu nasłonecznienia, deszczu lub wiatru. Zastosowanie automatyki pogodowej może znacząco przyczynić się do obniżenia kosztów energii. Opuszczając żaluzję lub screen od najbardziej nasłonecznionej strony budynku, będziemy w stanie obniżyć temperaturę w pomieszczeniu nawet o kilka stopni i tym samym  zmniejszyć eksploatację urządzeń klimatyzacyjnych”, podsumowuje Sabina Gustof, Marketing Project Manager z firmy Aluprof. „Automatyzacja rolet zewnętrznych jest także szczególnie ważna w porze jesienno-zimowej. Gdy poziom nasłonecznienia oraz temperatura na zewnątrz obniżają się, czujniki opuszczają kurtynę rolety, zapewniając zwiększenie izolacji cieplnej. To z kolei umożliwia akumulację ciepła wewnątrz budynku, eliminując konieczność intensywnego dogrzewania mieszkań, co pociąga za sobą gwarancję oszczędności dla budżetu domowego”, dodaje specjalistka.





Lider i innowator branży


Aluprof SA należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty SA — notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, najnowocześniejszej i najszybciej rozwijającej się firmy produkcyjnej w branży aluminiowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka posiada 5 zakładów produkcyjnych w Polsce oraz 9 spółek handlowych w Europie i USA. Jest obecna w ponad 50 krajach oraz prowadzi ekspansję na kolejne światowe rynki. Firma dostarcza nowoczesne systemy aluminiowe i innowacyjne rozwiązania dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Zgodnie z hasłem „Let’s build a better future” Aluprof promuje ideę zrównoważonego rozwoju w budownictwie i wdraża odpowiedzialne działania m.in. na rzecz redukcji śladu węglowego. Więcej informacji na stronie producenta: https://aluprof.com .

Aluprof
press box

Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl