Otwarte API – zostań koderem Mionixa
Producenci sprzętów często chwalą się, że ich produkty posiadają zaawansowane oprogramowanie, nie pozwalając ingerować w ich kod. A gdyby tak dać graczom odrobinę wolności i zdać się na ich talent i kreatywność?
Czym jest wspomniane w tytule API? Application Programming Interface, lub też Interfejs Programistyczny Aplikacji, odpowiada za komunikowanie się pomiędzy sobą programów komputerowych. To poprzez otwarte API użytkownik zyskuje okazję do własnej pracy z kodem.
Wsparcie dla młodych talentów
Możliwość wglądu w oprogramowanie może stanowić pomoc dla początkujących deweloperów, którzy nie mają funduszy na stworzenie od podstaw własnego softu. Otwarte API to nie tylko szansa dla kreatywnych ludzi znajdujących się na początku zawodowej kariery, ale także sposobność dla dostarczenia zwykłym użytkownikom aplikacji znacznie ułatwiających wiele codziennych czynności.
Kto działa na rzecz kreatywnych?
Właśnie w tę stronę postanowił iść Mionix. Najnowszy produkt szwedzkiego producenta, Naos QG - mysz z sensorem skórno-galwanicznym, mierząca m.in. rytm serca czy GSR – posiada otwarte API, a co za tym idzie przyszłość tego gryzonia leży po części w rękach samych graczy.
Gdy tworzy się własną grę
Zmiany w Naosie QG mogą być drobne, takie jak choćby zaprojektowanie własnej nakładki na gry, w miejsce tej proponowanej przez Mionix. Bardziej skomplikowane operacje pozwolą na połączenie funkcji gryzonia, w tym pulsometru, z programem lub grą, którą samemu się stworzyło.
Szansa na przyszłość
Decyzja, by Naos QG posiadał otwarte API, to jeden z coraz liczniejszych przykładów na działanie, które potencjalnie może wpłynąć na powstanie kolejnych innowacyjnych projektów. W ten sposób dzięki dzieleniu się owocami własnej pracy, w dłuższej perspektywie i tak działa się na korzyść nie tylko innych, ale także i swoim własnym, tworząc warunki dla kwitnącej gospodarki.
Nadesłał:
Entrymedia
|