Owoce i warzywa z domowego ogrodu – zainwestuj w szklarnię!


Owoce i warzywa z domowego ogrodu – zainwestuj w szklarnię!
2017-10-06
Moda na ekologiczną żywność zatacza coraz szersze kręgi. Jednak bardzo często ekologiczne owoce i warzywa są bardzo drogie. Nie mamy też gwarancji tego, czy są one faktycznie uprawiane w takich warunkach, o jakich mówi ich sprzedawca.

Dlatego dobrym rozwiązaniem jest samodzielna uprawa warzyw i owoców w przydomowych ogrodzie lub na działce rekreacyjnej.



Jakie rośliny najlepiej uprawiać w przydomowym ogrodzie?

Uprawianie warzyw i owoców wcale nie musi być trudne. Na własne potrzeby może zająć się tym praktycznie każdy. Jeśli jesteś początkującym ogrodnikiem, wybierz takie warzywa, które najlepiej czują się w naszym klimacie. Na początek najlepsze będą warzywa korzeniowe, czyli marchewki, buraki, pietruszka czy pasternak. Oprócz tego bardzo łatwe w uprawie są także:

  • fasolka szparagowa;
  • sałata;
  • groszek;
  • rzodkiewka;
  • ogórki.

Twój ogród może też obfitować w różne gatunki ziół, które są nie tylko łatwe w uprawie, ale i bardzo zdrowe. Pozwalają także na urozmaicanie potraw.

Jeżeli chcesz uprawiać rośliny bardziej wymagające, takie jak np. pomidory, papryka czy melony, możesz wybudować w swoim ogrodzie szklarnię – taką jak np. przedstawiona na stronie https://metal-gum.com/. W szklarni możesz również uprawiać rośliny, których wzrost chcesz przyśpieszyć, np. wyżej wspomnianą sałatę czy ogórki.



Na co zwrócić uwagę wybierając szklarnię?

Do niedawna szklarnie były ciężkimi, topornymi konstrukcjami, które były trudne do ustawienia. Materiały, z jakich były wykonywane również nie należały do najlepszych. Nowoczesne szklarnie to przede wszystkim konstrukcje profesjonalne, wykonane z lekkich, a zarazem wytrzymałych materiałów. Najlepiej wybierać szklarnie o szkielecie z aluminium oraz płytach z poliwęglanu komorowego. Taka konstrukcja jest stabilna i zarazem lekka. Możliwość jej przypadkowego przesunięcia czy zniszczenia przy silnym wietrze ograniczona jest przez odpowiednie mocowanie do podłoża.

Wielkość szklarni powinna być dostosowana ściśle do potrzeb ogrodnika. Dla własnych potrzeb można skorzystać z małych szklarni, które pozwolą na uprawę kilku krzaków pomidorów czy papryki, a także na zasadzenie kilku grządek mniejszych roślin takich jak sałata czy rzodkiewki.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl