Paldao - elegancja poza granicą czasu
2017-02-13
Rysunek orzecha przez wielu uznawany jest za wzór klasycznej elegancji. Proponowana przez Interprint interpretacja tego wyjątkowego drewna - dekor Paldao - jest jednak na wskroś współczesna. Lżejsza, subtelniejsza, jakby młodsza...
Prawdziwe piękno nigdy nie przemija. Choć zmieniają się mody i sposób, w który na nie patrzymy, jego sedno jest ponadczasowe. To dlatego niektóre gatunki drewna, od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Odkrywamy ich kolejne oblicza, jeszcze głębiej położone warstwy, tajemnice i sekretne detale, po to, by zobaczyć je raz jeszcze. Inaczej. Na nowo.
Właśnie to zrobili właśnie projektanci firmy Interprint pracując nad rysunkiem Paldao. Nie przez przypadek wzór ten nosi nazwę egzotycznego drzewa rosnącego w tropikalnych lasach deszczowych południowo - wschodniej Azji. To inspiracja jego wyrazistym, mocnym rysunkiem - charakterystycznymi pionowymi czarnymi pasami wyróżniającymi się z łagodniejszego szaro-brązowego tła, pozwoliła na stworzenie nowej interpretacji orzecha. Paldao zaskakuje udanym połączeniem klasyki i rysu na wskroś nowoczesnego - przyciągającego wzrok niepokornym "pazurem". Młodością i energią, która zaskakująco dobrze radzi sobie w duecie z ponadczasową elegancją.
Pochodzący z kolekcji Six Pack 2017 Paldao, choć utrzymany w klasycznej palecie ciepłych brązów - odcieni czekoladowych, miodowych, bursztynowych i cynamonowych, nie jest ani jednolity, ani jednostajny. Jego elementy - kwiaty, niuanse usłojenia - subtelne fale i nieregularne linie - ani na chwilę nie chowają się na drugim planie. Przeciwnie. Chcą być zauważone. Wprowadzają do Paldao wigor i żywotność, dzięki czemu znakomicie odnajdzie się on w przestrzeniach, w których koncentruje się życie rodzinne - salonach, jadalniach, a nawet w sypialni!
Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Wasze komentarze (0):