Pierwsze na rynku przełączniki hybrydowe z trzema trybami zarządzania


Pierwsze na rynku przełączniki hybrydowe z trzema trybami zarządzania
2020-07-27
Zyxel wprowadza do oferty przełączniki z serii GS2220, które jako pierwsze na rynku mogą być zarządzane w trzech trybach: poprzez chmurę, CLI oraz SNMP. Najnowsza seria zastępuje najbardziej popularną gamę przełączników Zyxel warstwy 2 – GS2210.

Najnowsze przełączniki hybrydowe warstwy 2 z serii GS2220 w połączeniu z pierwszą na rynku funkcją zarządzania w trzech trybach: za pośrednictwem chmury, interfejsu wiersza poleceń (CLI) i protokołu Simple Network Management (SNMP) zapewnią sieciom korporacyjnym i edukacyjnym wyjątkową wydajność.

Seria GS2220, dostępna w sprzedaży od lipca 2020, spełnia wszystkie potrzeby małych i średnich firm w zakresie łączności sieciowej i oczekiwania dotyczące wydajności sieci- mówi Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Communications. - Przełączniki te obsługują wszystkie funkcje warstwy 2 i doskonale sprawdzą się w różnorodnych wdrożeniach sieci biznesowych i edukacyjnych.  

Najważniejszym elementem przełączników GS2220 z trzema trybami zarządzania jest obsługa chmury Nebula, która umożliwia administratorom monitorowanie i kontrolowanie ich sieci w dowolnym miejscu i czasie za pomocą jednego scentralizowanego interfejsu. Zaprojektowana z myślą o biznesie chmura Nebula pozwala na bardzo wydajne wdrażanie, konfigurowanie i analizę sieci.

Wszystkie przełączniki GS2220 posiadają roczną bezpłatną licencją Nebula Pro, dzięki temu klienci biznesowi już teraz mogą zapoznać się z zaletami zdalnego, scentralizowanego zarządzania chmurą i przygotować się do przyszłej migracji do chmury.

Administratorzy mogą wybrać też lokalne zarządzanie CLI – tryb, który oferuje pełny dostęp do odczytywanych i zapisywanych informacji oraz dużą ich szczegółowość. Do wyboru jest również tryb zarządzania SNMP, który zawiera kompletną informacyjną bazę zarządzania i ułatwia znacznie obsługę w sieci urządzeń różnych marek.

Stabilne, ciche i kompaktowe

Przełączniki warstwy 2 sprostają wyzwaniom konwergencji, ponieważ obsługują jednocześnie dane, głos, strumienie wideo, e-commerce i inne aplikacje. W modelach GS2220 inżynierowie Zyxela odpowiednio zaimplementowali znaczące modernizacje sprzętowe i programowe. Przełączniki charakteryzują się również dużą mocą i wysoką niezawodnością. Kolejną zaletą jest dwukrotnie i czterokrotnie silniejsza ochrona odpowiednio przed wyładowaniami elektrycznymi i przepięciami.

Dzięki nowej i cichej konstrukcji bez wentylatora przełączniki sprawdzą się w biurach i innych miejscach, w których pożądana jest cisza. Ponadto przełączniki serii GS2220 mają bardziej kompaktowe wymiary niż pozostałe modele, co pozwala zachować więcej wolnego miejsca w szafie lub na biurku.

Kompleksowa obsługa portów

Przełączniki obsługują wszystkie aplikacje przełączające L2, oferując do 44 gigabitowych portów RJ45 wraz z gigabitowymi portami miedzianymi/ światłowodowymi lub dwoma portami SFP. Modele z mniejszą liczbą portów są również dostępne dla sieci, w których w warstwie dostępowej będą wykorzystywane bardziej zaawansowane funkcje zarządzania L2.

Zyxel Networks

Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.

Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:

  • obecny na 150 rynkach na całym świecie
  • 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę

Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

j.melon@neuron.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl