Płynna spirulina w walce z wirusami


Płynna spirulina w walce z wirusami
2017-01-11
Babcine metody na infekcje wirusowe, jak imbir, cebula czy czosnek, a także popularne leki dostępne bez recepty, nie zawsze działają. Dlatego coraz bardziej popularne są preparaty, które zawierają spirulinę.
Dostępny jest także jej płynny wyciąg, o wyższej koncentracji niż mają tabletki. Jego antywirusowe działanie potwierdzono w piśmie naukowym.

Słodkowodna alga.

Mimo dzisiejszej degradacji środowiska naturalnego, woda niektórych akwenów, nadal jest źródłem związków organicznych i substancji mineralnych, o wysokim stężeniu. Jedną z nich jest Spirulina platensis, czyli żyjąca w jeziorze jak glon, mała alga. W Azji, używana jest powszechnie od tysięcy lat, jako lek lub produkt wykorzystywany w diecie.

Z czego składa się spirulina?
Ta mikroalga zawiera szeroki zakres składników, które są niezbędne do funkcjonowania organizmu:
1. W 65-72% składa się z białka, które zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy
2. Cały kompleks witaminy B, a także A, D, E, K, biotynę, inozytol i sól kwasu foliowego
3. Składniki mineralne, szczególnie dwuwartościowe, naturalnie wiązane żelazo oraz magnez i wapń
4. Beta-karoten, czyli przeciwutleniacz, którego spirulina jest najbogatszym źródłem
5. Barwniki, czyli zielony chlorofil (wspomaga budowę krwi i pracę serca) i niebieska fikocyjanina (pobudza układ immunologiczny)
6. Kwasy tłuszczowe (gamma-linolowy i Omega-6).

Spirulina posiada miękką błonę komórkowa, która złożona jest z mukopolisacharydów, dzięki czemu powyższe składniki łatwo się wchłaniają.

Dotychczas tabletki.
Najczęściej stosuje się spirulinę w formie tabletek, a właściwie pastylek (zwanych spiruletkami), gdyż są to po prostu sprasowane algi. Łatwo je zażyć, jednak ich minusem może być niskie stężenie ekstraktu, a także problemy z rozdrobnieniem, przez układ pokarmowy. Każda pastylka, w jakiejś części, składa się z substancji pomocniczych, które utrzymują jej kształt. Niestety w tańszych suplementach może być ich tak dużo, że suplementacja nie przyniesie efektów.

Płynna spirulina o wysokim stężeniu.
Od niedawna, na polskim rynku dostępny jest Apogen Tincture, który zawiera oczyszczony i naturalny wyciąg ze szczepu FEM 101, algi z gatunku Spirulina platensis. Jest to suplement diety, który odznacza się wysoką koncentracją spiruliny, dzięki czemu skutecznie zwalcza wirusy. Płynna forma, w przeciwieństwie do tabletek, gwarantuje, że szybko się wchłonie. Co ważne, stosować mogą go nie tylko dorośli, ale również dzieci pow. 3 r.ż.

Działanie antywirusowe.
Zawarta w preparacie spirulina:
1. Zwalcza wirusy grypy, szczególnie A, B, a także H1N1. Nie tylko zapobiega ich występowaniu, ale także, w przypadku kiedy już zachorowaliśmy, bardzo szybko łagodzi objawy choroby.
2. Podobnie jak, składnik niektórych leków, inozyna, blokuje syntezę materiału genetycznego wirusa. Dzięki temu namnażanie cząsteczek wirusowych, w naszych komórkach, zostaje zahamowane.
3. Zwalcza wirusy opryszczki, RSV (infekcje dróg oddechowych), a także rotawirusy (zakażenia przewodu pokarmowego).
4. Hamuje niektóre enterowirusy (w tym Coxsackie), które są bardzo niebezpieczne, szczególnie dla małych dzieci.

Badania naukowe i patent.
Antywirusowe działanie produktu zostało naukowo udowodnione i opisane w Journal of Medical Virology. W piśmie tym publikowane są wyniki badań, które dotyczą wirusów i ich wpływu na organizm ludzki. Unikatowe właściwości suplementu, z oferty Hepatica, a także jego produkcja, chronione są przez amerykański patent. Wg. badań, jeśli stosujemy go wg. dawek zalecanych, zarówno w przypadku dorosłych, jak i dzieci, nie wykazuje on skutków ubocznych.

Opakowanie zawiera 30 ml płynu, który podaje się pod język. Dzienna dawka dla dzieci powyżej 3. r.ż. wynosi od 0,5 do 3 ml, natomiast dla dorosłych od 1 do 6 ml. Preparat można rozcieńczyć z wodą i wypić.

Link do zakładki nt. produktu http://hepatica.pl/sklep/apogen/

Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

agencja_pyry

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl