#PolishTechNight: szansa dla polskich startupów na karierę w Niemczech


2017-05-30
Druga edycja Polish Tech Night odbędzie się 21 czerwca 2017r. w samym sercu Berlina - w BASECAMP Telefónica. Celem wydarzenia jest zaprezentowanie potencjału polskich startupów niemieckim inwestorom i berlińskiej społeczności startupowej. Oto szansa dla młodych przedsiębiorców!

Pierwsza edycja odbyła się w listopadzie 2016 roku. Tym razem Polish Tech Night to nie tylko wieczorny event. Wydarzenie zostało wzbogacone o warsztaty w kancelarii prawnej Härting | Polish Desk na temat niezbędnych aspektów prawnych i finansowych, które należy wziąć pod uwagę przy zakładaniu firmy w Niemczech oraz na rynku VC w Berlinie. Uzupełniająco planowane są wizyty w akceleratorach i przestrzeniach coworkingowych, m.in. Cube, czy Park Technologiczny Adlershof. Podczas wieczornego eventu wszystkie startupy, które wyrażą chęć, będą miały możliwość zaistnienia w specjalnie przygotowanej "networking area" w przestrzeni Basecamp Telefónica. Telefónica to nie tylko powszechnie znany międzynarodowy operator komunikacyjny - dziś jest to także hotspot niemieckiej stolicy, gdzie cyfrowa przyszłość jest głównym przedmiotem dyskusji i może być doświadczona z pierwszej ręki. Innymi słowy, jest to idealna lokalizacja na ten wieczorny event!  (szczegółowy program tutaj).

 

Polish Tech Night 2017 to sytuacja win-win dla wszystkich! Co prawda szansę pitchowania przed VC i widownią dostanie tylko 6 startupów, jednak w workshopach i zaplanowanych atrakcjach mogą wziąć udział wszyscy — za darmo!

 

Jak aplikować na Polish Tech Night 2017?

Zapraszamy polskie startupy do składania aplikacji online (tutaj). Formularz należy wypełnić w języku angielskim. Aplikacje należy złożyć do 14.06.2017 r. Pozostali zainteresowani wydarzeniem mogą zarejestrować swoją obecność na Polish Tech Night Berlin tutaj!

 

Dlaczego Berlin jest atrakcyjny dla Startupów?

„Przedsiębiorcy postanawiają założyć tutaj startup ze względu na obecność inwestorów, zarówno niemieckich jak i zagranicznych, oraz działających akceleratorów jak hubraum, Axel Springer Plug&Play czy Techstars. Dodatkowo Berlin jest prężnie działającym ekosystemem, w którym znajdziesz ekspertów z całego świata. Liczba wydarzeń czy inicjatyw dla startupów jest tu niemal nieskończona. Ale są też kwestie niezwiązane z technologią, jak jakość życia przy dość niskich kosztach utrzymania (szczególnie jeśli porównasz je do Londynu) oraz to, co dla wielu Polaków wydaje się barierą - język niemiecki. Nie zniechęcam nikogo do nauki tego języka, ale w Berlinie można bez problemu poradzić sobie komunikując się tylko po angielsku. Szczególnie gdy obracasz się w środowisku startupowym.” - Urszula Lachowicz, założycielka Polish Berlin Tech

 



Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Anna Mencel

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl