Poznaliśmy czwartego zwycięzcę konkursu NYX Hotel – Art Lives Here.


2022-08-04
Poznaliśmy czwartego finalistę konkursu NYX Hotel – Art Lives Here. To artystka z Polski – Adrianna Gajdziszewska, została wyróżniona jako jedna z sześciu osób przez jury podczas lipcowych obrad, a następnie wytypowana przez internautów do odbycia trzytygodniowej rezydencji w hotelu.

Poznaliśmy czwartego finalistę konkursu NYX Hotel - Art Lives Here. To artystka z Polski - Adrianna Gajdziszewska, została wyróżniona jako jedna z sześciu osób przez jury podczas lipcowych obrad, a następnie wytypowana przez internautów do odbycia trzytygodniowej rezydencji w hotelu, która startuje już 22 sierpnia.

Jury poza wytypowaniem 3 zwycięzców, którzy już wczoraj rozpoczęli rezydencję w hotelu, wskazało wyróżniające się prace 6 z pozostałych kandydatów. Na konkurs „NYX Hotels - Art Lives Here" spłynęło łącznie ponad 120 zgłoszeń i około 500 prac. Nadesłali je artyści z różnych stron świata - oprócz Polski, także z Litwy, Czech, Rumunii czy Izraela.

Czwarta z finalistek konkursu zagości w NYX Hotel Warsaw jeszcze w sierpniu i otrzyma tu wszelkie wsparcie do artystycznej pracy - bezpłatny pobyt, wyżywienie, nieograniczony dostęp do pracowni oraz nieocenione wsparcie mentorów. Ona także zawalczy o to, żeby jej praca wzbogaciła kolekcję sztuki w hotelu i tym samym była podziwiana przez tysiące ludzi z całego świata odwiedzających obiekt na co dzień.

Głos internautów

Internauci drogą głosowania w social mediach na profilach NYX Hotel Warsaw wytypowali Adriannę Gajdziszewską, absolwentkę edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz Historii sztuki na Uniwersytecie Papieskim także w stolicy Dolnego Śląska. Godziszewska to także redaktorka magazynu o młodej sztuce Wczasy, organizatorka wydarzeń kulturalnych i wystaw, animatorka kultury, nauczycielka i wykładowczyni. Tworzy instalacje, rzeźby, video i sound art. Działania koncentruje głównie wokół synestezyjnych i intermedialnych aspektów sztuki współczesnej. Interesuje ją proces, rola intuicji i eksperymentu w twórczości, zagadnienia formy. Uczestniczka międzynarodowych wystaw i konkursów, stypendystka MKiDN. Twórczyni kolektywu 'Kwiaty Paproci', prowadząca portal edukacyjny 'Twarda Sztuka'.

Wernisaż prac, które powstaną podczas wszystkich 4 rezydencji, odbędzie się we wrześniu 2022 roku.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JacekBor

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl