Projektory laserowe VPL-FHZ57 na wystawie poświęconej fizyce cząstek elementarnych w Muzeum Techniki
Laserowe projektory Sony pozwalają lepiej zrozumieć świat cząstek elementarnych na wystawie w Narodowym Muzeum Techniki im. Leonarda da Vinci w Mediolanie.
Narodowe Muzeum Nauki i Techniki im. Leonarda da Vinci w Mediolanie działa od 1953 r. Należy do czołowych włoskich muzeów techniki. Jedną z atrakcji obiektu jest stała wystawa „Skrajność: w poszukiwaniu cząstek” poświęcona ulotnemu światu cząstek elementarnych. Jest to pierwsza ekspozycja tego typu we Włoszech. Przygotowano ją we współpracy z CERN i włoskim Krajowym Instytutem Fizyki Jądrowej.
Wizualizacja tajemnic cząstek, z których są zbudowane atomy, okazała się fascynującym wyzwaniem technicznym. Aby pokazać ten mikroświat, kuratorzy wystawy potrzebowali łatwego do zainstalowania rozwiązania do projekcji. Miało ono obsługiwać całą ekspozycję zajmującą 350 metrów kwadratowych i nie wymagać praktycznie żadnej konserwacji. Narodowe Muzeum Nauki i Techniki zwróciło się w tej sprawie do firmy Sony i wybrało energooszczędne projektory laserowe VPL-FHZ57 — idealne do prezentacji w ogólnodostępnych galeriach i tworzenia atrakcji turystycznych.
Łatwa instalacja, prostsza konserwacja
Projektory łączą stylowy wygląd niskiej obudowy z elegancko rozwiązanym, dyskretnym rozprowadzeniem przewodów i minimalnym poziomem głośności wentylatora, co ułatwia ich integrację w przestrzeni muzealnej. Laserowe źródło światła może pracować bezobsługowo nawet przez 20 000 godzin, praktycznie eliminuje więc konieczność wymiany lamp. Dla muzeum oznacza to nie tylko rzadsze przerwy w działaniu, ale i o wiele niższe koszty konserwacji w całym okresie użytkowania sprzętu.
Dzięki bogatej ofercie wymiennych obiektywów projektor VPL-FHZ57 zapewni duży obraz o odpowiednich proporcjach w pomieszczeniu każdej wielkości. Dla większej uniwersalności istnieje możliwość łączenia obrazów z wielu projektorów na jednym wielkowymiarowym ekranie. Co więcej, o ile tradycyjne projektory z lampą wymagają przestrzegania rygorystycznych zasad instalacji, model VPL-FHZ57 można zainstalować pod dowolnym kątem, również na boku i do góry nogami.
Laser odkrywający niewidoczny świat
Dzięki projekcji laserowej Sony zwiedzający wystawę zyskują barwny pogląd na różne rodzaje „cegiełek” tworzących nasz wszechświat. Znakomita jakość obrazu z projektora VPL-FHZ57 jest szczególnie zauważalna na stanowisku „Dodatkowe wymiary”. Pozwala ono zwiedzającym zobaczyć, jak ich obraz stopniowo zmienia się w nierozpoznawalne formy przypominające futurystyczne ilustracje. Eksponat „Ciemna materia” umożliwia kształtowanie tej owianej tajemnicą, międzygwiezdnej substancji oraz oglądać jej wpływ na wyświetlane powyżej galaktyki.
Kreatywna współpraca
— W przygotowaniu tej wystawy uczestniczyły najlepsze włoskie firmy zajmujące się produkcją multimediów i oprogramowania — mówi Barbara Soresina, odpowiedzialna w muzeum za kierowanie projektami.
VPL-FHZ57 i odpowiednie obiektywy.
Informacja o Sony Professional Solutions Europe |
Sony Professional Solutions stawia sobie za cel uwalnianie olbrzymiej energii drzemiącej w obrazie. Centralne znaczenie w tej wizji ma pomoc klientom w budowaniu opowieści, wprowadzaniu zmian, tworzeniu więzi emocjonalnych, stymulowaniu uczenia się i wyzwalaniu potencjału. Firma Sony znakomicie łączy technologię z kreatywnością. Współpracuje z firmami z różnych sektorów, między innymi mediów i produkcji studyjnej, kina, służby zdrowia, sportu, biznesu i edukacji, dostarczając im nowatorskie rozwiązania, będące stymulacją do zmian. Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu oraz współpracy z zaufanymi i uznanymi partnerami technologicznymi Sony oferuje bogaty wachlarz produktów i usług, które stanowią prawdziwą wartość dla firm oraz źródło informacji, wiedzy, rozrywki i inspiracji dla klientów. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.pro.sony.eu Zapraszamy na Twittera @SonyProEurope / www.twitter.com/sonyproeurope |
W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: |
Malgorzata Błachnio, INDALO Tel.: +48 601 349 356, mail: malgorzata.blachnio@indalo.pl www: www.sony.pl/pro |
Nadesłał:
INDALO
|