Przedwiośnie z Wavelo to nowe stacje i nowe rodzaje płatności
Od 1 marca br., użytkownicy krakowskich rowerów miejskich będą mogli skorzystać z nowych opcji płatności. Do dyspozycji krakowian będzie też dwa razy więcej stacji i trzy razy więcej jednośladów. Tak Wavelo przygotowuje się do wiosny.
W połowie kwietnia, do dyspozycji krakowian i turystów będzie aż 150 stacji i 1500 jednośladów.
Dotychczas, z systemu można było korzystać wykupując jeden z dwóch planów abonamentowych, umożliwiający jazdę 60 lub 90 minut dziennie. Od 1 marca do tych dwóch planów dołączą dwie nowe możliwości: opcja płatności pay as you go (płać za minutę) oraz wypożyczenie roweru na jeden dzień.
Pierwsza opcja to odpowiedź na głosy mieszkańców, którzy już od startu systemu postulowali umożliwienie wypożyczania jednośladów w opcji prepaid. W ramach tego wariantu, użytkownicy zostaną poproszeni o zarejestrowanie się w systemie i zasilenie konta kwotą 29zł, z której następnie pobierane będą opłaty za jazdę rowerem. Minuta podróży w tej opcji kosztować będzie 0,19 groszy. Po wykorzystaniu wszystkich środków na koncie, do wypożyczenia roweru koniecznie będzie ponowne zasilenie.
Druga opcja to wyjście naprzeciw oczekiwaniom turystów odwiedzających Kraków, ale również mieszkańców, którzy planują wypożyczać rowery Wavelo rekreacyjnie. Od 1 marca fani dłuższych przejażdżek rowerowych będą mogli kupić bilet dzienny, uprawniający do 12 godzin jazdy. Taki bilet ważny będzie przez 24 godziny, a koszt zakupu wyniesie 29zł.
300 rowerów w 30 stacjach
W pierwszym okresie wdrażania systemu do dyspozycji mieszkańców było 100 rowerów ulokowanych przy 15 stacjach. Z początkiem przyszłego miesiąca krakowianie będą mogli korzystać z dodatkowych 15 stacji i 200 rowerów. Zgodnie z planem stopniowo zapełniamy obszar naszego systemu tak, by poruszanie się rowerem po mieście było łatwe i wygodne. Rozmieszczając pierwsze stacje skupiliśmy się na ścisłym centrum, teraz poszerzamy ten obszar o okalające dzielnice, aby poprawić dostęp do systemu i zachęcić użytkowników do jeszcze częstszego z niego korzystania – mówi Albert Wójtowicz, Dyrektor Operacyjny Projektu Wavelo.
BikeU działa w Polsce od 2014 r., jako spółka francuskiej Grupy Egis, która jest obecna w ponad 100 krajach na całym świecie. Systemy rowerów miejskich BikeU sprawdziły się z sukcesem w trzech innych polskich miastach: Szczecinie, Bydgoszczy i Bielsko-Białej.
Nadesłał:
PRinspiration
|