SANPLAST SA radzi: Jak czyścić i pielęgnować produkty wyposażenia łazienki


2020-07-27
SANPLAST SA radzi: Jak czyścić i pielęgnować produkty wyposażenia łazienki

Podczas podejmowania decyzji o urządzaniu łazienki warto pamiętać o kilku kwestiach. Projektowanie łazienki to wciąż przyjemne zadanie, ale tyle co styl, równie istotne są takie aspekty jak jakość produktów czy odpowiednia ich pielęgnacja. Nawet najlepszy materiał, z którego wykonane jest wyposażenie, nieodpowiednio zadbane, z czasem traci swoje właściwości i estetyczny wygląd. Dlatego tak ważne jest aby wiedzieć jak o nie odpowiednio dbać, aby posłużyły nam na lata.

Jakość sprzętów oraz wiedza jak prawidłowo o nie dbać powinny zawsze iść ze sobą
w parze. Nie należy dopuszczać do sytuacji, w której pomijane są pewne elementy w codziennej higienie sprzętów łazienkowych, ponieważ może to doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń. SANPLAST podpowiada jakimi zasadami warto się kierować, aby mieć gwarancję, że produkt będzie wyglądał świetnie i służył nam przez lata.

Projektując i wyposażając swoją łazienkę równie ważnym aspektem co estetyzm, jest wymiar praktyczny wybranych produktów. Aby elementy wyposażenia były przez lata atrakcyjne wizualnie i wyglądały jak nowe, ich pielęgnacja powinna być systematyczna, ale jednocześnie łatwa
i szybka.

„Jako producent z ponad 35-letnim doświadczeniem w projektowaniu kabin, brodzików oraz wanien, zawsze staramy się brać pod uwagę również aspekt ich czyszczenia, aby dbanie o nie było jak najszybsze i najłatwiejsze. Podstawową zasadą pielęgnacji jest spłukiwanie wnętrza kabiny, brodzika czy wanny bieżącą wodą. Tym samym pozbywamy się pozostałości po wszelkich środkach chemicznych. Resztę kropel na szybach powinno się wytrzeć do sucha za pomocą miękkiej ściereczki.” – podkreśla Robert Rachowski Product Manager SANPLAST SA.

Wanny i brodziki akrylowe warto po każdorazowej kąpieli przetrzeć szmatką nasączoną wodą
z mydłem albo płynem do mycia naczyń i spłukać ciepłą wodą. Jeżeli w naszym regionie występuje twarda woda, warto po wyczyszczeniu powierzchni wytrzeć ją do sucha – zapobiegniemy tym samym osadzaniu się kamienia.  

„Regularnie całą kabinę powinno się czyścić przy pomocy miękkiej ściereczki i nie należy stosować do tego materiałów, których struktura zawiera elementy szorstkie. Do okresowego czyszczenia powinno używać się wyłącznie łagodnych środków chemicznych, przeznaczonych do tego rodzaju zadań. Szyby w kabinie można łatwo wyczyścić używając produktów dedykowanych do mycia okien. W celu usunięcia osadów wapiennych idealnie sprawdzi się roztwór z kwasu cytrynowego lub mieszanka wody z octem. Należy mieć na uwadze fakt, że dla kabin z systemem Glass Protect stosowanie nieodpowiednich środków czyszczących jest równoznaczne z utratą gwarancji na nią. Chcemy tym samym podkreślić, jak kluczowa jest odpowiednia higiena, aby móc w pełni korzystać z możliwości tworzonych przez nas produktów”.- podkreśla Robert Rachowski.

Użytkownicy wanien i brodzików akrylowych powinni pamiętać o kilku podstawowych zasadach ich użytkowania, dzięki którym będą mogli cieszyć się swoimi produktami przez długie lata.

Do mycia produktów akrylowych nie należy stosować proszków do szorowania oraz mleczek do czyszczenia. Większość z nich zawiera cząsteczki ścierne, które rysują powierzchnię i po pewnym czasie mogą ją zmatowić, co w dalszej perspektywie doprowadzi do powstania w tych mikrozagłębieniach trudniejszego do usunięcia osadu. Nie powinniśmy także używać ostrych gąbek z bardzo szorstką powierzchnią, ponieważ one także mogą zmatowić warstwę akrylu. Środki do czyszczenia akrylu oraz odlewów mineralnych nie powinny zawierać amoniaku, acetonu i alkoholu.

Dobrą wiadomością dla wszystkich posiadaczy wanien i brodzików akrylowych jest to, że każde zarysowanie, zadrapanie, zmatowienie oraz niewielkie pęknięcie, możemy zazwyczaj łatwo usunąć za pomocą zestawu naprawczego i pasty polerskiej (wodny papier ścierny i pasta polerska). Zestaw taki  pozwoli na usunięcie niewielkich uszkodzeń. Po właściwie przeprowadzonym zabiegu nie powinno być śladu po uszkodzeniu, a powierzchnia wanny odzyska gładką i lśniąca powierzchnię.

 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Arni

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl