Skandynawskie innowacje w Polsce


2016-10-26
27 października, na spotkaniu zorganizownym przez Skandynawsko-Polską Izbę Gospodarczą, Kongsberg Automotive wraz z przedstawicielami jednostek rządowych zaprezentuje sposoby budowania kultury innowacyjności w firmie.

Wydarzenie odbędzie się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. Jego organizatorem jest Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza (Scandinavian-Polish Chamber of Commerce). W europejskim rankingu innowacyjności "European Innovation Scoreboard 2016" najwyższe pozycje zajęły kolejno następujące kraje UE: Szwecja, Dania, Finlandia. Kraje te osiągnęły wskaźniki innowacyjności znacznie powyżej średniej unijnej w wielu kategoriach, począwszy od systemu badań naukowych i szkolnictwa wyższego, poprzez innowacyjną działalność przedsiębiorstw i posiadane zasoby intelektualne, po innowacyjność w małych i średnich przedsiębiorstwach. Kraje skandynawskie są także uważane za lidera tzw. sustainable developments i długofalowej polityki innowacyjności następującej po erze rozwoju technologii informacyjnych.


Podczas spotkania zaprezentowana zostanie polsko-skandynawska platforma współpracy „Scandinavian-Polish innovation bridge". Skandynawsko Polska Izba Gospodarcza (SPCC) upubliczni także raport o innowacjach.  Następnie o nowych technologiach opowiedzą liderzy inwestycji w Polsce, reprezentujący biznes z krajów takich jak: Szwecja, Norwegia, Dania i Finlandia.

Na spotkaniu przedstawiciel norweskiego holdingu Kongsberg Automotive zaprezentuje efektywne sposoby budowania kultury innowacyjności w firmie, na bazie doświadczeń zatrudniającego ponad 1200 pracowników zakładu Kongsberg Automotive w Pruszkowie. 

„W naszych zakładach nie tylko usprawniamy procesy produkcji, korzystając z metodologii Lean Management, ale także mamy specjalny system budowania innowacyjności w procesie produkcji, w ramach którego pracownicy różnych działów wspólnie pracują nad udoskonaleniem procesów i rozwiązaniem problemów. W cyklicznie organizowanych warsztatach (Improvement Weeks) specjaliści z różnych obszarów naszej firmy w specjalnie powstałych zespołach tworzą rozwiązania usprawniające działanie naszej firmy." - podkreśla Dyrektor Generalny Kongsberg Automotive Pruszków, Krzysztof Hauk.

 

Kongsberg Automotive Pruszków posiada własne działy badawczo-rozwojowe w Polsce, do których zaprasza młodych naukowców z całego kraju. Obecnie firma współpracuje z 12 uczelniami wyższymi
i biurami karier, prowadząc projekty konkursowe dotyczące innowacyjności oraz oferując staże i praktyki.  Firma prowadzi również projekty badawcze objęte grantami Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz wdraża najnowocześniejsze na świecie procesy produkcji systemów komfortu pasażera. Co więcej, spółka odpowiada za badania dotyczące potrzeb konsumentów rynku motoryzacyjnego oraz stara się wpisywać w najnowsze trendy, zapewniając pasażerom personalizację ustawień oraz inteligentne systemy regulacji komfortu jazdy.

 

„Dzięki kulturze innowacyjności, wysokiej elastyczności i szybkiej adaptacji do zmian, przejęliśmy produkcję z dużych zakładów z krajów Europy Zachodniej, m.in. takich jak Wielka Brytania. Nasze otwarte podejście do innowacji zapewnia nam zaufanie klientów z całego świata. Już dziś nasze wyroby trafiają do wszystkich znaczących producentów samochodów.- dodaje Krzysztof Hauk. 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

procontent
http://newsrm.tv/niszczy-organizm-i-nie-daje-objawow-14-osob-nie-wie-o-chorobie/

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl