Sony na targach ISE 2017: prezentacja najnowszych rozwiązań audiowizualnych i informatycznych
Firma Sony powraca do Amsterdamu na targi ISE 2017, by na stanowisku 1-N20, pod hasłem „Beyond Definition”, pokazać innowacyjne rozwiązania audiowizualne i informatyczne, które zapewniają wyjątkowy realizm obrazu i pomagają klientom w optymalizacji procesu twórczego, organizacji działań
Większy realizm dzięki innowacyjnej technologii obrazowania
Goście stoiska Sony będą mogli poznać najnowsze rozwiązania zapewniające wyjątkowy realizm obrazów w różnorodnych środowiskach: od prezentacji przez symulacje po rozrywkę. Na targach ISE odbędzie się pierwsza publiczna prezentacja systemu CLEDISTM: szczytowej klasy rozwiązania do wyświetlania wielkoformatowego obrazu o rozdzielczości 8K x 2K. CLEDIS™ łączy duży kontrast (powyżej 1 000 000:1) z imponującą, równomierną jasnością obrazu, wynoszącą 1000 cd/m2. Partnerem Sony na tegorocznych targach będzie Grupa Volkswagen, która przedstawi samochód koncepcyjny XL1 oraz zastosowanie systemu CLEDISTM w procesie wirtualnego projektowania.
Aby zagwarantować elastyczność i niezawodność systemu CLEDISTM, firma Sony wdrożyła platformę programowalnej sieci wideo SDVoE (software-defined video over Ethernet), którą mogą wykorzystywać współpracujące aplikacje AV-over-IP. Sony może obecnie konstruować bardziej elastyczne systemy PowerWall pozwalające uzyskać rozdzielczość powyżej 4K, dowolne proporcje boków obrazu oraz dowolny układ prezentowanego materiału, bez względu na rozmiar wyświetlacza.
Firma Sony zaprezentuje też swoje rozwiązania projekcyjne SXRDTM do użytku w planetariach, symulatorach lotu, projektowaniu przemysłowym i innych zastosowaniach. Najpełniejsze wrażenia zapewnia projektor VPL-GTZ280. Wyświetla on znakomity obraz 4K w dwóch lub trzech wymiarach, a jego trwałe, laserowe źródło światła (Z-PhosphorTM) ma jasność 5000 lumenów. Dodatkowo, przy wyświetlaniu materiału można uwzględnić krzywiznę powierzchni, na której oglądany jest obraz.
Rozwiązania do prezentacji i intuicyjnej współpracy dla sektora edukacji i biznesu
Firma Sony będzie demonstrować pełne rozwiązania do aktywnej nauki i obsługi spotkań w firmach, w tym system Vision ExchangeTM: dynamiczne, elastyczne rozwiązanie dostosowane do użytku w różnorodnych miejscach nauki i spotkań. System umożliwia zespołom współpracę i dyskusje w formie burzy mózgów. Każdy uczestnik może bezprzewodowo udostępniać materiały ze swojego laptopa lub tabletu. Równie łatwo jest zapraszać do dyskusji osoby z zewnątrz: wystarczy w tym celu dodawać połączenia wideo ze zdalnymi lokalizacjami. Praca zespołowa nabiera wówczas prawdziwie globalnego wymiaru.
Na wystawie znajdą się również dwa projektory Sony nowej generacji z laserowym źródłem światła (Z-PhosphorTM) o jasności 5000 lumenów: VPL-PHZ10 o rozdzielczości WUXGA oraz VPL-PWZ10 o rozdzielczości WXGA. Zwiększą one atrakcyjność cenową technologii laserowej w segmencie projektorów przeznaczonych do trwałej instalacji w klasach, salach wykładowych, audytoriach, salach konferencyjnych itp. Dzięki tym nowym modelom zalety lasera — jakość obrazu, reprodukcja kolorów i ograniczona niemal do zera konserwacja — staną się dostępne dla nabywców, którzy dotąd nierzadko używali tylko projektorów z tradycyjną lampą.
Zwiedzający będą mogli zapoznać się również z monitorami profesjonalnymi BRAVIA. Należą one do branżowej czołówki pod względem jakości obrazu i cechują się niezwykłą niezawodnością, niskimi kosztami użytkowania oraz uniwersalnym zestawem profesjonalnych funkcji. Jeszcze więcej atrakcyjnych możliwości daje powiększająca się oferta kompletnych rozwiązań dla monitorów BRAVIA : inteligentny system screencast przeznaczony do sal konferencyjnych w dużych przedsiębiorstwach czy oprogramowanie Digital Signage. Obu tych rozwiązań można użyć do łatwego i szybkiego tworzenia efektownych multimediów.
Wyjątkowy standard obsługi wydarzeń
Firma Sony, od wielu lat będąca liderem na rynku telewizji studyjnej i transmisji na żywo, demonstruje całą rodzinę opłacalnych, łatwych w użyciu rozwiązań, które upraszczają tworzenie i rozpowszechnianie materiałów wideo o wysokiej jakości.
Zwiedzający będą mogli obejrzeć nowo ogłoszony pilot RM-IP500. Ułatwia on sterowanie kamerami PTZ, przez co idealnie nadaje się do nagrywania wykładów i obsługi wydarzeń w firmach. Urządzenie jest przeznaczone do współpracy z kamerami PTZ Sony BRC-X1000/H900/H800 i SRG-360SHE oraz z mikserem produkcyjnym MCX-500. Jeden operator może obsługiwać do 100 kamer.
Na targach ISE pokazana zostanie kamera kompaktowa Full HD HXR-NX5R, przeznaczona dla szkolnictwa wyższego oraz producentów multimediów w firmach. Będzie ona prezentowana w zestawie z mikserem produkcyjnym MCX-500 oraz wielofunkcyjnym pilotem RM-30BP.
System Optical Disc Archive najnowszej generacji łączy wyjątkową niezawodność z niskim całkowitym kosztem posiadania, a dzięki większej pojemności i szybkości wyznacza nową jakość pamięci masowych do przechowywania multimediów.
VPL-EW578 o jasności 4300 lumenów i rozdzielczości WXGA, wyposażony w łącze HDBaseTTM. Współczynnik kontrastu nowych projektorów z serii E500/E400 wynosi 20 000:1. Ceniona technologia 3LCD BrightEraTM firmy Sony gwarantuje wysoką jakość obrazu i żywą, naturalną kolorystykę. Seria E500/E400 powiększyła się o siedem nowych modeli, idealnych do różnorodnych środowisk B2B, jak średniej wielkości klasy i sale konferencyjne.
Po raz pierwszy w Europie będzie można zobaczyć projektor do kina domowego VPL-VZ1000ES, który miał premierę na styczniowych targach CES. Jest on przeznaczony do wyświetlania z bardzo małej odległości, a dzięki połączeniu zaawansowanej technologii obrazowania SXRD™ z trwałym, laserowym źródłem światła (Z-Phosphor TM) gwarantuje szczegółowy, kontrastowy obraz o rozdzielczości natywnej 4K oraz obsługę materiałów HDR. Goście będą mogli oglądać imponujący, zgodny z HDR obraz o jasności 2500 lumenów na ekranie o przekątnej ponad 100 cali.
— Targi ISE to doskonałe miejsce do prezentowania nowości — mówi Damien Weissenburger, dyrektor jednostki Corporate & Education Solutions w Sony Professional Solutions Europe. — Ten rok nie będzie wyjątkiem: nowe rozwiązania Sony, takie jak system CLEDISTM, na pewno zrobią wrażenie na gościach. Obraz ma zdolność inspirowania, pobudzania i zwiększania wzajemnego zrozumienia między studentami, nauczycielami i pracownikami. Czekamy więc na sposobność rozmowy z naszymi klientami, aby dowiedzieć się od nich, jak możemy im pomóc w wykorzystaniu potencjału obrazu do zapewnienia korzyści firmie.
Po dodatkowe informacje zapraszamy na targi ISE 2017 (7–10 lutego, stanowisko 1-N20) lub na stronę internetową Sony http://pro.sony.eu.
Informacja o Sony Professional Solutions Europe |
Sony Professional Solutions stawia sobie za cel uwalnianie olbrzymiej energii drzemiącej w obrazie. Centralne znaczenie w tej wizji ma pomoc klientom w budowaniu opowieści, wprowadzaniu zmian, tworzeniu więzi emocjonalnych, stymulowaniu uczenia się i wyzwalaniu potencjału. Firma Sony znakomicie łączy technologię z kreatywnością. Współpracuje z firmami z różnych sektorów, między innymi mediów i produkcji studyjnej, kina, służby zdrowia, sportu, biznesu i edukacji, dostarczając im nowatorskie rozwiązania, będące stymulacją do zmian. Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu oraz współpracy z zaufanymi i uznanymi partnerami technologicznymi Sony oferuje bogaty wachlarz produktów i usług, które stanowią prawdziwą wartość dla firm oraz źródło informacji, wiedzy, rozrywki i inspiracji dla klientów. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.pro.sony.eu Zapraszamy na Twittera @SonyProEurope / www.twitter.com/sonyproeurope |
W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: |
Malgorzata Błachnio, INDALO Tel.: +48 601 349 356, mail: malgorzata.blachnio@indalo.pl www: www.sony.pl/pro |
Nadesłał:
INDALO
|