Sony na targach NAB 2017: dalszy rozwój koncepcji „Beyond Definition”
Profesjonalne rozwiązania do rejestracji i przetwarzania obrazu, pracy z materiałami HDR, transmisji IP Live i organizacji pracy mediów Firma Sony oferuje różnorodność technologii i elastyczność w pokonywaniu wyzwań, z jakimi mierzą się jej klienci.
Konferencja prasowa Sony na NAB 2017 (36:20 min.) https://www.youtube.com/watch?v=mTtGmXU0XmA
Na rozpoczętych targach NAB 2017 firma Sony prezentuje innowacje z dziedziny przetwarzania obrazu, pracy z materiałami HDR, transmisji IP Live i organizacji pracy mediów. Umożliwiają one tworzenie dynamicznych treści i efektywniejszą pracę w różnorodnych zastosowaniach i produkcjach.
— Wprowadzając innowacje i trendy technologiczne, firma Sony koncentruje się także na potrzebach i doświadczeniach swoich klientów, dla których pragnie być długoterminowym, strategicznym partnerem — mówi Richard Scott, dyrektor działu Media Solutions w Sony Professional Solutions Europe. — Podczas targów NAB pokażemy nowe oraz zmodernizowane produkty, jak również rozwiązania do organizacji pracy w takich dziedzinach, jak transmisje na żywo w standardzie 4K, praca z materiałami HDR, transmisje IP Live, zarządzanie materiałami i wielu innych. Spełnią one nieustannie zmieniające się potrzeby klientów i zapewnią im kontrolę nad własną przyszłością.
Produkty i technologie prezentowane przez firmę Sony na targach NAB obejmują różne rozwiązania do rejestracji obrazu, w tym systemy kamerowe, kamkordery do filmowania z ręki, kamkordery reporterskie, kamery filmowe, kamery z wymiennymi obiektywami oraz narzędzia do obsługi wydarzeń; produkty z technologią HDR, w tym wybrane kamery i monitory profesjonalne; rozwiązania do transmisji na żywo IP Live, między innymi serwery i miksery produkcyjne obsługujące obraz o dużej szybkości klatek (HFR); oraz rozwiązania dla mediów obejmujące systemy do przechowywania danych, pracy z wykorzystaniem chmury i zarządzania materiałami.
Na tegorocznych targach NAB Sony rozszerzy swoje rozwiązanie do produkcji na żywo w standardzie 4K o system organizacji pracy z metadanymi. Umożliwi on efektywne zarządzanie materiałami przez sieć zgodną z funkcją Share Play i znaczne skrócenie czasu od rozpoczęcia produkcji do emisji.
Jeśli chodzi o pracę z materiałami HDR, oferowane przez firmę Sony systemy, metody pracy i różne formaty zapisu zapewniają niespotykaną dotąd elastyczność podczas każdej produkcji HDR. Wprowadzony już przez Sony system organizacji pracy „SR Live for HDR” pozwala w prosty i efektywny sposób równolegle realizować produkcję w standardach 4K HDR i HD SDR.
Obecnie Sony wprowadza także dwa nowe rozwiązania zwiększające możliwości produkcji materiałów HDR: transmisje na żywo w standardzie HD HDR i system organizacji pracy „Instant HDR”. Firma oferuje ponadto najpełniejszy wybór formatów wideo dostosowanych do różnych rodzajów produkcji.
Na ekspozycji Sony mocno akcentowany jest firmowy system organizacji produkcji IP Live. Nadawcy z całego świata coraz chętniej sięgają po rozwiązania IP ze względu na ich sprawdzoną zdolność do zapewnienia wysokiej jakości obrazu 4K, dźwięku, sygnałów synchronizacji oraz danych sterujących transmitowanych na żywo pojedynczym kablem sieciowym. Podczas targów NAB firma Sony podkreśla kompleksowy charakter swojego rozwiązania IP oraz jego zgodność ze standardami branżowymi: SMPTE ST2110, ST2059 czy NMOS IS-04.
Na targach NAB 2017 odbędzie się premiera szeregu rozwiązań Sony do organizacji pracy:
● XDCAM Air – oparta na koncepcji chmury, abonamentowa platforma zapewniająca wszechstronne możliwości reporterom i producentom wiadomości. Spełnia ona rolę pomostu między sprzętem używanym w terenie a infrastrukturą stacji telewizyjnej, przyspieszając emisję materiału. XDCAM Air wykorzystuje potencjał chmur obliczeniowych i sprzętu XDCAM na wszystkich etapach pracy: od zdjęć po postprodukcję.
Dzięki platformie XDCAM Air operatorzy i ekipy reporterskie mogą pracować szybciej i wydajniej, koncentrując się na przygotowywanym materiale i wykorzystując kamerę jako integralny element organizacji pracy.
Wersja 1.0 platformy, która rozpocznie działanie w czerwcu, pozwoli używać inteligentnych funkcji, jak strumieniowa transmisja na żywo, mobilnych rozwiązań XDCAM i systemu organizacji pracy z metadanymi. Użytkownicy platformy będą ponadto mogli korzystać z XDCAM Pocket: aplikacji mobilnej zmieniającej smartfon w małą kamerę reporterską i umożliwiającej transmisję strumienia wideo QoS o wysokiej jakości przez sieć LTE urządzenia mobilnego.
Platforma XDCAM Air będzie współpracowała z większością głównych systemów, zarówno oferowanych przez Sony, jak i inne firmy. W ramach jej rozwoju Sony zamierza opracowywać nowe funkcje i metody pracy. W przyszłych wersjach planuje się wprowadzenie narzędzi do zarządzania materiałami, dodatkowych możliwości sterowania urządzeniami oraz integracji z systemami do montażu nieliniowego.
● System Media Backbone Hive zapewnia optymalną organizację wszystkich etapów znanego, wypróbowanego i darzonego zaufaniem procesu pracy z wiadomościami, na którym polegają tysiące stacji telewizyjnych. Wchodzące jego w skład intuicyjne aplikacje dają duże możliwości planowania, pozyskiwania, przeglądania, edycji, publikowania, odtwarzania, archiwizacji i zarządzania. To wybitne rozwiązanie otrzymało od stowarzyszenia IABM (International Association of Broadcast Manufacturers) prestiżową nagrodę im. Petera Wayne’a za projekt i innowacyjność.
System Media Backbone Hive wybrała regionalna stacja RTV Oost z Holandii, dążąca do optymalizacji produkcji wiadomości obecnie i w przyszłości. Jest to pierwszy w Europie nadawca regionalny, który wprowadził u siebie to kompleksowe rozwiązanie firmy Sony do produkcji multimediów.
● System Media Backbone NavigatorX ułatwia, przyspiesza oraz usprawnia zarządzanie materiałami i organizacją pracy. Zaprojektowano go do użytku w wielu nowoczesnych środowiskach, a jego użytkownicy mają możliwość zarządzania materiałami w różnych formatach i mogą korzystać z szeregu narzędzi do produkcji, archiwizacji i organizacji pracy.
● System Optical Disc Archive II generacji umożliwia długoterminową, bezpieczną archiwizację na sprawdzonych nośnikach optycznych Sony. Okres przechowywania takiego nośnika oceniany jest na 100 lat, a pojemność pojedynczej kasety może wynosić nawet 3,3 TB.
System Optical Disc Archive (ODA) systematycznie zdobywa popularność. Do grona jego użytkowników dołączyły ostatnio stacja Christian Broadcasting Network, firma producencka Embassy Row, stacja Golf Channel, Narodowy Instytut Filmowy z Kanady, stacja The Voice oraz holding Wells Fargo. Elementy systemu ODA II generacji mogą wykorzystywać we własnych produktach także twórcy i dostawcy rozwiązań , korzystając ze wsparcia Sony przy ich opracowaniu. Najnowszymi produktami obsługującymi system Optical Disc Archive są NLTek for Avid Interplay, QStar Archive Manager, SGL FlashNet, StorageDNA DNAfusion, Object Matrix i XenData.
Na targach NAB zadebiutowały także inne produkty Sony:
● Monitory – Sony prezentuje szereg nowych i zmodernizowanych monitorów OLED i LCD o rozdzielczości HD.
Oprogramowanie wewnętrzne w wersji 2 zapewnia szereg ulepszeń na planie filmowym, w produkcji kinowej i telewizyjnej oraz zastosowaniach graficznych. Należą do nich między innymi przestrzenie barw AdobeRGB oraz nowa ITU-R BT.2020. Aktualizacjami objęto następujące modele:
• Monitory wizyjne TRIMASTER EL™ OLED HD: PVM-A250/A170
• Monitory produkcyjne LCD HD: LMD-A240/A220/A170
www.sony.net/mmu bezpłatne oprogramowanie Sony Memory Media Utility z takimi funkcjami, jak wskaźnik zapisu / dozwolonych cykli ponownego zapisu, równoczesne wykonywanie kopii zapasowych na różne urządzenia czy ponowne formatowanie.
Więcej informacji o technologiach profesjonalnych firmy Sony prezentowanych na targach NAB 2017 można znaleźć na stronie pro.sony.eu/nab
Zachęcamy do śledzenia Sony z użyciem hasztagu #SonyNABShow17.
Informacja o Sony Professional Solutions Europe |
Sony Professional Solutions stawia sobie za cel uwalnianie olbrzymiej energii drzemiącej w obrazie. Centralne znaczenie w tej wizji ma pomoc klientom w budowaniu opowieści, wprowadzaniu zmian, tworzeniu więzi emocjonalnych, stymulowaniu uczenia się i wyzwalaniu potencjału. Firma Sony znakomicie łączy technologię z kreatywnością. Współpracuje z firmami z różnych sektorów, między innymi mediów i produkcji studyjnej, kina, służby zdrowia, sportu, biznesu i edukacji, dostarczając im nowatorskie rozwiązania, będące stymulacją do zmian. Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu oraz współpracy z zaufanymi i uznanymi partnerami technologicznymi Sony oferuje bogaty wachlarz produktów i usług, które stanowią prawdziwą wartość dla firm oraz źródło informacji, wiedzy, rozrywki i inspiracji dla klientów. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.pro.sony.eu Zapraszamy na Twittera @SonyProEurope / www.twitter.com/sonyproeurope |
W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: |
Malgorzata Błachnio, INDALO Tel.: +48 601 349 356, mail: malgorzata.blachnio@indalo.pl www: www.sony.pl/pro |
Nadesłał:
INDALO
|