Sufit napinany w łazience


Sufit napinany w łazience
2017-05-08
Ze względu na obecność wilgoci, jak i ryzyko zalania przez sąsiadów, łazienka jest najtrudniejszym pomieszczeniem, jeśli chodzi o dobór sufitu. W takich warunkach sufit kartonowo-gipsowy może sobie nie poradzić. Dlatego w łazience warto zainstalować wodoodporny sufit napinany, z folii PVC.
Właściwości folii PVC.
PVC (popularnie nazywane w Polsce PCV), ze względu na swoje właściwości, wykorzystywane jest do produkcji sufitów napinanych. Tworzywo to jest:
- bardzo lekkie
- trwałe
- odporne na wilgoć i odbarwienia.

Poza tym materiał ten może być wykonany w zróżnicowanej fakturze i kolorystyce. Można nawet nadrukować na nim dowolną grafikę lub fotografię. Dzięki temu sufity napinane komponują się z nowoczesną aranżacją.

Jak powstaje sufit napinany?
Instalacja sufitu napinanego trwa bardzo krótko i nie wymaga specjalnego przygotowania wnętrza:
1. Błonę PVC docina się do kształtu i wymiaru pomieszczenia
2. Podwiesza się ją do specjalnie wykonanych listew i profili z aluminium, dzięki którym możemy modyfikować ukształtowanie konstrukcji.
3. Materiał ogrzewa się, za pomocą gazowych nagrzewnic, do wysokiej temperatury.
4. Po ostygnięciu błona napina się i zyskuje właściwości bardzo sztywnej membrany, która po nacisku, po krótkiej chwili, wraca do swojego pierwotnego kształtu.

Odporne na wilgoć.
Wielu sufitów podwieszanych nie można montować w łazience, ponieważ zatrzymują one wilgoć. Natomiast sufity napinane Alteza skraplają parę wodną na swojej powierzchni, nie zatrzymując jej. Dlatego po kąpieli wystarczy wywietrzyć łazienkę, a przestrzeń powyżej sufitu nadal pozostaje sucha.

Dzięki temu, iż folia PVC nie chłonie wody, nie ma zagrożenia powstania pleśni. Poza tym specjalne profile łazienkowe zapewniają stały obieg powietrza, między folią, a pierwotnym sufitem.

Zalanie przez sąsiadów.
Niestety zdarza się, iż sąsiadowi z góry wypadnie wąż od pralki lub pęknie rura wodociągowa. Po takim zalaniu łazienka nadaje się zazwyczaj do generalnego remontu. Na szczęście folia PVC nie tylko nie ulega zniszczeniu, ale też, jak parasol, chroni pomieszczenie przed zalaniem.

Cała woda zamiast spłynąć na naszą podłogę, zatrzyma się na folii. Na suficie utworzy się specyficzne wybrzuszenie, z którego w łatwy sposób można usunąć wodę. Dzięki temu unikamy malowania, montowania i wymieniania.

Morski nadruk.
Osoby, które chcą wprowadzić do łazienki morski motyw, mogą to łatwo zrobić za pomocą odpowiednich płytek, akcesoriów łazienkowych czy dekoracji. Dzięki możliwości nadruku, wprowadzić go może również sufit Alteza.

Wystarczy iż, na folii wydrukujemy zdjęcie:
- ławicy ryb
- podwodnej roślinności
- czy śródziemnomorskiego nieba.

Nawet w bloku.
Warto zwrócić uwagę na fakt, iż rozwiązania to można stosować nawet w łazienkach, które znajdują się blokach. W odróżnieniu od sufitu podwieszanego, sufit napinany obniża pomieszczenie jedynie o 3 centymetry. Jeżeli użyjemy do tego jeszcze srebrzystej lub lustrzanej folii PVC, uzyskamy efekt optycznego powiększenia małego salonu kąpielowego.

Link do strony producenta http://alteza.pl/

Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

agencja_pyry

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl