Święta coraz bliżej. Nietuzinkowe i kraftowe prezenty znajdziesz w Koneserze


Święta coraz bliżej. Nietuzinkowe i kraftowe prezenty znajdziesz w Koneserze
2022-12-08
Ostatnie tygodnie przed świętami to dla wielu osób czas poszukiwań upominków. I często jest to nie lada problem. Jak wybrać, i co równie ważne – zdobyć – wymarzony prezent? Receptą mogą być świąteczne targi, które już w dwa najbliższe weekendy (10-11 grudnia i 17-18 grudnia) odbędą się w Koneserze.

Wybór idealnych prezentów dla najbliższych - wbrew pozorom - nie jest wcale tak łatwym zadaniem jakby mogło się wydawać. A to wszystko dlatego, że chcąc uszczęśliwić kogoś szczególnego, najczęściej chcemy znaleźć coś absolutnie jedynego w swoim rodzaju. Tutaj z pomocą przychodzą świąteczne targi, które odbędą się w praskim Koneserze w poprzedzające Boże Narodzenie weekendy.

Kulminacja już w dniach 10-11 grudnia. Wówczas będą miały miejsce aż dwa wydarzenia, podczas których z pewnością perełki znajdą nawet najbardziej wymagający poszukiwacze prezentów. W Pasażu Konesera (sobota-niedziela, godz. 11.00-17.00) odbędzie się doskonale znane miłośnikom sztuki Targowisko Sztuki vol. 8. To event, gdzie cyklicznie prezentowana jest twórczość kilkudziesięciu młodych artystów związanych z warszawską ASP i innymi uczelniami. Co równie ważne - prace dostępne są w bezpośredniej sprzedaży. Wśród nich: obrazy, fotografia, rysunki, grafiki i ilustracje.

Oprócz niebanalnej sztuki, zawsze dobrym pomysłem jest coś do ubrania, miły drobiazg do mieszkania czy unikalny kosmetyk. I bardzo dobrze się składa. W Pasażu Konesera, w przestrzeni Warsztat, zaplanowano bowiem Market Świąteczny (10-11 grudnia, godz. 11.00-19.00). Tam będzie można znaleźć:

 • strefę Fashion in Warsaw i polskich projektantów z ubraniami, biżuterią i dodatkami dla dorosłych i dzieci,
 • zabawki dla najmłodszych,
 • strefę „food" z prezentami-smakołykami,
 • polski design i dodatki do domu i mieszkania,
 • strefę „beauty" i różnego rodzaju kosmetyki,
 • strefę Targów dla Zwierzaków i lokalnych producentów z asortymentem dla czworonożnych przyjaciół,
 • dekoracje i ozdoby świąteczne,
 • niespodzianki.

Gdy już wybierzemy prezenty, należy je porządnie zapakować. Tu dobrym pomysłem będzie odwiedzenie Centrum Praskiego Koneser tydzień później - w weekend 17-18 grudnia (sobota - godz. 11.00-19.00, niedziela - godz. 11.00-18.00) w przestrzeni Warsztat odbędą się Targi prezentów, warsztat Mikołaja i sztuka dekoracji, czyli Przerób-My Zima! Podczas tego wydarzenia będzie można zakupić prezenty prosto od twórców, a także udać się do punktu pakowania prezentów. W ramach eventu zaplanowano również m.in. spotkanie ze św. Mikołajem i Panią Mikołajową oraz świąteczną grę terenową.

W przerwie podczas wybierania prezentów, warto też wybrać się na klimatyczną „Praskę Ślizgawkę" i spędzić wartościowy czas z rodziną, przyjaciółmi czy znajomymi. Lodowisko jest otwarte codziennie w godzinach 8.45-22.00. Więcej informacji o zimowych wydarzeniach w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu oraz na Facebooku.

 

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Boska Woda i Zagroda, Ferment Praski, frankie's, ORZO, Koneser Grill czy Setki Powodów, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów, takie jak Centrum Twórcze Przerób-My. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki, Muzeum Sztuki Fantastycznej, Fundacja Nova Ars Poloniae i nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery oraz Zwierz.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

p.artymowski@cecpolska.pl

Wasze komentarze (1):

 • avatar
  ~Laura, 2022-12-09 08:20:57

  Ja jeszcze tylko dzisiaj zmawiam dla brata voucher na latanie w aerotunelu w Wielkopolsce i oficjalnie zamykam listę prezentów. Zadanie zostało wykonane ;) Mam nadzieję, że sprawię bliskim radość


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl