Szklarnie z poliwęglanu - warto?


Szklarnie z poliwęglanu - warto?
2016-12-16
Artykuł na temat wad i zalet szklarni z poliwęglanu.

Artykuł powstał we współpracy z http://greenhouse-service.pl


Poliwęglany znalazły w przemyśle wiele zastosowań. Do ich największych atutów należy przede wszystkim wytrzymałość porównywalna z aluminium, przy znacznie lepszej plastyczności i przezroczystości. Wykorzystujemy do produkcji płyt CD, kasków dla kaskaderów i kierowców sportowych, a nawet do kuloodpornych szyb. Właśnie to ostatnie zastosowanie zbliża nas do właściwego tematu tego artykułu: zastosowania poliwęglanu w szklarniach.

Szklarnia Jamesa Bonda

Poliwęglany zasadniczo wykorzystujemy wszędzie tam, gdzie potrzebujemy materiału wyjątkowo odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Ich właściwości znajdują świetne zastosowanie zarówno w szklarniach jak i oranżeriach. Poliwęglanom nie straszne skrajnie niskie ani wysokie temperatury, nie ulegają pożarom i trzeba się solidnie natrudzić, żeby je uszkodzić. Szklarnie z tego materiału stanowią więc rozsądne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wytrzymałość i chcą zainwestować raz a porządnie. Może nie powstrzymają kul karabinu maszynowego, ale poza tym przetrwają niemal wszystko.

Nie ma szklarni bez róży, a róży bez kolców

Pora pochylić się nad wadami takich konstrukcji. A tych nie brakuje. Trzeba mieć świadomość, że szklarnie z poliwęglanu są bardzo lekkie i mimo materiałowej wytrzymałości mocniejsza wichura może im zaszkodzić. Żeby się przed tym zabezpieczyć należy zadbać o dobre przytwierdzenie do ziemi.

Ponadto poliwęglan bardzo łatwo zbiera kurz i wymaga częstszego czyszczenia niż szkło, jeśli chcemy by nasze szklarnie wciąż prezentowały jak nowe.

Omawiany materiał jest wytrzymały, ale też dość miękki. W związku z tym stosunkowo łatwo go zadrapać, zrobić rysy, które również nie przypadną do gustu estetom.

Mimo wszystko poliwęglan

Mimo wszystko na palcach jednej ręki można policzyć ludzi, którzy zdecydowali się na szklarnie z poliwęglanu i nie są z niej zadowoleni. To świetny, wytrzymały materiał, który w dodatku można łatwo dostosować do swoich potrzeb albo zmienić w przyszłości. Pomyślnych zbiorów!


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Daniel Getsiński

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl