Top 5 kursów zawodowych do zrobienia w 2017 roku


Top 5 kursów zawodowych do zrobienia w 2017 roku
2017-05-07
Maj to dobry czas na planowanie ścieżki rozwoju kariery zawodowej w nadchodzących miesiącach. To również doskonały czas by wybrać kilka kursów, które mogą cię zabezpieczyć na wypadek utraty pracy.

Specjalnie dla was przejrzeliśmy ofertę ośrodków zawodowych i wybraliśmy kilka niezwykle przydatnych szkoleń, które powinniście rozważyć w nadchodzącym roku. Każdy z tych kursów kosztuje zaledwie kilkaset złotych.

1. Kursy na wózki widłowe.

Szkolenie na wózek widłowy to jeden z najczęściej przeprowadzanych kursów zawodowych w całej Polsce. Operatorzy wózków widłowych są potrzebni w przemyśle i produkcji, budownictwie oraz magazynowaniu. Jeżeli jeszcze nie masz tych uprawnień, dobrze jest je zrobić – zwłaszcza dlatego, że kosztują od 200 do 600 złotych. Cena szkolenia jest zależna od długości teorii, długości praktyki i innych czynników.

2. Kurs na koparko-ładowarkę.

Dzięki projektom wspieranym przez Unię Europejską, Polska jest wielkim placem budowy – a na placu budowy zawsze jest potrzebny ciężki sprzęt budowlany, zwłaszcza koparko-ładowarki. Jeżeli swoją przyszłą pracę wiążesz z branżą budowlaną to kurs na operatora koparko-ładowarki jest podstawą przyszłej kariery. Zazwyczaj szkolenie składa się z ponad 100 godzin teorii oraz kilkudziesięciu godzin praktyki.

3. Kursy montażu rusztowań.

Skoro już jesteśmy przy kursach budowlanych, warto wspomnieć o szkoleniu montażu rusztowań metalowych. Monterzy rusztowań są potrzebni w wielu miejscach: przy budowie nowych budynków jak również przy konserwacji obiektów o znaczeniu kulturowym i historycznym. Podczas kursu nauczysz się układać rusztowania rurowo-złącznikowe, elewacyjne, ramowe, przejezdne, modułowe i wiele więcej.

4. Kurs na suwnice.

Czym jest suwnica? Najogólniej rzecz mówiąc, to dźwignica wyposażona w mechanizm podnoszenia i opuszczania. Suwnice są wykorzystywane głównie na bocznicach kolejowych, do załadunku, rozładunku i przenoszenia towarów. Co więcej, suwnice podwieszane są wykorzystywane w przemyśle i produkcji. To stwarza szerokie pole do popisu dla osób poszukujących pracy. Cena kursu kształtuje się w granicach 500 złotych.

5. Kursy na uprawnienia energetyczne.Szerokie pole do popisu dają kursy na uprawnienia energetyczne, w tym: elektroenergetyczne (więcej), cieplne oraz gazowe. Każde z tych szkoleń kończy się egzaminem państwowym przed Energetyczną Komisją Kwalifikacyjną i jest ważne przez okres 5 lat – następnie trzeba je odnawiać (czego nie trzeba robić w przypadku czterech pierwszych kursów zawodowych). Cena tych szkoleń również wynosi około 500 złotych.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Sasage

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl