Urządzamy kabinę prysznicową


2020-08-04
Choć nie gra pierwszoplanowej roli w aranżacji – bo tytuł „gwiazdy” przypada zwykle wannie – prysznic jest nie tylko ważny, ale wręcz niezbędny w łazience.


Warto poświęcić nieco czasu na urządzenie jego strefy tak, by zapewniała komfortowe użytkowanie, a zarazem pasowała do wystroju całego wnętrza.

Głównym elementem strefy prysznica jest kabina. Możemy wybierać wśród modeli narożnych, półokrągłych, kwadratowych… W nowoczesnych łazienkach chętnie stosowany jest typ walk-in, czyli częściowo otwarty, bez brodzika, jak w przykładowej biało-czarnej aranżacji z posmakiem retro. Funkcję kabiny pełni tu tylko ścianka ze szkła, praktycznie niewidoczna, a przez to niezakłócająca wrażenia przestronności. Jednolitą całość stanowi też podłoga wyłożona dużymi białymi kaflami z dyskretnym odpływem liniowym.

Do wystroju dopasowano bardzo oryginalną armaturę. To chromowana bateria z serii Retro New, stylizowana na dawne modele z charakterystycznymi dwoma pokrętłami. Choć formą nawiązuje do dawnych czasów, wyposażona została w nowoczesną, odporną na rozszczelnienie głowicę ceramiczną. Baterii towarzyszy chromowany, przesuwny zestaw natryskowy Retro o stylizowanej rączce z funkcją deszczu. Prysznic zaopatrzono w system łatwego usuwania kamienia wapiennego. Do zestawu pasuje chromowana szklana półka z relingiem, która pomieści kosmetyki używane w czasie kąpieli.



Z baterią natryskową komplet tworzy stojąca bateria umywalkowa Retro New o dwóch ozdobnych kurkach i delikatnie zaokrąglonym korpusie. Podobnie jak jej wersja natryskowa – choć wizualnie przywołuje skojarzenia z przeszłością, jest bardzo nowoczesna: z głowicą ceramiczną, automatycznym korkiem spustowym i regulatorem strumienia. Do tej chromowanej serii dobrano podwójną szklankę i  wieszak na ręczniki z linii Metalia 1.  Ściany w łazience wyłożono mozaiką i białymi płytkami w kształcie cegiełek.
 
Czasem nie ma możliwości zastosowania kabiny walk-in z odpływem liniowym. Dobrym i równie efektownym rozwiązaniem okaże się wówczas niski brodzik, jak w aranżacji budzącej śródziemnomorskie skojarzenia – z roślinami w wiszących donicach i umywalką w formie glinianego naczynia. Drzwi kabiny wykonano z transparentnego szkła. Strefę prysznica „wydzielono” białymi dużymi kaflami, które współgrają z powierzchniami naśladującymi beton. Do kompozycji dobrana została ścienna bateria natryskowa Veneto VerdeLine o interesującym, geometrycznym designie, harmonizującym z delikatnie loftowym klimatem stylizacji. Model ten wyposażono w regulator ceramiczny z systemem kontroli ciepłej wody. Z baterią współgra przesuwny zestaw natryskowy Emo posiadający pięciofunkcyjną rączkę natrysku o strumieniach: deszcz, masaż, mieszany, lekki i mgiełka. W komplecie z natryskiem jest praktyczna, transparentna mydelniczka.



Kabinę można też sobie „wymurować”, czyli stworzyć specjalną otwartą wnękę na prysznic. Łazienka wydaje się wtedy większa niż jest w rzeczywistości, powstaje ciekawy efekt wizualny. W ścianie jest okazja dodatkowo stworzyć specjalne wnęki-półki na kosmetyki, jak w jasnej aranżacji z kaflami naśladującymi kamień i białą podłogą z odpływem liniowym pod płytkę. Strefa prysznica jest właściwie niezauważalna. Zastosowano tu kompletny zestaw podtynkowy z elegancką deszczownią, natryskiem i baterią Algeo. Dodatkami są dozownik na mydło i poczwórny wieszak na ręcznik Metalia 1.

FERRO  www.ferro.pl
press box

Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl